Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lelki valsag; megsem eri meg...

Lelki valsag; megsem eri meg orvosnak lenni?

Figyelt kérdés
Hat, igazabol ez csak egy dilemma itt bennem. Negyedeves vagyok most, szoval 2 evem van meg. Mikor felveteliztem egyaltalan nem volt bennem ketseg, hogy ezt szeretnem.... de azota kicsit megvaltozott ez, hogy jobban belelatok. Nem volt orvos a csaladunkban, nem lattam, nem gondoltam bele, mivel jar ez. Pl ott van az ugyelet, a kifizetetlen tulorak, hogy ez nem egy 8-tol 4-ig munka, az eleve nevetseges fizetes... Van bennem altruizmus, de ugy nez ki, talan nem eleg, nem szeretnem a csaladi eletem, a hobbijaim felaldozni az orvoslas oltaran. Csak talan keson jottem erre ra...:/ persze, ott van az a lehetoseg, hogy elmenjek egy gyogyszerceghez pl, csak olyan felesleges ek tunik akkor a 6 ev kemeny tanulas...
2018. júl. 30. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom én meg szegény orvost nem láttam
2018. júl. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Siman lehet hogy csak egy hullamvolgyet elsz at. Mostmar ne add fel’
2018. júl. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

28 ezer forintot fogok fizetni egy 30 perces konzultációért egy magánklinikán jövőhét hétfőn, mert nem akarok 3 hónapot várni az államra.


Az állami intézményekben valóban nem éri meg. Magánklinikák teljesen mások.

2018. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
22%

Orvost még nem láttam BKV-val menni, pedig a fizetésük kb. azt a szintet tenné lehetővé. Mégis min. 5-6 milliós kocsival járnak.

Van a hálapénz. Pl, egy szülész Pesten egy szülésért 300 ezer kap átlagosan. Ez több felé megy, de neki olyan 150 ezer körül marad.

Mondjuk havonta van 10 szülés.

2018. júl. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ñem szeretnek halapenzt elfogadni. Raadasul nem csak halapenzes szakmak leteznek, egy radiologus, egy altatoorvos, egy pszichiater aligha kap halapenzt.


Persze, lehet 40-50 eves korara osszeszed egy autora valot az orvos, de addigra ki nem?


Egy maganpraxist letrehozni is tobb millio ft kezdotoket igenyel.


De ertem, ti nem lattok bele ebbe ennyire, mint en.

2018. júl. 30. 21:46
 6/11 A kérdező kommentje:
Amugy meg nem csak az anyagi resze a gond, hanem hogy nokent nem lenne idom a csaladomra, magamra... mert sok irodai szakmanal igenis felallnak 4kor v 5kor h lejart a munkaido, de egy orvos nem teheti ezt meg...
2018. júl. 30. 21:49
 7/11 anonim ***** válasza:
54%
Akkor hagy ott, passzíválj egy évet, dolgozz és gondolkozz rajta. De továbbra is azt mondom lehet hogy 25 évesen még nem fogsz túl sokat keresni, de 35 évesen már nem lesz gondod. Több ismerősöm dolgozik maganba és egyiken sem azt látom hogy anyagi gondokkal küzd... Meg ha már eddig ment akkor agyad megvan hozzá a képességei megvannak hozzá... Egy életen át vannak ha nem fejeznem be.. Meg különben is nem a mi országunk az egyetlen ezen a világon...
2018. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha ugy erzed, valts. Egy eleted van...


Egy biztos, hogy komoly mentalis hozzaallas kellett ahhoz, hogy idaig is eljuss.


Na ezt barhol tudod kamatoztani.

2018. júl. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Számos olyan ismerősöm van, akik velem egyidősen (30 párévesen) még szakvizsga előtt el tudtak helyezkedni magánklinikákon, magánrendelőkben a rezidensi állásuk mellett. Nem saját erőből nyitottak magánpraxist, hanem heti 1-2 napot pluszban rendelnek, gondolom alkalmazottként. Nyilván ez először nem a legjövedelmezőbb, de elindulnak vele egy úton, és Magyarországon sajnos ez a jövő.

Tudod már milyen orvos szeretnél lenni?

2018. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A megoldás szerintem külföld. Én idén végeztem, január óta tanulok INGYEN németül heti 4 órában egy fejvadász cégnél, ha minden jól megy jövőre már kezdhetek is Németországban orvosként. Ha megfelelő szakirányt választasz, akkor egy német szakvizsga után tárt karokkal várnak itthon bármelyik magánkórházban. Ezzel kiküszöbölted a szar fizetést is, mivel kint a rezidensi bérek havi 4600 euro bruttotól indulnak, ami minden évben folyamatosan nő, ahogy haladsz előre a szakképzéssel. Ilyen bérek mellett a szakvizsgádig összeszedsz annyi pénzt, amiből itthon lazán veszel egy házat és elindíthatod a magyarországi életedet. De amúgy ha nem szeretnél külföldre menni, itthon is lehet szép pénzeket keresni a nagy orvoshiánynak köszönhetően. Pályakezdőként 4500 forintos órabérért fogok Szeptembertől dolgozni, de kisebb városokban elvállalt ügyeletekért is olyan pénzeket fizetnek mostanában, hogy el sem hinnéd. Persze, dolgozni kell rendesen így is, de ha okosan csinálod már az elején 500 körül lehet keresni.
2018. júl. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!