Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Új céghez való belépésnél...

Új céghez való belépésnél lehet belőle bajom, ha a TB kiskönyvből kiderült, hogy évekkel ezelőtt volt egy 2.5 hónapos munkahelyem, amit nem tettem be a CV-be?

Figyelt kérdés
márc. 19. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Lehet.
márc. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem senkit se fog izgatni.

A background checkeknél általában az ellenkezőjét ellenőrzik azaz hogy dolgoztál -e XY cégnek.


Plusz a kiskönyv egyébként se ellenőrizgetésre van.

márc. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A lőtéri háromlábú sánta kutyust nem fogja érdekelni.
márc. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. CV-ben nem is kell mindent beletenni, csak ami releváns és kifér egy oldalra, tanulmányokkal, mindennel együtt.
márc. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az önéletrajz nem egy bevallás.

Senki nem fogja összeegyeztetni az OEP kiskönyveddel a benne leírtakat.

márc. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A munkahelyeim fele nincs benne a CV-mben, a kutyát nem érdekli.
márc. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Ha csak kihagytál CV-ből egy próbaidős munkahelyet, az önmagában nem lesz gond.


Ha bármilyen módon hazudtál ezzel kapcsolatban, pl. a háttérellenőrzésen kérték a teljes, tételes munkáltatói előéletet, de te ott is elhallgattad, azért simán kirúghatnak. Ilyen törvényileg komolyabban szabályozott munkaköröknél fordulhat elő, pl. rendvédelmi szervek vagy pénzügyi terület.

márc. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A szakmámtól teljesen eltérő profilú munkában volt egy próbaidőm, ami konkrétan életem legnyomorúságosabb 2.5 hónapja lett (soha rosszabbat természetesen) toxikus főnökkel, monoton egybites feladattal, és rosszindulatú, kellemetlen kollégákkal.


A jelenlegi helyemen sem mondtam egyébként anno ezt a kalandot, azonban most egy kisebb céghez megyek át, ahol van valami minimális background check, azért jutott eszembe, hogy valakinek megüti a szemét az eltérés.


Ami bánt, hogy az egyik interjúztató manager rákérdezett, hogy miért van több hónap lyuk az önéletrajzomban, neki azt válaszoltam, hogy covid alatt nehéz volt munkát találni (nem magyar cég, nem ismerheti a manager a pontos itteni helyzetet hirig freezekkel) és hogy kerestem magam (egyetem utáni időszakról beszélünk).


Bánt, hogy nem voltam egyenes, mert egyébként nulla füllentéssel vetítéssel vagy nagyzolással vittem végig egy szakmailag nagyon komoly interjúsorozatot, de konkrétan azt is szégyellem, hogy bementem annak a 2.5 hónapos cégnek az épületébe.

márc. 20. 15:51
 9/11 anonim ***** válasza:
55%

" a háttérellenőrzésen kérték a teljes, tételes munkáltatói előéletet, de te ott is elhallgattad, azért simán kirúghatnak. Ilyen törvényileg komolyabban szabályozott munkaköröknél fordulhat elő, pl. rendvédelmi szervek vagy pénzügyi terület."


Ilyen a világon nincs.

Én olyan helyen dolgozom, ahol "háttérellenőrzés" van, mégsem rúgtak ki azért, mert egy munkahelyemet nem tüntettem fel az önéletrajzomban.

márc. 21. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer, nem biztos, hogy sikerült megérteni:


Nem az a baj, ha a CV-ben nincs bent egy munkahely, pláne egy pár hónapos.


A baj akkor van, ha külön rákérdeznek a korábbi munkáltatóidra és erről hazudsz.


Ha erről ráadásul olyan átvilágíts során hazudsz, ahol okiratan kell nyilatkozni a korábbi x év munkáltatóiról. (Magyar munkáknál "büntetőjogi felelősségem tudatában"), akkor jó eséllyel lesznek következmények.


Ha C típusú átvilágításnál "kihagysz" valamit az elmúlt 15 évből, azonnal buktad az állást, st az összes többit is, ahova C kellhet.


De láttam már embert szabályozott pénzügyi tevékenységet végző multi magyar fióktelepéről kirúgni azért, mert a háttérellenőrzésnél nem számolt be egy korábbi, szintén szabályozott pénzügyi tevékenységet végző munkahelyéről, márpedig a vonatkozó amerikai (!) jogszabályok szerint be kellett volna.


Sok nemzetközi cégnek kell egyszerre megfelelnie minden olyan ország törvényeinek, ahol működést folytat és nem éri meg nekik felvállalni a kockázatot egy-egy "feledékeny" munkavállaló miatt, ha így kockáztatnak egy SEC bírságot.


De még egyszer: a CV nem okirat és remélem, mincenkinek van itt annyi esze, hogy felismerje az okiratokat ha ki kell őket tölteni. Ha valamit alá kell írnod, akkor jó eséllyel nem mindegy, mi van a papíron.

márc. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!