Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyes emberek miért hiszik...

Egyes emberek miért hiszik hogy aki alkalmazott az csóró és aki vállalkozó az gazdag?

Figyelt kérdés

Itt írt egyik vàlaszadó,hogy alkalmazottként sose leszel gazdag,vàllalkozni kell csak akkor lesz az.

Hàt erre rengeteg ellenpéldàt tudok hozni:

1. Baràtom több éve vàllalkozó nincsen élete,és talàn keres vele 400e Ft-ot,de napi 16+ óra melóval,lakik egy egy szobàs lakàsba.

2. Màsik ismerôsöm saleses albérletre alig van pénze,talàn keres 250-t talàn,néha kajàt kell nekünk venni neki.

3. Hölgy KATA-s kozmetikus keres 300e éjjel nappal dolgozik,adó 50e,cuccok egy szàzas plusz albérlet marad 100e,hurrà de õ vàllalkozó.

4. Idôsebb faszi,nagy cégtulajdonos,laknak egy kis lakàsban,jah autó az nincsen neki.

5. Autókereskedõ sràc,lakik egy panelba,autója az okés BMW 5-ös.

6. Ismerôsöm panel lakó,de vàllalkozó,boxolhat a NAV-val,talàn megkeres nettóba 450-t.



Ezzel szemben

1. Tesóm baràtnõje most vàltott melóhelyet céges autó,benzinkàrtya,800e évi kafetéria,nettó 500k fizetés.Van sajàt kecója màr,ami nem panel.

2. Unokatesóm USA-ban komoly programozó Vice President New Jerseyben a Hudson folyónàl lakik luxus lakàsban szépen berendezve vadiúj kocsija van.Guardian hozza a kocsijàt.

3. Egyik baràtok pénzügyes luxus 135nm-es lakàsa van 30nm-es terasza van.

Mindennel felszerelve a kecó.

4. Egy IT osztàlyvezetô egyik nagy cégnél bruttó 2M plusz a fizuja,kafetéria,jah és céges Mercedes terepjàrója van.

5. Màsik ismerôs sràc szintén IT manager,céges kocsi,hatalmas kafetéria,benzin kàrtya.

6. Én szoftverfejlesztôként dolgozom magas fizuért,céges Apple Macbook pro retina laptop és még csak sima fejlesztô vagyok.

6. Egyik nagy hàlózati adminos brit cégnél az egyik nagy vezetô Budapesten full luxus hotelben lakik,a cég minden költségét àllja.

7. Màsik kedves baràtom USA-ban komoly vezetô a centràl parkkal szemben lakik,kikövetelte a komoly verdàt is,megkapott mindent.A kecó bérleti díjàt inkàbb nem írom le,amit a cég fizet természetesen.


De lehetne még folytatni,akkor hogy is van ez?

Még mindig csak csóró lehet egy alkalmazott?

Erre kívàncsi vagyok mit fognak vàlaszolni



2017. jan. 20. 20:11
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
47%

"Ezzel szemben sok vàllalkozónàl làtom hogy ott az ügyfél aki szemét lehet."

Ha szemét az ügyfél, úgy kidobom, mint a macskát sz., és a vállalkozó ismerőseim, barátaim is.

Vállalkozóként pont hogy megtehetjük, hogy megválogatjuk, kivel akarunk együtt dolgozni. hülyékkel semmiképp, azok repülnek!


Az mázli, ha neked rendes kollégáid, főnökeid vannak. Nem mindenki ilyen szerencsés. Van, akit teljesen tönkretesznek a munkahelyén. Van olyan ismerősöm, akit annyira kikészítettek idegileg, hogy majdnem öngyilkos lett. Nekem sem jók a tapasztalataim. Soha többet nem akarnék főnököt, és nemszeretem kollégákat. És emiatt akkor is a vállalkozást választanám, ha esetleg kevesebbet keresnék, mint egy jól fizető zsíros állásban.

2017. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Igen 10-es te vagy a kivétel aki sokra vitte,ügyesen csinàltad és igazad is van,most egy olyan területet akarok kitanulni amire màr lehet vàllalkozni,teljesen igazad van.

Nem téged akartalak fikàzni hanem a 85%-ot aki nem ilyen.

2017. jan. 20. 20:47
 13/28 anonim ***** válasza:
27%

Főnököd ugyan nincs, "magad ura vagy", de sokkal több felelősség is terhel, amit alkalmazottként nem érzel át annyira.


Itt minden rajtad csattan, ha a NAV talál valamit, akkor az, ha más ami jogszabályba ütközhet akkor az, ha más hatóság ellenőrzéskor, akkor azt is neked kell vállalni, és nem tudod nagyon áthárítani.


Emellett nem egy fönök, vagy standard elvárásainak kell megfelelned - amit alkalamzottként lehet nics is lehetőséged befolyásolni, fent kitalálják, lehet oylanpk akik nem is végeztek még aktívan olyan munkát amit elvárnak tőled, Te meg hajtsd végre, ha nem tetszik nem változtathatod meg- , míg vállalkozóként magad alakíthatod ki ezt, de nem hagyhatod figyelmen kívül a piaci kihívásokat, a vásárlói igények, így minden ügyfeled, vásárlód "követelményt " támaszt veled szemben. Korábban valaki azt írta, neki minden vásárló a főnöke.


Ha nincs kielégítve ez az igény úgy ahogy ők azt elvárnák, akkor bevétel sincs, amiből meg nem lesz profit, amit vagy felélsz ( jó kocsi, ház, stb. ), vagy részben, vagy egészében a vállalkozásod fejlesztésére fordítasz, hogy még több bevételed és elégedett ügyfeled legyen, és a versenytársak ne előzzenek be. Ez meg megint időt és energiát igényel a pénzen felül.


Tehát lehet, hogy a magad ura vagy, nincs főnököd, nem teszed le a lantot 8-10 óra meló után, és magad osztod be az időd, pénzed hogy mit mikor és mire fordítasz, de ha nem jól tervezel, vagy figyelmen kívül hagysz dolgokat, könnyen visszaüthet a dolog.


Vállalkozóként a bevételem havi szinten az itthoni fizetésem 10-szerese a külföldi jövedelmem 3-szorosa, 3 ingatlanom ( két ház, egy lakás ) van és egy autóm, de egyik sem kirívó, stabilan fizetem a járulékokat, eredményes a működés, de ettől még szoktam visszajárni dolgozni külföldre helyettesíteni oda, ahonnan elindultam.

2017. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos én is ezt látom itthon sok embernél. Valahogy a legtöbb vállalkozó nem tudod túllépni ezen a 3-400 nettón. Mellette pedig hétfőtől-vasárnapig 10-14 órákat dolgoznak, folyamatos készenlétben. Mondom ember, ez a nyugat Európai szint mosogatóként. Egy konyhai kisegítő már többet kap.


Én is 800 körül keresek, halál nyugalomban + 13. havi + prémium. Péntek délután pedig kihúzom a dugót.

Lassan már csak részmunkaidőben akarok majd dolgozni, vagy még pár évig csinálom és utána teljesen a hozamokból élni.


Ami idegesít engem, hogy nem veszik észre, amit én külső szemlélőként látok. A munkán kívül gyakorlatilag nincs értelme az életüknek, tovaszáll a semmibe a fiatalságuk.

2017. jan. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
43%

Hm, érdekes ez a beszélgetés.


Vannak érvek mindkét oldalon.

Én mondjuk elvakult vállalkozás-párti vagyok, semmivel sem tudnának meggyőzni, hogy alkalmazott legyek.

De tény, hogy nem mindenkinek való a vállalkozás.

Való igaz, tök kényelmes, hogy minden ötödikén ott van a fizetés a bankszámlán. Aztán akinek jó munkahelyet sikerül kifognia, az miért is vágyna el onnan.

Mondjuk, én ilyet még nem láttam. :)

Van olyan ismerősöm, aki azt állítja, szereti a munkahelyét. Minden létező egészségügyi problémája van, amivel nem tudnak mit kezdeni, és mit javasolt neki a pszichomókus? Hogy hagyja ott a munkahelyét, mert az készíti ki ennyire. Csak még magának sem merte bevallani...

Multinál dolgozó, jól (?) kereső ismerősöm azt mondja, a munkáját nem különösebben szereti, unalmas is, de legalább jól keres vele...Pedig azt hittem, ő szeret ott dolgozni.

Én nem szeretnék úgy élni, hogy a napjaim jelentős részét olyasmivel töltsem, amit nem szeretek, pláne megbetegít.

10-es

2017. jan. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
79%

Előzők: elfelejtitek, hogy a legtöbb ember NEM 800 ezreket keres a munkahelyén.

Én nem ismerek ilyen embereket. A legtöbb ismerősöm 100 ezer körül keres. Akinek tényleg nagyon magas fizetése van, az keres 300-400 e-t, meg kap cafeteriát.

Ebből kellene kiindulni...nézzétek meg azt a kérdést, ahol 200 nettóra azt írják, hogy az már jó kereset...

ehhez képest a 300-400 ezer is álombevétel a magyarok többsége számára.

Van olyan 3 diplomás ismerősöm, aki sosem keresett 100 ezernél többet. És nem büfészakokra járt.

A mi időnkben még a fene sem tudta, hogy a szoftverfejlesztők fogják majd hülyére keresni magukat. Ha tudom, biztos annak tanulok...

10-es

2017. jan. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Meg lehetsz 16-os.

Éppen most olvasom Gondolkodj és gazdagodj könyvét ott egyik csàvó àtképezte magàt jogàsszà,és sikeres gazdag lett.

De ha nem akarsz szoftverfejlesztô lenni akkor SAP tanàcsadó vagy Cisco mérnök,IT tanàcsadó.

Konkrétan van olyan SAP-s aki napi 400k-t is megkap konzulensként,igaz ez nem eleinte de elérhetô.

Ott a 1,5M nettó hamar elérhetô,kozulensként több.

Na ott érdemes vàllalkozni.

2017. jan. 20. 21:19
 18/28 anonim ***** válasza:
43%

Csak még egy adalék, sokszor hozom ezt példának más fórumokon is, amikor a sikert abban mérik, hogy valaki vállalkozó, vagy alkalmazott. amikor tényleg ennyire élesen elkülönítik a vállalkozó vs alkalmazotti létet.


Általában csak olyan vállalkozásba kezdek, amibe van növekedési potenciál és ki tudja magát nőni, reálisan. Így kis költségvetéssel is lehet vállalkozni, és a kérdéshez kapcsolódva eddig minden vállalkozásom másodállású vállalkozásból indult. És ezzel tuti nem vagyok egyedül.


Az esetben pedig ugye ÉS relációról beszélünk, nem VAGY- ról.


Vállalkozni nem csak főállásban lehet. Ebből adódóan nem is lehet szerintem helytálló kinyilatkozni azt, hogy valaki csak vállalkozóként lehet sikeres, gazdag.



Pláne ha olyan tev. körrel bír, ami egy jól fizető állással is össze egyeztethető, akkor jelentős járulékot is meg tud spórolni, így hajtva a profitmaximalizálást, vagy esetleg azt amit járulékra költene, fejlesztésre tudja fordítani, még sincs benne a kényszer hogy olyan helyen dolgozzon, ahol nem szeretne, hiszen adott esetben főállásban is el tudná tartani a vállalkozás. Tehát ha nem tetszik neki az az állás, le tud lépni, nincs kényszerben.



A másik eset pedig, amikor sokszor jogosan emelik ki a bér-és járulékterheket és úgy akarják csökkenteni, hogy nem vesznek fel alkalmazottat. Holott azok után - ha valaki "jó vállalkozó", akkor tudja, hogy vannak lehetőségei azokat csökkenteni, akár 0-ássá is tenni. Ez már az említett üzleti tervezési/forrásszervezési kompetencia kérdése.


Tehát egy másodállású vállalkozó maga után sem feltétlen köteles fizetni a teljes járulékot, míg bér- és járuléktámogatás mellett, akár vállalkozás fejlesztést célzó egyéb támogatásokat is igénybe vehet, csökkentve ezzel a költségeit, de növelve a bevételeit, profitját.


Az egyik tev. köröm is ilyen, két alkalmi munkavállalóm bér- és járulékvonzata kevesebbe van egy hónapban, mint ha én személyes közreműködőként végezném napi 8-10 órában és még csak a teljes járulékot sem kell megfizetni magam után, azon időszak alatt, míg külföldön pár hónapot besegítek nettó fizetésért, a vállalkozás profitján felül.

2017. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Koplárovics Béci ***** válasza:
21%

"Egyes emberek miért hiszik hogy aki alkalmazott az csóró és aki vàllalkozó az gazdag?"


Szerintem ezt csak olyanok gondolják, akik alkalmazottak, csórók, és világéletükben azok is maradnak.

2017. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
43%
Kevered Makót Jeruzsálemmel, össze nem illő dolgokat hasonlítgatsz. Az a vállalkozó, aki havi 300-400 ezret keres, a szakmájában alkalmazottként elhelyezkedve jó ha kapna 200ezret. A példaként felhozott informatikusaid meg szabadúszóként sokszor bőven havi egymillió forint feletti összegeket szednek össze.
2017. jan. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!