Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyi balesetnél 100%-os...

Munkahelyi balesetnél 100%-os táppénz jár?

Figyelt kérdés

És egyáltalán hogyan kell ezt elintézni?

Sosem voltam még táppénzen.


Munkahelyen eltört a lábam, papírom van róla. Nemsokára jön a család, itt lesz velem. Mit mondjak nekik, hogyan kell elintézni a táppénzt?

És tényleg 100% jár?


márc. 26. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha volt jegyzokonyv stb akkor családorvos siman kiirja
márc. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen
márc. 27. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Ha ügyes a munkavédelmis, akkor nem lesz ez munkahelyi baleset.
márc. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


#3


Ó, de az lesz. :D

Bizonyítékaim vannak rá.


- Beírtam a szolgálati naplóba az esetet nem sokkal azután, hogy megtörtént.

- a kamera rögzítette, ahogy sérült állapotban vagyok

- Még a munkahelyről küldtem SMS-t a főnőknek, hogy mi történt velem. (dátum, időpont bent van a telefonban). Hívtam is őket.

- Van rá szemtanú is, aki látott engem sérülten.

- az orvosi papíromon is rajta van, hogy munkahelyi baleset.


Szóval elég bizonyíték van a kezemben.

márc. 27. 11:57
 5/13 anonim ***** válasza:

Mentő kijött?


Az a 100%!

márc. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem. Ugyanis tudtam, hogy eltört a lábam. Ha a mentősökre bízom magam, azok bevisznek ugyan a kórházba, de ismerve a magyar egészségügyet, feltehetően sorsomra hagynak.

Szóval hatalmas, kínkeserves fájdalmak közepette felszálltam a villamosra, és hazamentem.


Majd hívtam a barátaimat, akik másnap bevittek a kórházba kocsival. És velem voltak végig.

márc. 27. 12:57
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ugyanis tudtam, hogy eltört a lábam. Ha a mentősökre bízom magam, azok bevisznek ugyan a kórházba, de ismerve a magyar egészségügyet, feltehetően sorsomra hagynak."


Ejj jóember...Nem az a gáz baker!


Hanem az, hogy ha a mentőt kihívod akkor ott mentőorvos jön ki aki azonnal a helyszínen diagnosztizál, jegyzőkönyvet állít ki, és az a jóisten sem tudja jogilag betámadni plusz nyoma van elektronikusan is...


Ezt így simán megtorpedózhatják, hogy valójában csak beütöted a lábad, és később tört el, miután otthonról a kórházba indultál.


Ha baleset ér, (főleg munkahelyen) akkor mindíg hívj mentőt!


Jobbulást, és gyors gyógyulást!

márc. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kamerafelvételek / barátok / szemtanúk, nem sokat érnek, mert egyik sem szakorvos (gondolom) innentől kezdve ők max állampolgári kötelességüknek tettek eleget (azzal, hogy nem hagytak cserben), de részükről (többnyire) itt ki is fújt, mert tanúskodni egy se fog elmenni.


A kamerafelvételek meg eltűnnek / nem tárolják őket stb stb és

nem is kérhetőek számon (munkahely becsületén múlik).


Azért lesz ez defektes jogilag, mert a kórházi zárójelentésben nem az lesz benne, hogy munkahelyén történt, mentő hozta be, hanem az lesz benne, hogy a "beteg elmondása szerint"...


De bízz a munkáltató becsületességében (ha ettől megnyugszol).

márc. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A kamerafelvételek 5 nap alatt nem tűnhetnek el.

A kórházi papíromon nem az áll, hogy "a beteg elmondása szerint", hanem az, hogy "2024. 03. 23.-án munkahelyén elcsúszott..."

Ott van az SMS meg a szolgálati naplóbejegyzés is, amit munkaidőben írtam. Stb.

A közvetett bizonyítékok olyan logikai láncot alkotnak, hogy kizárt, hogy ne ott törtem volna el a lábam.


De, ha meg mernek szívatni azzal, hogy nem adják meg a 100%-os táppénzt, akkor én is megszívatom őket azzal, hogy váratlanul lelépek onnan, közvetlenül valamelyik szerződés megújítása előtt.

Abból rosszul jönnek ki, ismerve a cég helyzetét.

De figyelembe véve, hogy milyen szolgálatot tettem nekik, nem hinném, hogy mernek velem kötekedni.


Holnap mindenesetre kiderül az eset.

A családom viszi majd be a táppénzes papírt.

márc. 27. 13:45
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt a baleset körülménye? Betartottad a munkahelyen előírt munkavédelmi előírásokat?
márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!