Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért lehetetlen EGY műszakos...

Miért lehetetlen EGY műszakos munkát találni 8 általánossal?

Figyelt kérdés
Mit vétettek ezek az emberek? Miért érdemlik, hogy bérrabszolga módjára szívassák őket a műszakokkal amíg valaki más csak azért mert középfokú végzettsége van amivel semmire se megy mert szakmát se tanult, egy műszakban másfélszer annyiért és jobb körülmények között dolgozzon?
2016. júl. 23. 14:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan. Nem a vers a lényeg, hanem hogy fejlődj.

Jelzem, én is tudom, ahogy rengeteg más verset is, és úgy hívják ezt: alapműveltség.

Hogy nem érzed kínosnak a szituációt, mikor a céges összejövetelen a főnök mond valami oda nem illőnek TŰNŐT, amit mindenki ért, csak te nem. Mert egy olyan versből/regényből van, amit ismerni kellene, hogy értsd az összefüggést.


De az elméleted most sem állja meg a helyét. Szerinted nem hasznos, mert sokan elfelejtik a verset, és mi értelme, hogy akkor kaptak egy ötöst?

Látod, épp erre tanít(ana) meg. Az összefüggések kezelésére. Szerinted az a régi ötös semmi.

Szerintem meg azáltal (és a többi vers által) hetetikben/nyolcadikban ötös lett az év végi jegye. Ezáltal felvették abba a középiskolába, ahova menni akart, amire vágyott. Ott is tanult verset, arra is ötöst kapott. Ezáltal jó eredménye lett a középsuliban, aminek köszönhetően lazán leérettségizett, amivel most dolgozni tud. A még elszántabbak a jó eredményeiknek, és a megtanult anyagnak köszönhetően bejutottak a vágyott egyetemre, ahol azt tanulhatták, ami az álmuk volt. Ha mnég itt is jól nyomták, akkor ösztöndíjat kaptak, ami nem 2000 ft. De itt már sokan lazulnak, mert úgyis az a lényeg, hogy a diploma meglegyen, közben meg már lehet pénzt keresni, kapcsolatokat építeni.

Hogy mit nyertek ezzel?

nem sírnak, hogy 8 általánossal nem találnak munkát. Már az egyetem alatt gyakornoki programokban vesznek részt, ahol a minimum a 300 ezres nettó, és ez csak felfelé megy!

Suli után, főleg a fővárosban, nyugaton, vagy külföldön minimum fél milliót keresnek, és nem hajtják szét magukat 3 műszakban.

Kelet-Magyarországon is megkapnak 300-at, azért az sem rossz.


Én mondjuk félúton megálltam, de én sem műszakolok, hanem egy klímás irodában ülök.

És tudod, miért?

Mert megtanultam A walesi bárdokat...


Nyilván hiába magyarázom, mert 8 általánossal az ember agya nincs annyira kifejlődve, hogy megértse az összefüggéseket.

És ezt megintcsak nem sértésnek szánom.

Egyszerűen az van, hogy az iskola az életre nevel.

Szoktuk mondani, minek tanítják a logaritmust (nem érted a szót, de sebaj...), mert az életben 1000 emberből 999-nek nem lesz rá szüksége.

De keményen megdolgoztatja az agyad, ez tény.

Aztán meg egyszer jelentkezel egy műveltségi vetélkedőbe, ahol ez lesz az 50 milliós kérdés.

De lássuk be azt is, hogy az ilyen műveltségi kérdésekben nem a kőművesek szoktak brillírozni.

Ők otthon, zsírfoltos atlétában, sörrel a kezükben anyáznak egyet, hogy "bezzeg a pénzt megint az viszi el, akinek eleve van!"

Igen ám, csak az a valaki tett érte. Az a valaki megtanulta a verset.

Próbáltam egyszerűen fogalmazni, remélem, érthető volt.

2016. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Még a kémiát említetted. Én mondjuk szerettem a kémiát, de tudom, hogy sokan nem.


Ha nem jártál be, nem szeretted, nem értetted, van ilyen.


Azért ennek is van ám haszna.

Most permeteztem a kertben a héten.

Egyszerű embernek is van veteményese, ebben egyetértünk, remélem.

csak egyszerű ember nem tudja, mit szór ki, és a tegnap kiszórt rézoxikloridos paradicsomot eszi ma este a zsíroskenyérhez.

Aztán egyszerű ember csodálkozik, hogy megy a hasa, hányingere van.

OKos ember meg tudja, hogy 7 napot várunk, mielőtt megesszük a paradicsomot.

Tessék, mindennapi élet.


Az is tény, hogy nem tanult villamosmérnökök szoktak a borospincében meghalni szén-dioxid-mérgezésben. Mert tudják, mi az, hol és hogyan képződik, és halálos.

2016. júl. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%
Látod Balázs ha tanultál volna most nem itt sírnál hogy milyen szar az életed...
2016. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

"Valójában tanulni tanulsz meg, memorizálni, felkészíteni az agyad arra, hogy majd később valami hasznosat töltsél bele, például olyasmit, amivel a kötetlen munkaidő, a home office sem elérhetetlen, és ha valami miatt este kell dolgozni, akkor megkérnek rá, alaposan megfizetik, és adnak helyette szabadnapot..."


Óriási badarság. A memória állandó. Mert magolsz sem lesz jobb. Ha mégis az lenne, akkor értelmes dolgok magolásával is lehetne fejleszteni bárdok helyett ugye. Ez az egész arra megy ki hogy biorobotot tenyésszenek az emberből és hogy a sok bullshittel elvegyék a drága szabad idejét amit abban a korban a fejlődéssel kellene töltenie aki meg más véleményen van az menjen ezeknek a szarát pucolni 69E ért 3 műszakban.

2016. júl. 23. 19:59
 15/21 A kérdező kommentje:
Balázs Ausztriában van én pedig magyaro. -n keresek állást | és még többezer ember.
2016. júl. 23. 20:00
 16/21 A kérdező kommentje:

Ja, 12-es, csak a kémiában főleg ilyen dolgok vannak és ettől mennyire leszel intelligensebb?


[link]


Akkor én meg azt írom hogy figfiehfeuag7 = grishgusghu -> fiefgfzfregrw = g u89tu8 tz7u8347t83t7834t7834t7834786t7383. Tanuld meg.

2016. júl. 23. 20:01
 17/21 anonim ***** válasza:

"Óriási badarság. A memória állandó. Mert magolsz sem lesz jobb. Ha mégis az lenne, akkor értelmes dolgok magolásával is lehetne fejleszteni bárdok helyett ugye"



Egyrészt nem badarság, a memória fejleszthető (új neuron kapcsolatok jönnek létre), másrészt 6. általános iskolás gyerekeknek kicsit nehéz lenne memóriafejlesztésre a mitokondirális DNS-t vagy magas szintű matematikát használni, mivel egy kukkot sem értenének belőle, így aztán nem fejlődés lenne hanem alvás belőle)



Btw, tényleg érdekelne, hogy miért adod ki magad másnak, mit aki vagy. Egy 8 általánost végzett ember nem beszél, nem fogalmaz, nem gondolkozik így, már máskor is kérdeztem, hogy igazából milyen pszichózis vezet arra, hogy itt a GYK-n szórakoztasd a népet ezekkel az állandó társadalmi gondolatkísérletekkel, a miért nem talál munkát valaki 8 általánossal, miért kell tanulni, miért nem becsülik a munkaadók a melósokat...

2016. júl. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

" aki meg más véleményen van az menjen ezeknek a szarát pucolni 69E ért 3 műszakban."


okoska, aki más véleményen van, az nem szorul rá, hogy szrt pucoljon, és nem 69 ezret keres.

:))))))


hűűűűűűűűűlyegyerek, olvasd már el, mit írsz, mielőtt rányomsz az elküldés gombra. :D


szerinted állandó a memória?

nem kell fejleszteni?

mesélj még. :D

(azért tud egy betegséggel leépülni, amit aztán több hónapos kezelés követ...)

2016. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

"Egyrészt nem badarság, a memória fejleszthető (új neuron kapcsolatok jönnek létre), másrészt 6. általános iskolás gyerekeknek kicsit nehéz lenne memóriafejlesztésre a mitokondirális DNS-t vagy magas szintű matematikát használni, mivel egy kukkot sem értenének belőle, így aztán nem fejlődés lenne hanem alvás belőle) "


A 6 éves játszon logikai játékokkal és ismerje meg a természetet. A neuronkapcsolatok amik létrejönnek meg a tanult infót tehát a bárdokat raktározzák...8 általánossal ezt tudom. :)

2016. júl. 23. 20:07
 20/21 A legböszmébb Feri ***** válasza:

Kérdező, te Balázs babérjaira törsz! Irgumburgum!

Egyébként bármilyen hihetetlen, én a mai napig emlékszem A walesi bárdokra, sőt, legalább 8-10 József Attila verset is el tudnék szavalni. De Ady, Petőfi sem hozna zavarba.

A linkelt kémiai egyenleteid pedig logikusak, aki ért hozzá, az úgy olvassa, mint egy receptet.

Az emberek különbözőek, különböző intelligenciaszinttel, különböző agykapacitással, különböző absztrakciós képességekkel. Sajnálom, hogy veled kitolt a genetika, de ettől még nem kell gyűlölnöd a világot. Az élet szép. Az egyszerű dolgok is.

2016. júl. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!