Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Egyes emberek miért hiszik...

Egyes emberek miért hiszik hogy aki alkalmazott az csóró és aki vállalkozó az gazdag?

Figyelt kérdés

Itt írt egyik vàlaszadó,hogy alkalmazottként sose leszel gazdag,vàllalkozni kell csak akkor lesz az.

Hàt erre rengeteg ellenpéldàt tudok hozni:

1. Baràtom több éve vàllalkozó nincsen élete,és talàn keres vele 400e Ft-ot,de napi 16+ óra melóval,lakik egy egy szobàs lakàsba.

2. Màsik ismerôsöm saleses albérletre alig van pénze,talàn keres 250-t talàn,néha kajàt kell nekünk venni neki.

3. Hölgy KATA-s kozmetikus keres 300e éjjel nappal dolgozik,adó 50e,cuccok egy szàzas plusz albérlet marad 100e,hurrà de õ vàllalkozó.

4. Idôsebb faszi,nagy cégtulajdonos,laknak egy kis lakàsban,jah autó az nincsen neki.

5. Autókereskedõ sràc,lakik egy panelba,autója az okés BMW 5-ös.

6. Ismerôsöm panel lakó,de vàllalkozó,boxolhat a NAV-val,talàn megkeres nettóba 450-t.



Ezzel szemben

1. Tesóm baràtnõje most vàltott melóhelyet céges autó,benzinkàrtya,800e évi kafetéria,nettó 500k fizetés.Van sajàt kecója màr,ami nem panel.

2. Unokatesóm USA-ban komoly programozó Vice President New Jerseyben a Hudson folyónàl lakik luxus lakàsban szépen berendezve vadiúj kocsija van.Guardian hozza a kocsijàt.

3. Egyik baràtok pénzügyes luxus 135nm-es lakàsa van 30nm-es terasza van.

Mindennel felszerelve a kecó.

4. Egy IT osztàlyvezetô egyik nagy cégnél bruttó 2M plusz a fizuja,kafetéria,jah és céges Mercedes terepjàrója van.

5. Màsik ismerôs sràc szintén IT manager,céges kocsi,hatalmas kafetéria,benzin kàrtya.

6. Én szoftverfejlesztôként dolgozom magas fizuért,céges Apple Macbook pro retina laptop és még csak sima fejlesztô vagyok.

6. Egyik nagy hàlózati adminos brit cégnél az egyik nagy vezetô Budapesten full luxus hotelben lakik,a cég minden költségét àllja.

7. Màsik kedves baràtom USA-ban komoly vezetô a centràl parkkal szemben lakik,kikövetelte a komoly verdàt is,megkapott mindent.A kecó bérleti díjàt inkàbb nem írom le,amit a cég fizet természetesen.


De lehetne még folytatni,akkor hogy is van ez?

Még mindig csak csóró lehet egy alkalmazott?

Erre kívàncsi vagyok mit fognak vàlaszolni



2017. jan. 20. 20:11
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Alapjába véve szinte azért mindegy milyen szakma és mennyi a bevételi lehetősége, egy egyazon szakmán belüli, ugyanolyan kvalifikációjú munkavállalóval szemben.


Mivel kezdőként sem keres egy programozó ( pláne így hogy azt se tudni milyen szakterület, milyen nyelv, stb.) fél milliót.

ahogy egy kezdő IT vállalkozónak is előbb kellenek majd referencia munkák, ügyfélkör, stb.


Akinek már van x év szakmai tapasztalata adott területen nyilván többet is keres, ahogy az a vállalkozó is, akinek már van kapcsolati tőkéje.


Szóval ez az általánosítás megint csak sánta, hogy havi 1 millió felett szed össze. Illetve a "szed össze" is, kérdés, hogy abból mennyi költségvonzata lesz még.


Mivel ugye egy alkalmazotti nettó bérhez talán inkább egy költségek elszámolása és adózás utáni eredményt lehetne inkább hasonlítani. Jó eséllyel a vállalkozó talán dupla annyit tud nettóba megkeresni mint egy alkalmazott.


Saccra lehet ez még mindig több, mint az alkalmazott nettó bére, de vannak esetek amikor nem éri azt el.

Ilyen tipikus eset, amikor valaki csak azért lesz vállalkozó, mert azt hallotta, vagy elhiszi ezt a mítoszt, hogy vállalkozóként lehet csak meggazdagodni.


ÉS minden féle előzetes nélkül belevág, majd több lesz a költsége, mint a bevétele, mert fel sem méri, hogy neki milyen piaci lehetőségei vannak, reálisan.


Lásd, más szakterületeken, a sok kényszervállalkozó értékesítő, ügynök, vagy az ún. egyszámlás vállalkozók.


Ahogy írták itt korábban, lehet hogy jobban keres valaki alkalmazottként, de pl. nem válogathatja meg a főnökét, munkatársait.


Ha másért nem, van akinek ez így is megéri.


És valóban kint mosogatóként én is havi 350-et kerestem, igaz utána feljebb léptem, és lett havi 5-600 nettóm. Az itthoni vállalkozásom, ugyanúgy vendéglátáson belül ennek kb a felét tudja most kihozni eredményben havonta, míg bevételben ennek a 3-szorosát.


Ha meg itthon elhelyezkednék, kapnék havi 120-150 között nettóba.


Nekem is jobb így vállalkozóként, de nem hiszek az e fajta elvakultságban ezzel kapcsolatban, tudva hogy mennyi árnyoldala is lehet egy vállalkozásnak a bevételen felül.

2017. jan. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
31%

Hogy megbeszéli magával Balázska a hülyeséget.

A sztár vállalkozók :D

Szombat reggel. :D

Szerencsétlen

2017. jan. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Ostoba vagy.
2017. jan. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

22#

Ki a Balázska? Melyik válaszíró

2017. jan. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
52%

Egy lúzer, életképtelen, szardarab :)

De minek kérdezel magadról :D

2017. jan. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Kösz hogy belőlem nézted ki hogy én vagyok Balázska....:)

Te szerinted Balázskának van 77%-a? :O

Itt a gyk-n már sokan azt hiszik hogy minden 2. kérdést Balázska tett fel, Bár sok kérdést feltesz de azért ez már paranoia, túlzás már :)

2017. jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
büszke lehetsz magadra. Emberileg viszont nagy nulla vagy!
2017. jan. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Azért mert ezeknél a vállalkozóknál amiket leírtál sokkal gazdagabbak is vannak. Az alkalmazottak meg a jobban fizetettek között vannak (amik a példában szerepelnek). Havi 1 milliót simán kaphat alkalmazott is ami több mint sok vállalkozó jövedelme. De vannak vállalkozók havi 100 millióval, havi 1 milliárddal is ezt melyik alkalmazottak érik el? Azonkívül írtad (majdnem minden alkalmazottnál) hogy céges autó meg céges ez az. Az nem az alkalmazott pénze hanem a cégé. Azért mert a cég lízingel egy alkalmazottnak autót és fizeti a hotelt nem lesz gazdag az alkalmazott max annak látszik. Persze alkalmazottként is el lehet érni a havi 1-2 milliót de a vállalkozók sokkal többet is tudnak szerezni (alkalmazott is de sokkal ritkábban, szinte soha).

Írtál egy USA-ban dolgozó embert akinek (mint majdnem minden példádban) a cég állja a dolgait. De ha megnézed az USA dollármilliárdosait az ő vagyonukat semmilyen IT illetve egyéb vezető alkalmazott nem éri el az USA-ban. Alkalmazottként lehetsz gazdag ember (a példákban írtak inkább jómódúak, akiknek kérdéses a vagyonuk, csak a cég fizet helyettük ők meg menőznek) de az igazán gazdagok közé nem elég egy jó fizetés se itthon se máshol.

2017. jan. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!