Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért kellett kilőni a szelíd...

Miért kellett kilőni a szelíd szarvasbikát?

Figyelt kérdés

Felháborítónak tartom, hogy sunyiban kilőtték! Valaki el tudja magyarázni, hogy mi a logika amögött, hogy egy szelíd szarvasbikát, ami nem támadt rá senkire, nem okozott kárt semmiben, miért kellett kilőni ahelyett, hogy visszaterelték volna az erdőbe?


[link]


Szerintem egyesedül az lett volna indok a kilövésére, hogy ha sebesült lett volna, de az sem volt. Állampolgár tehet ilyen esetben állatvédelmi feljelentést a vadásztársaság ellen?



2021. okt. 31. 18:08
 21/92 anonim ***** válasza:
76%

[link]

Ezen az oldalon néhány rendelet fel van sorolva a sok közül.

A selejt szót nagyon sok éve használják a vadgazdálkodás során, még ha valakinek nem is tetszik. Európában egyedülálló szépségű és egészségű állománnyal rendelkezünk, mert szelektálva van a génhiba, a betegség. Lehet fujjolni emiatt, de ha nem így tennének, lenne egy csomó csálé agancsú, szellemi és testi fogyatékos egyed, akik miatt rengeteg egészséges halna meg.

Saját véleményem szerint ezt bevezethetnénk az emberek közt is, mert nagyon sok bajunk lesz még emiatt. Én pl. bizonyos szellemi szint alatt nem engednék gyereket vállalni és pszichiátriai betegségek esetén sem szerencsés. Gondolj bele, hány depressziós, nárcisztikus vagy szociopata szülő van. 1-1 ilyen generációk életét teszi tönkre!

2021. nov. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/92 anonim ***** válasza:
83%

Na,hát aki annyira védeni akarja a vaddisznókat is az először is tapasztalja meg mennyi problémát tud okozni.

Egy nagy városi kanapé huszár könnyen beszél arról,hogy ő nem akarja kilőni egyik vadat se,meg védeni kell,és mekkora gyökér aki ilyet tesz..

Nem neked lófrál a ház körül,nem neked esik útba munka helyre menet az erdős rész ahol vadállat is él,nem te sétáltatsz arra kutyát ahol ezek is vannak (és neked van is kutyafuttatód ahová biztonsággal bemehetsz..:D)

Nem mindenki él egy biztonságosított,állat nélküli nagyobb városban ahol lassan a járda szélén is párna lesz nehogy valaki megüsse magát.


És feltételezem még soha nem ragadtál még órákig egy fa ágát ölelgetve a magasban mert egy vaddisznó haza felé menet úgy gondolta,hogy zavarod és fel kéne téged öklelni,jól meg is kellene taposni amiért arra jártál.

Te feltételezem sosem sétáltattál kutyát olyan helyen,ahol van esély össze futni velük,nem ölte meg még kishíján a háziállatodat (aki még csak nem is háborgatta..) vaddisznó.

Nem is kellett még egy percig sem féltened a kisgyereked attól,hogy egy arra vonuló vaddisznó család mama malaca vajon nektek jön-e csak mert több méter távolságra kerültetek egymástól teljesen véletlenül.


Mindegyik vadállat a maga módján veszélyes,de a vaddisznó az egyik legrosszabb!

Nagy,erős,kitartó.Lelőni sem lehet csak úgy,nagyon el kell találnod az egyik azonnali halált okozó területet rajta,ha nem akarod hogy dühében neked menjen,vagy elszaladjon és máson gázoljon át a felbőszült állat.


Persze tudom,hogy nem fogod fel,mert elég ostobának tűnsz,de sebaj.Azért én megpróbáltam valami értelmeset is eljuttatni a főcsatornára nem csak azt,hogy "jaj szegény vadállat..".

Jaj szegény emberek! A saját fajtád miatt aggódj,hidd el,hogy soha nem tudnád azt a képet a fejedből kitörölni ahogy egy kis gyermeket zúz halálra egy felbőszült vaddisznó.Isten ne adja,hogy az egyszer egy rokonod legyen,és így kelljen megértened,hogy az állat nem egy dédelgetni való plüss..

2021. nov. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/92 A kérdező kommentje:
Utolsó, szarvasbikát lőttek ki, nem vaddisznót.
2021. nov. 1. 18:29
 24/92 anonim ***** válasza:
79%
A 19-es választ követve hoztam fel a vaddisznót,ne hidd,hogy veszélytelenebb egy szarvas..
2021. nov. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/92 A kérdező kommentje:
A szarvas prédaállat. Veszélytelenebb a vaddisznónál. De ezt már az első oldalon tisztáztuk emlékeim szerint. :-o)
2021. nov. 1. 18:48
 26/92 anonim ***** válasza:
77%
Az,hogy préda állat rohadtul nem fogja megakadályozni abban,hogy lerúgjon,felökleljen vagy fellökjön eltaposson.Sose voltál még szarvasbika közelébe se.. :D
2021. nov. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/92 anonim ***** válasza:
88%

Veszélytelenebb... Hát nem tudom mi történik, ha 80 km/h-nál találkoztok, vagy szimplán csak sarokbaszorítod (mondjuk a temetőben) és használni is fogja a fejét. Elég ha csak átmegy rajtad...


Egyik növényevő sem veszélytelen, árva, védelemre szoruló teremtés, nézz meg egy cuki nyuszit is közelebbről....

2021. nov. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/92 anonim ***** válasza:
44%

Kérdező, ha csak képen láttál szarvast, talán nem annyira kellene pattognod, meg okoskodnod.

Fogalmad nincs, mekkora sérülést tud okozni egy ijedt vad.

2021. nov. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/92 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, de szarvas csak akkor támad, ha sarokba szorítják, egyébként menekülő útvonalat választ. Ne hasonlítsuk már egy vaddisznóhoz, ami puszta agresszióból nekitámad mindennek. A cikkben említették, hogy békésen legelt és nem zavarták az emberek. Miért térünk el folyton a cikktől? A kérdés a konkrét esetről szól, nem általánosságról.
2021. nov. 1. 20:15
 30/92 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon sok kárt okoznak a mezőgazdaságban. Aki ebben nincs benne az nem is tudja. Az elvetett kukorica vetőmagot kitúrja, vagy a szarvasok letapossák, lerágják az elvetett növényeket. Te tolod bele a pénzed ők meg tönkre teszik és nincs kárpótlás. Több százezres kárt tudnak okozni.
2021. nov. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!