Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki otthagyta az egyetemen és azóta sem szerzett diplomát?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor írjátok le, miért hagytátok ott, utána mit csináltatok/azóta mit dolgoztok és mennyire éltek rosszul.

2016. dec. 3. 12:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
A visszafizetéses részt mondjuk alapvetően támogatom. Így legalább van egy kis visszatartó ereje, és kétszer átgondolja mindenki hogy elkezdje e.
2016. dec. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Azért ne feledjük el, hogy nem mindenki vörös diplomával végez akármilyen szakot nézve, viszont ugyanúgy megállhatja a hejét. Nem mindenki érdemli meg, hogy pofára essen, nem csak ettől függ ám, és sok nem érdemli meg, hogy végül egy gyárban köt ki, mert nem feltétlen az ő hibája, csak lehet, nem lett megtanítva arra, hogyan kell eladnia magát, mint ahogy amúgy én sem, jól megállom a helyem a fizikai melókban is, viszont nem ezért tanultam, pl emiatt sem fer az én részemről... az évek meg telnek, múlnak, és ott van az ember mint aki tényleg nem csinált semmit, hanem mondjuk megállt egy érettséginél....
2016. dec. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
50%
"hejét"...XD
2016. dec. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Az elmúlt 15 évben kétszer szaladtam neki, egyenlőre abszolutóriumom van :-) Szakácsa szakmunkás után, két év alatt leérettségiztem és anno 2001-ben kezdtem kétszakos tanárin, mellette diák melóztam + maszekba dolgoztam hajnalban. nehezen lehetett sokéig fenntartani a dolgot, felvetem inkább a diákhitelt, de az élet úgy hozta el kellett költözzünk külön albérletbe párommal. Majd az Eu csatlakozás előtt - tartva az ingatlan árak elszabadulásától - , lakáshitelt vettünk fel, így sajátot fizettünk ugyanannyiért., de a fősulitól 150 km-re. Még az aktuális félévet lehúztam nappalin, ingázva heti 3 nap, a többit melódiákosként dolgoztam helyi gyárban, hétvégén meg hipermarketbe kasszáztam. A tanulás elmaradozott, lemaradtak tanegységek és bezárták a gyárat is ahol dolgoztunk, így főállásba kerültem a hiperbe, ami mellett változó munkabeosztásba már nem tudtam fenntartani még levelezőn sem a bejárást.(kérvényezni kellett minden hétvégét ). El is tanácsoltak végül, mert két gyakjegyem többedszerre sem lett így meg. 2006-ban megszületett a fiam is, párom gyesen volt, így fent kelett tartanom a családot is , ezért a fősulin tanultak alapján és a fősulin kiépített kapcsolati tőkémre alapozva létrehoztam egy saját bt-t, amit másodállásban vittem a hiper mellett. A vállalkozás felfutott, főállásúvá váltam benne, majd a forint alapú lakáshitelt is leváltottam deviza alapú szabad felhasználásra, mondván olcsóbb. 2008-ban az árfolyam ingadozás kettős hatásként ért, mivel addigra már importra álltam át, USA-ból és euból áfa nélkül hoztam a cuccokat, de a dollár és euro árfolyam miatt nem is lehetett normális árképzést végezni akkoriban, végül a kereslet is visszaesett, és újra másodállású webáruházzá csökkent a vállalkozás, mellette pedig gyárba melóztam szalag mellett, majd csoportvezetőként 1 évet, míg a svájci frank alapú hitel törlesztő részlete meg nem haladta a fizetésem. személyi kölcsönöket vettem fel, hogy fedezni tudjam a kiadásaimat. Végül úgy mondtam fel, hogy nem tudom hova megyek, de ha maradok, akkor elárverezik a házunkat. Balatonon kezdtem dolgozni, előtte próbálkoztam nyelvtudás nélkül hajós munkára jelentkezni, de nem vettek fel. Majd csörgött a telefon két hónap múlva, hogy ha akarok van mosogatói hely. Elvállaltam, majd következő szezonra már párommal mentem ki, gyerek nélkül a Bt-t pedig 1 Ft-ért eladtam az egyik törzsvásárlómnak. Egy év után úgy határoztunk, inkább kivándorlunk családostól Ausztráliába vagy Kanadába, amihez meg is feleltünk, de a pontszámunk kevés lett, amihez jól jött volna ha megvan a diploma. Így újra beiratkoztam költségtérítésesen, de azóta változott a képzési rendszer is, így 2011-ben Geográfus BSC. Terület-és településfejlesztő, megújuló energiaforrások szakirányos lettem, mert az államit a korábbi időszakban már ellőttem. Így külföldi munka mellett levelezőn jutottam el az abszolutóriumig, közben halmoztam fel annyi megtakarítást, amit ingatlanokba fektettem, így mellékesen az is termel némi bevételt. Szakdolgozatba pedig kidolgoztam egy saját tapasztalaton alapuló vidékfejlesztési programot, amit azóta is végzek itthon. 2013 óta Két vállalkozást hoztam azóta létre, illetve kezdő vállalkozások számára hoztam létre inkubátorházat is vidéken, két pályázatot is nyertem vele,plusz két kiegészítő kompetencia fejlesztésen is átmentem és már nem tervezem a külföldi letelepedést. Főállású vállalkozóként egy éve stabilan abból élek, amit tanultam felsőoktatásban, de nincs róla meg a papírom még - talán nyáron lesz annyira időm, hogy le is államvizsgázzak.
2016. dec. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Na igen, ebből is látszik, hogy kitartás kell mindenhova. Én mint előzőekben hozzászóltam, akor veszem ezt furának, ha fél év híján vagy egy szakdolgozat híján nincs meg a diploma. Még arra leszek kíváncsi, hogy nem e szabnak idővel egy határidőt hogy még érvényes legyen egy nyelvizsgának is a bemutatási ideje. Mert olyat sem értem amikor valaki kihagy nyolc évet, majd az utolsó két tárgyát, ami már lehet hogy megváltozott az évek folyamán, lerakja levelezőn és úgy van meg a diplomája. Szerintem egy két év még belefér, de ennyi elhúzást én személy szerint már soknak tartok. Bár tudom, anyagi dolgok is közbeszólhatnak...
2016. dec. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

"Még arra leszek kíváncsi, hogy nem e szabnak idővel egy határidőt hogy még érvényes legyen egy nyelvizsgának is a bemutatási ideje"


Most már az a szabály, hogy a képzési idő másfélszerese alatt diplomát kell szerezni (tehát pl. 3 éves BSc képzés esetén 4.5 év alatt)! Tehát minden tárgy teljesítve, szakdolgozat elfogadva, megvédve, sikeres államvizsga, nyelvvizsga, szakmai gyakorlat!! Mindennek meg kell lennie, különben fizetheted vissza a képzési költségek felét.


Ilyet meg főleg nem lehet, hogy 2 tárgy nincs meg, aztán 8 év múlva fizetősön megcsinálod. Mert amíg vannak teljesítendő kötelező tárgyaid, aktív státuszban maradsz (összesen 2 félév passzívra van lehetőség). És ha aktív vagy, viszont nem teljesítesz bizonyos számú kreditet minden évben, akkor átraknak önköltséges képzésre és minden félévben fizethetsz éveken át. Ha meg 2 passzív félév után sem állítod aktívra magad, automatikusan kirúgnak és szintén fizethetsz vissza mindent.

2016. dec. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Régebbi képzésben talán úgy volt, hogy a fősuli ugye négy év volt, és ha 12 félév amit állt az állam azon felül átmehettél költségesre. De van vagyis volt olyan, hogy pár évet kihagyott, vagy lehet az volt, hogy aktív volt és volt még egy vagy két tárgya... lehet igazad van, és talán a filmekben hallottam ilyet, Valahol jogos, hogy időhöz kötik, valahol nem, és itt a nyelvvizsgára célzok, mert van akinek lehet munka mellett kell három év is hogy meglegyen a szóbeli és írásbelije is. nem vagyunk egyformák.
2016. dec. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Én otthagytam, nekem még egy év lett volna hátra, papíron legalábbis. Nagyon nem éreztem magaménak, csak próbáltam helyt állni.

Most dolgozom, szeretnék tanfolyamra járni, de nincs kizárva, hogy pár év múlva levelezőn elkezdek valamit tanulni. Igényem lenne rá, de most még nem éreztem magam késznek rá.

2016. dec. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Ez így van, nem elpocsékolt idő a több évnyi egyetemre járás. 3.5 évet jártam tanári szakra. 2. év után már ott akartam hagyni, de rábeszéltek, hogy folytassam. Folytattam is még egy ugye 1.5 évet. S mit ad Isten, akkor ismertem meg jobban életem párját. Ő elvégezte, én elmentem autószerelőnek inkább. Nagyon büszke vagyok rá, hogy ő végig tudta csinálni, volt motivációja, remek tanár lett belőle. Ennyi. Jó döntés volt folytatni, s abba hagyni is. Ilyen az élet.
2023. máj. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!