Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az amivel ma, 2023-ban és...

Mi az amivel ma, 2023-ban és az elkövetkezendő években meg lehet gazdagodni?

Figyelt kérdés
Mi az a foglalkozás, diploma, tudás, készség, amivel a mai világban meg lehet gazdagodni?

2023. okt. 19. 22:16
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
55%
#20 ennek nem sok koze van az IT-hoz, egy Goldman Sachs CFO-nak tobb tizmillio dollaros teljes kompenzacioja van es o is alkalmazott pl.
2023. okt. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
50%

#19 Persze, amit linkeltél, az egy Harwardon diplomázott, USA-ban élő frissdiplomás bére egy olyan cégnél, ahol már juniorként is durva pénzügyi tudás szükséges. Ez azért rohadtul kiváltságos pozi még kint is.

A Google megint csak az a szint, ahova csak kevesek jutnak be, ahhoz atyaúristennek kell lenni az adott szakterületen.


Amit én írtam 150-200 ezer dollár az ITTHONRÓL contractorként dolgozva. Ettől többet csak akkor kapsz, ha konkrétan kint élsz.

2023. okt. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
71%
#22 igy van, mint ahogy vallalkozok kozott sem az egyszeru fodrasz keres szazmilliokat.
2023. okt. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
0%
Hitből!
2023. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
0%

#14 Nofluffs senior bérsáv.

Az hogy mi van x-y pontján a világnak, irreleváns. Ott ahol egy amerikai állampolgár éves bevétele 1-1 kivételes poziban megközelíti az 1 millió dollárt, egy átlagos rendőr is megkeres 80-100 ezret. A szorzó ugyan az mint itthon. Egy észak-amerikai kamionsofőr is megkeres 500 ezer dollárt egy évben, még sem az a jellemző. Ő sem lesz csupán a munkájából gazdag, mint ahogy az IT-s muki sem. :)

Amíg a két kezeddel keresed a pénzt, nem leszel gazdag, sem az USA-ban, sem Európában.

2023. okt. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
100%

"Az hogy mi van x-y pontján a világnak, irreleváns."


Ez miért lenne irreleváns? Szerencsére szabadon mozoghatsz a világ x-y pontjára és dolgozhatsz ottani fizetésért, így abszolút releváns.


"Amíg a két kezeddel keresed a pénzt, nem leszel gazdag, sem az USA-ban, sem Európában."


Mit értesz pontosan gazdag alatt?

2023. okt. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
100%
#25 hogyan definialod pontosan a gazdagot es hol talalhato ez a definicio?
2023. okt. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
53%

Azért irreleváns mert ezek az állások amikről beszéltek szinte 100%-ban olyan egyetemen végzett tanulmányokat követelnek meg, amire egyszerűen nincs bárkinek lehetősége, továbbá az állampolgárság is kérdéses a munkavégzés szempontjából. Téged mint közép-európai rookiet biztos lehetsz benne, hogy nem fognak előnyben részesíteni mondjuk a linkelt HRT-s junior pozinál, bármilyen amerikai állampolgárral szemben. Még akkor sem ha a te skilljeid úgymond jobbak.

Ez a junior pozi egy közép-európában született és itt diplomázott juniornak mondjuk ki, lehetetlen. De talán még annak is aki kint szerzi meg az első diplomát.


A gazdag alatt pedig azt értem, hogy abban a társadalomban amiben élsz, azon az igényszinten ami benned felmerül, bármit megengedhetsz magadnak. Semmiképp sem elhanyagolható a lokáció. Aki itt gazdag az az USA-ban nem feltétlenül, kisebb részbnen az árak, nagyobb részben a lehetőségek és a lehetőségek igényszintre gyakorolt hatása miatt. Pont a lehetőségek (amikbe beletartoznak ezek az ultramagas fizetéssel kecsegtető állások is) miatt jelent mást a gazdagság, hogy ha csupán az éves jövedelem számszerűsített értéke felől nézzük. Ezért is irreleváns egy feltételezhetően magyar vonatkozásban kiírt, ilyen jellegű kérdés kapcsán, hogy konkrétan az USA-ban (vagy bármely kontinensen) mi van.


#27 Most arra vagy kíváncsi, hogy én mit gondolok róla, vagy egy definícióra?

2023. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Pont erről volt szó, hogy ahogy alkalmazottként sem a magassarkús titkárnő meg a bolti eladó keres százmilliókat, úgy vállalkozóként sem a sarki lángosos meg a szobafestő-mázoló.


"A gazdag alatt pedig azt értem, hogy abban a társadalomban amiben élsz, azon az igényszinten ami benned felmerül, bármit megengedhetsz magadnak."


Ez meg végképp kb. bárki lehet, én szaros 1 millió nettót keresek és bármit megengedhetek magamnak, amire igényem van.

2023. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

#28 a ketto nem ugyanaz? Azt hittem a gazdagsag pontos definicioja alapjan irod, hogy ki hogy lehet es nem lehet gazdag. Ezt kerdeztem, hogy ez hol talalhato.

Annak mi ertelme, hogy te kitalalsz magadban egy definiciot? En is kitalalok akkor egyet es kesz.

2023. okt. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!