Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki otthagyta az egyetemen és azóta sem szerzett diplomát?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor írjátok le, miért hagytátok ott, utána mit csináltatok/azóta mit dolgoztok és mennyire éltek rosszul.

2016. dec. 3. 12:17
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
74%
en ugyan leallamvizsgaztam 2006-ban, de nem vettem at a diplomat, nyelvvizsga miatt. a poen az, hogy azota Nemetorszagban elek, egy gyarban dolgozom 3 muszakban, es meg ebbol a fizubol is az otthonihoz kepest messzemenoen jobban elunk.
2016. dec. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

Én évekig húztam, már a diploma félévnek is nekiálltam de a védésre nem lettem kész, azóta meg 0-ról kellene új témát válasszak.


Beleszartam az egészbe, az eddigi munkatapasztalataimmal elmentem dolgozni, és most 1 év munka után ott vagyok hogy 300 felett kapok kézhez.


Én annak nem láttam értelmét, hogy fizetek 100 ezreket azért hogy engem szopassanak, és egyszerűen túl sok idő és energia befektetés lenne a diploma. Ráadásul diplomával sem keresnék semmivel többet, sőt, szakmában elhelyezkedve még ennyit sem kapnék mint most.


Na meg nem akarok kiesni a jelenlegi munkahelyemről, a diplomához meg kellene 3-4 hónap "nyugi" amikor csak azt csinálom, mert nálunk nem egy olyan dolog amit szabadidejében megcsinál az ember. Azt meg nem akarom megtenni, hogy kvázi kidobok 3-4 havi bevételt csak hogy legyen egy papírom amivel utána kitörölhetem.


Persze ehhez kellett az, hogy megtaláljam azt a munkát ami érdekel és fizet is.

2016. dec. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
30%
Én csak két félévet toltam le de láttam hogy csak időpazarlás. Inkább beleástam magam abba ami valóban hasznos ês autodidakta módon megtanultam. Azóta is programozó vagyok most kaptam egy jobb állást Kanadában. Ott pl el sem fogadják a magyar diplomát mert tudják hogy semmit nem ér.
2016. dec. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
#3: De ha nincs diplomád, valami papírt csak szereztél a programozó tudásodról? Mondjuk a te példád egyedi, mert valamiben kitűnő vagy, bár ez Mo.- akkor sem ér semmit, mert diploma nélkül az informatikai szektorban szóba sem állnak veled, úgyhogy jó döntés volt, hogy itt hagytad ezt a fertőt. Én is el szeretnék majd menni, ha lesz diplomám, ha nem.
2016. dec. 3. 13:33
 5/29 anonim ***** válasza:
49%
ez nem igaz. A tudás a lényeg nem a papír. A papír csak egy "plusz"
2016. dec. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan. Lehetsz te jo szakember papir nelkul, vagy rossz szakember 5 diplomaval. Kit fognak alkalmazni?
2016. dec. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
6: Ez pontosan így van, csakhogy kis hazánkban jellemző, hogy a diploma nélküli cv-k egyből mennek a HR-es szemetesbe, a jelentkezőnek így esélyt sem adva.
2016. dec. 3. 13:55
 8/29 anonim ***** válasza:
63%
Mi a megoldas? Palyazz kulfoldre!
2016. dec. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a diplomamunka lett volna hátra, valahogy akkor jöttem rá hogy annyira mégsem érdekel. Persze jobb lett volna megcsinálni, de most már mindegy. Akkor hirtelen minden más összejött, esküvő, gyerekek. Most OKJ-ra járok, eltartott vagyok, de nem élünk rosszul egyáltalán.
2016. dec. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
68%
Azokat megértem, akik fél év járás után nem folytatták, illetve nem akarják befejezni, de, hogy így telibexarni pár év munkáját, úgy, hogy vagy csak egy diplomamunka vagy egy félév lenne hátra, szerintem ez hanyagság. most tegyük félre, hogy kell e a jelenlegi munkádhoz vagy sem, de az addig beleölt energiádat és pénzedet így tényleg kidobtad a levesbe. Volt így ismim is, de nekem ez furi, ne haragudjatok.
2016. dec. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!