Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van köztetek olyan, aki...

Van köztetek olyan, aki otthagyta az egyetemen és azóta sem szerzett diplomát?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor írjátok le, miért hagytátok ott, utána mit csináltatok/azóta mit dolgoztok és mennyire éltek rosszul.

2016. dec. 3. 12:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
88%

#7

alja helyeken ez valóban így megy de ahol valóban a tudást nézik ott nem probléma a diploma hiány, sőt ITs melóknál sok területen inkább előny.

2016. dec. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Fura ez, hogy meg akarják saját magukat győzni az emberek sokszor, hogy "nah ugye, hogy nem érte volna meg egyetemre járni" Persze ha anélkül is van jó állásod, az okés, de azért sok helyen, azért ha feljebb akarsz lépni senior vagy nemtom milyen pozikban akár IT területen is, azért a cégek kérik a felsőfokú végzettséget, és szerintem ez így van rendjén. Ennyi.
2016. dec. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondja az utolsó. Nagyon sok tényleg jó programozó van akiknek a legmagasabb iskolai végzettségük az érettségi. Viszont.. Bárhova elmész dolgozni... Kit léptetnek elő Team Managernek, Product Ownernek? Kiket küldenek tárgyalásokra? Kiknek van hosszútávra biztosítva az előmenetele? Azoknaknek akik van szakirányos diplomájuk.
2016. dec. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

" így telibexarni pár év munkáját, úgy, hogy vagy csak egy diplomamunka vagy egy félév lenne hátra, szerintem ez hanyagság"


Lehet hogy részedről annak tűnik, részemről egyáltalán nem.


Egyszer elmentem gyakornoknak, aztán felajánlották hogy maradjak a teljes projektre, 1 évre, majd azt is hogy maradjak ott véglegesen...ehelyett én az egyetemet erőltettem, ráment újabb 1-2 félévem, több 100 ezer forintom, nem mellesleg anyáméknak kellett eltartani közben, és totál depressziós is lettem, szó szerint kikészültem idegileg.


És a legjobban az fájt, hogy nem tudtam utána visszamenni melózni, mert addigra találtak mást, és alapból kiesett 1 évem.


Ráadásul most is melózom, olyan emberek mellett vagyok, akik 20+ éve a szakmában vannak, napi szinten mentoraim és segítőim, akik elismerik a fejlődésem és a tudásom (vagy épp megmondják azonnal ha valamit elb..szok). Egy év munka alatt messzemenőkig többet tanultam mint sok év alatt az egyetemen. De több ilyen ismerősöm van, akik komolyan elkezdtek foglalkozni egy területtel, és jól élnek vele.


Ráadásul azt sem érzékelem, hogy az előrelépésben akkora hátrány lenne. Voltak gyakornokaink, látszott egyik-másikon hogy olyan szinten töketlenek...hiába lesz diplomája ha képtelen kiállni magáért, határozottnak lenni és annyira visszahúzódó hogy a hangját nem meri megemelni. Hiába a diploma, a büdös életben nem fogják tárgyalásokra küldeni vagy előléptetni.


Amúgy azt sem mondom hogy kidobott idő és pénz a be nem fejezett diploma, mert az emberek egyetem közben jönnek rá mit is akarnak csinálni, van idejük is megvalósítani a dolgokat, van idejük megszerezni a tudást ahhoz ami érdekli őket. És nem utolsósorban az egyetemen elég jó kapcsolatokat is ki lehet alakítani. Ráadásul az addig megszerzett tudásod már meglesz, és tudod kamatoztatni is a jövőben.


Én úgy vagyok vele, hogy ha valaki nem akarja befejezni az egyetemet akkor szíve joga abbahagyni.


Engem is mindig b..szogatnak hogy fejezzem már be, de ilyenkor megmondom, hogy mindenkinek egy élete van, mindenkinek ott vannak döntési lehetőségek, én így döntöttem és tartsák tiszteletben.

2016. dec. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

A párom otthagyta a fősulit kb 10 éve. Muszáj volt dolgoznia, és bár levelezőre járt, a haverjaival minden szabadidej+ket elbulizták, így nem jutott idő a tanulásra.

Később dolgozott hajón meg pincérkedett Németországban, így angolul meg németül is jól beszél. Évek óta multinál dolgozik, itt "csak" a két nyelv magasszintű ismerete az elvárás. Átlag felett keres, de néhány év alatt a mostani már a harmadik munkahelye, mert mindig megunja, mindig hülyék a kollégák, mindig vmi "többet" szeretne, így vált. Néha megpáöyáz belsősöknek kiírt pozikat, de valaki nagyon jól írta előttem: bármilyen magasabb poziba csak úgy vesznek fel, ha diplomád van. Kb mindegy milyen, csak felsőfokú végzettség legyen. Szóval tök jó, hogy jól keres diploma nélkül, de ezek a multis melók nem olyanok, ahonnan az ember nyugdíjba szokott menni, így aztán fogalmam sincs, mihez fog kezdeni magával 45-50 évesen, érettségivel, ha már néha most unja ezt...

2016. dec. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Én arra értettem, hogy van aki elbulizza és lássuk be sokan vannak így. Akik meg fél év híján feladják, olyankor is ha inkább elmegy gyárba melózni, addig meg kimerítette a diákhitelét, a nagy semmire. Nem egy ilyen van, de ezt tudjuk jól. Mondjuk haverom meg odaadta az egészet az anyjáéknak mert szarba voltak. Ez is xar ügy, bár ő sem vette komolyan anno a fősulit. két félév alatt volt meg kb három tantárgya. nevetséges.... :D
2016. dec. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is otthagytam, mert nagyon nehéz volt, megbuktam, nem volt kezdvem tanulni, plusz előtte technikumot is végeztem, így 16 év iskola után elegem lett.

Azóta már sokminden voltam, építőiparban is dolgoztam éveket, söpörtem Londonban utcát, most egy pesti multinál vagyok olyan részen amihez semmi végzettségem nincs. Családtagon keresztül vettek fel.

Normális körülmények között élek, de nagy probléma, hogy nem tudok válogatni a munkahelyek között, mivel nincs papírom. Fogalmam sincs mit fogok csinálni 5-10 év múlva. A szakmám elektrotechnikus, de nem tudnék elhelyezkedni vele, mert a tudásom nulla, már 10 éve végeztem a sulit, és egy percet sem dolgoztam benne.

2016. dec. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Ezt csak régen lehetett megcsinálni, hogy valaki csak úgy ott hagyja az egyetemet, mert nincs kedve tanulni vagy szakdolgozatot írni. Az új hallgatói szerződés bevezetésével arra van kötelezve minden egyetemista, hogy ha nem szerez diplomát a képzési idő másfélszerese alatt, fizetheti vissza a képzés költségeit az államnak. Jó, azt megértem, ha valaki 1-2-3 félév után ott hagyja, mert nem megy neki vagy rájött, hogy nem érdekli. De 5-6-7 lenyomott félév után manapság senki sem fogja csak úgy ott hagyni...mert most már súlyos százezreket, milliókat fizethet.


Annak meg nem tudom milyen jó munkahelye és fizetése lehet, aki egy középfokú nyelvvizsgát se tudott letenni évek alatt vagy egy diplomadolgozatot nem volt hajlandó megírni vagy megvédeni...nem is beszélve arról, hogy ők szólják le azokat, akik ezt képesek voltak megcsinálni.

2016. dec. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Hát igen, mivel az állam pár éve átlátta, mivel ha államira vagy felvéve, persze iskolától és kartól is függ de több százezerbe vagy az államnak félévente, ugyanis minden egyes embernek a közoktatásban az államnak pénzbe van, még az álltalános iskolába járók is. Szóval az korrekt volt, hogy kitalálták, a röghöz kötés viszont nem. Illetve attól, hogy valakinek megy egy szakot elvégezni, az nem biztos, hogy könnyen megcsinál egy nyelvet középfokon vagy felsőfokon. Szóval ez utóbbit cáfolnám azért. a nyelvérzék az külön dolog....
2016. dec. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

"Én arra értettem, hogy van aki elbulizza és lássuk be sokan vannak így."


Ebben igazad van, sajnos ilyet is ismertem. Volt olyan srác, aki konkrétan ahány félév, annyi kamu szakot elkezdett és konkrétan semmit nem csinált, a szülei meg nem is tudtak az egészről csak pénzelték, na az tényleg 100% pénzkidobás.


"Annak meg nem tudom milyen jó munkahelye és fizetése lehet, aki egy középfokú nyelvvizsgát se tudott letenni évek alatt vagy egy diplomadolgozatot nem volt hajlandó megírni vagy megvédeni.."


1. Elég jó munkahelye lehet, ha kitanult valami olyat, ami valójában érdekli. Van ismerősöm aki saját órát tart egyetemen úgy, hogy a diplomája nincs meg... Vagy ismerek olyat, aki ráment az építészeti látványtervezésre, csinált vele munkákat is, és felvették egy olyan céghez, ami külföldön is elismert...3 év után meg ott van, hogy előléptették projektvezetővé, és felette már csak a 2 cégtulajdonos van.


2. Szerintem ott el van b..szva az egész, hogy mindenkibe sulykolják azt, hogy "tanulj amíg lehet", "menj egyetemre" és kvázi kényszeresen odamennek emberek, akik igazából nem akarják azt tanulni amit. Ezek mellé jön az oktatás maga, és 2-3 év után szinte megutálod a szakot amit végzel. És sajnos jön a nagy dilemma, hogy mit kellene lépni. Bennem is évekig érlelődött hogy mi a fenét csinálok ha befejezem ezt...egyszerűen kellett az a pár év, hogy megtudjam mit is akarok valójában.


3. Kicsit olyan az összehasonlításod mintha azt mondanám, milyen gáz hogy Fekete Laci nem bír lesprintelni 100 métert. Vagy Uwe Boll nem képes felemelni 500 kilót. A maga kategóriájában mindkettő bajnok...


4. Diploma és diploma között is van különbség. Volt ismerősöm akinek 20 oldalt! kellett írni és ennyi volt a nagy diploma. Ezzel szemben nézz meg egy építész diplomát: Tervezz meg egy nagy volumenű épületet, mondjuk sportcsarnokot, indokold meg miért ott van ahol, miért olyan amilyen, járj utána, konzultálj, találd ki a szerkezetét, a gépészetét, a statikai dolgokat, a kivitelezési részét is találd ki...konkrétan legyél képben egymagad egy teljes tervvel, olyannal amin amúgy egész iroda szokott dolgozni. Ahhoz hogy becsülettel le lehessen adni védésre, már szeptemberben el kell kezdeni hajtani, sőt nem árt ha már előtte nyáron, vagy előtte félévben összeszeded rá az alapokat. Konkrétan kell rá 3-4 teljes hónap...ez azért nem olyan mint megírni 20 oldalt.


És ehhez a tervhez hozzájön az, hogy az egész építészet egy szubjektív dolog, elég csak megnézni mennyivel másabb az átlag ember ízlése, mint a "művész" építészeké. De az is vicces, mikor a konzulensem fél óráig kielemez egy mintaként vitt tervet, hogy mekkora szar, aztán hirtelen elhallgat mert észreveszi hogy épp a szomszéd irodában ülő kollégája munkáját szidja...


"ők szólják le azokat, akik ezt képesek voltak megcsinálni"


Nem leszólom, csak reálisan nézem a dolgokat. Azt becsülöm ha valaki lediplomázik, de utána jön a pofára esés, hogy nem lesz ettől automatikusan zsíros állása, nem lesz azonnal cégvezető, ahhoz ugyanúgy nulláról kell indulnia.


És sajnos az egyetem és a valós élet két külön világ. Hiába volt valaki jó tanuló végig, ha az életben nem tud érvényesülni, elnyomják, bevágják egy irodai droid pozícióba és nem is hagyják előre lépni.


Vagy a másik, hogy ugyanúgy nem tud majd papírral sem elhelyezkedni, engem is az mentett meg, hogy a "kötelező minimális" gyakorlat helyett az adott cégnél maradtam egy teljes projekt erejéig, amivel annyi mindent tanultam, annyi rálátásom volt a dolgokra, hogy sikerült egy tartalmas önéletrajzot összedobnom. Ezek nélkül lenne egy üres lapom nagyjából, és diplomával is ugyanott kötnék ki ahol vagyok (ha szerencsém van) csak éppen még 1 év mínuszban.

2016. dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!