Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az amivel ma, 2023-ban és...

Mi az amivel ma, 2023-ban és az elkövetkezendő években meg lehet gazdagodni?

Figyelt kérdés
Mi az a foglalkozás, diploma, tudás, készség, amivel a mai világban meg lehet gazdagodni?

2023. okt. 19. 22:16
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
52%

Aki nettó 1M fizuval saját magát példázza a gazdagságot vitató kérdés alatt, az abszolút nem érti a gazdagságot mint fogalmat. Nem minősíteni akarlak ezzel, csak egyszerűen így gondolom.


#30 Miért kell egy szubjektív (hiszen ahogy látom, mindhármunknak más jelent, de ettől függetlenül is szubjektív) jellegű téma alatt minden áron definíciókhoz (amiből egyébként több van, attól függ kinek a megfogalmazását akarod standardnak venni) ragaszkodni? Beszélgetünk, szerintem lehetünk annyira autonómok, hogy magunk is le tudjunk írni egy meghatározást. A szociológia kicsit más mint a matek.

2023. okt. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
100%

Lehetunk, persze. Leirom, hogy szerintem gazdag aki 2 millio forint felett keres. Es akkor most ezzel mire mentunk? Mas leirja, hogy szerinte 5 millio forint kell hozza, mas ir 100 milliot, valaki mas meg azt irja, hogy szerinte a gazdagsag nem a penz fuggvenye.

Ezert az a legelso hozzaszolas, hogy a kerdezo mire gondol pontosan, az alapjan lehet megvalaszolni a kerdest.

2023. okt. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

"Aki nettó 1M fizuval saját magát példázza a gazdagságot vitató kérdés alatt, az abszolút nem érti a gazdagságot mint fogalmat. Nem minősíteni akarlak ezzel, csak egyszerűen így gondolom."


Miből gondolod, hogy nem érti, ha te is csak kitaláltál egy definíciót rá? Úgy érted, hogy az általad kitalált definíciót nem érti?

2023. okt. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

Persze, ez jogos. A kérdésben felsorolt szavak (diploma, foglalkozás :D) alapján, valószínűleg nem a gazdagságra gondolt valójában, mivel ezek szoros összefüggést nem mutatnak a gazdagsággal.

Az szerintem bármilyen definíció vagy szubjektív megközelítés alapján egyértelmű, hogy a Magyarországon életvitel szerűen tartózkodó személyek esetén ezek az éves pár 10 millió ft-ban vett jövedelmek nem a gazdagságba tartozó számok. Ha a lokációt nem hagyjuk ki a képletből, még az USA-ban sem, a helyi valutában véve.

2023. okt. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
100%
Meggazdagodni nem garantált, hogy fogsz tőle, de lényegesen jobbak rá az esélyeid, ha képzed magad pénzügyi területen, megismered a gazdaság működését, tisztába kerülsz az alap fogalmakkal és minél jobb üzleti döntéseket hozol. Ha ez a tudásod meg van, akkor jobban fizető munkahelyre, jobban jövedelmező vállalkozásra, így még több bevételre, még több befektethető, jobban kamatoztatható pénzre is nagyobb esélyed van, mint annak, akinek ez a tudás nem áll rendelkezésére. Önmagában a tudás persze nem elég, megfelelően alkalmaznod is tudni kell. Minden esetre a pénzügyi tudással, tanulmányokkal nem nagyon lehet mellé fogni. Ha még informatikát is tanulsz mellé, akkor a kettő határ területei, pl. gazdasági informatika, banki szoftverek elég jövedelmező iparág, de nem mindig az keresi a legtöbbet, aki a legokosabb és a tényleges munkát végzi. Üzletileg akár sokkal jövedelmezőbb is lehet alapítani, vezetni aztán nagy haszonnal eladni egy céget, mint gürizni benne havi fixért.
2023. nov. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
60%

A definiálgatásra visszatérve: szerény meglátásom szerint az a gazdag, akinek már nincs visszaút. Ha mindenét elveszti, akkor is megmarad mindene, a komplett kapcsolati háló, az emberei, a hitelezői, a folyamatai... És csak idő, aztán megint gazdag. Ha a felsoroltak nem elegendőek az újbóli felvirágzáshoz, akkor is képes újra felépíteni termőre forduló nagy projekteket. Rendszerint már akkor belekezd, amikor a baj első jeleit látja.

Aki nem így él, csak jók a bevételei, azt inkább nevezném módosnak. A gazdaság nem itt kezdődik, a jó pozitív mérleg csak az egyik előfeltétele, és bizonyos szint fölött már nem is elengedhetetlen.

2023. nov. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
100%

"Gazdag az, akinek több a pénze, mint a vágya és szegény az, akinek a vágya több, mint a pénze."


-Szentgyörgyi Albert


Ennél jobb definíció nincs szerintem.

2023. nov. 6. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
42%

Hello. Én kiemelném a kincstári befektetéseket ingatlan bérbeadást. Nettó jövedelmed nagy részét ha beleforgatod ezekbe és a hozamokat visszaforgatod a bevételed nagy részével akkor fokozatosan meg fogsz gazdagodni. Nyílván nem mindegy, hogy havi 50 ezret vagy 600 ezret tudsz félretenni.. Ez a két opció szerintem mindig jó. Gyorsan meggazdagodni nagyon kevés embernek sikerült. Nagy profitot termelő beruházásokhoz pedig pénzre van szükség!


Még az AirBnB-be is rengeteg lehetőséget látok. De nyílván, ha nem rendelkezel üres ingatlannal ez csak egy álom vagy cél marad. Ja és mindennel foglalkozni kell. Végső soron marad a hobbi. Ha valamiben jó vagy és kitűnsz a tömegből abból is lehet profitálni. Szintén ehhez is pénz és sok szerencse, jó döntések kellenek! Plusz a gazdaságnak is olyan helyzetben kell lennie, hogy egy kisebb településen megérje pl. egy új cukrászdát nyitni.


Szóval nincs "totál" jó lehetőség. Én néhányat felsoroltam.

2023. nov. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

38-as vagyok.


Mindenképpen jó képességnek számít, ha tanulékony, szorgalmas, rugalmas, gyors és precíz vagy. Hiszen ezek előnyök egy munkahelyen! Mert az idő = pénz.


Az alkalmazkodó képesség is nagyon fontos. Hiszen ha nem tudsz alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez (pl. átalakul a részvénypiac, nő az adód, csökken a vevőköröd) akkor nem leszel vagy jóval nehezebben leszel gazdag.


Milyen végzettség? Ne a pénzért tanulj tovább. Mert ha nem érdekel egy szakma nem tudod sokáig kényszerből csinálni. De hogy a kérdésedre is válaszoljak: Szerintem a fogorvosok, orvosok, gyógyszerészek, IT szakemberek, pénzügyi szakemberek, matematikusok és egyes mérnökök jól keresnek, de még a jogászok és ügyvédek is (a kettő nem ugyanaz). A lényeg, hogy olyan területet kell kitanulni amire igény is van.


Szakmunkások közül: villanyszerelés, fűtésszerelés, klímaszerelés, redőnyözés, burkolás. Ha 2-3-at kitanulsz és vegyesen csinálod nagyon sok munkád lesz. Ha csak nem állnak le az építkezések. De ne feledd ezek fizikai munkák! Nem lenézésből írtam. Kemények a fizikai munkák és veszélyesek. Ha esetleg ebben gondolkozol és lesz egy brigádod és ajánlások alapján nagy vevőkör akkor ebből is meg lehet gazdagodni.

2023. nov. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!