Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Válthat munkahelyet egy...

Válthat munkahelyet egy filippino?

Figyelt kérdés

Egy filippino munkatársunk rájött, hogy itt a régióban elég keveset keres. Panaszkodott, aztán összepakolt és elment valahova. (senki se tudja hova)

Ilyenkor mi a helyzet?


márc. 20. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Mi lenne? Miért ne válthatna?
márc. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Nálunk is vannak (Győr). Nálunk nem válthatnak, ugyanis amikor behoztuk őket, csak úgy kaptunk engedélyt rá, hogy csak nálunk dolgozhatnak. Ennek ellenére nálunk is volt egy fő, aki tovább ment nyugatra. Ő onnét kezdve illegális bevándorlónak számít.
márc. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális választ 3-mas.
márc. 20. 09:29
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es. Igen, retardált vagyok. Köszönöm.
márc. 20. 09:29
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Nem válthat olyan egyszerűen. Adott cég a munkavállalási engedély szponzora, ha otthagyja nem lesz érvényes munkavállalási engedélye
márc. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, én is erre gondoltam.
márc. 20. 09:47
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Összepakolt és elment Ausztriába 3x annyi fizetését.
márc. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
93%
Elvileg régebben még lehetséges volt, ugye történt pár eset, hogy megérkeztek a távol-keleti munkavállalók és amint betették a lábukat az EU-ba mentek tovább nyugatra (jogosan). Mostmár ha jól tudom olya nszerződések vannak, hogy bizonyos ideig kénytelen itthon, az adott gyárban dolgozni.
márc. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem csak maguk kedvére váltanak, gyakran előfordul, hogy az adott munkáltató gondolja úgy, hogy XY-nak, YZ-nek ... mégse való ez a munka, és elköszönnek tőlük. Ilyenkor elvileg a munkaközvetítő szervezetek megpróbálnak valami megfelelőbb munkahelyet keresni, nem vágják rögtön haza őket másnap... de hogy aztán konkrétan kinek mi lett a sorsa, azt ne kérdezd, mert nem tudom.
ápr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pont a napokban mondták, hogy pár fillippínó szó nélkül lelélpett a cégtől ahol dolgozom. Elvileg 1 évig kötelezően kell az országban és ezen a munkahelyen tartózkodniuk, szóval ha nyugatra mentek akkor most illegális bevándorlóként vannak ott.
ápr. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!