Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért kellett kilőni a szelíd...

Miért kellett kilőni a szelíd szarvasbikát?

Figyelt kérdés

Felháborítónak tartom, hogy sunyiban kilőtték! Valaki el tudja magyarázni, hogy mi a logika amögött, hogy egy szelíd szarvasbikát, ami nem támadt rá senkire, nem okozott kárt semmiben, miért kellett kilőni ahelyett, hogy visszaterelték volna az erdőbe?


[link]


Szerintem egyesedül az lett volna indok a kilövésére, hogy ha sebesült lett volna, de az sem volt. Állampolgár tehet ilyen esetben állatvédelmi feljelentést a vadásztársaság ellen?



2021. okt. 31. 18:08
 71/92 A kérdező kommentje:

"Tetszik ez a logika, hogy én nézem le a vadászokat, csak mert tudom, hogy ez nem a feladatuk, soha nem is volt és nem is várom el tőlük."


Nem. Te folyamatosan olyanokat állítasz, amik nem igazak. Hogy nem tudják megoldani, nem tartozik a szakterületükhöz meg ilyenek. Linkeltem egy videót. Abban is van például őzcsalogatás kézi eszközzel, tehát akkor mégiscsak a szakmájukhoz tartozik a csalogatás. Aztán egy korábbi videóban - ugyanezen a csatornán - látható egy elfogott róka a csaliketrecben. Tehát akkor az is a szakmájukhoz tartozik, holott szerinted ehhez a vadászoknak lövések sincsen. Nem veszed észre magadat, hogy már szinte gyűlöletből mondasz ellent minden épeszű dologra, csakhogy úgy állítsd be, hogy nekem ne legyen igazam és te legyél az atyaúristen, aki mindent jobban tud?


"Ezért írtam a TERELÉST, ugyanis ezeket az állatokat TERELNI kell. Ezzel tudod őket mozgásra ösztökélni, irányítani."


Ha ennyire jól értesz a vadászathoz, mint azt elmondod, akkor miért nem szaknyelvet használsz? A vadász nem terel, hanem űzi a vadat. Terelni a birkákat szokták meg a teheneket. És nem igaz, hogy csak űzéssel lehet bizonyos helyre csalni őket. Ott van a linkelt videóban a csalisíp.


"De a terelés sem egy magától értetődő dolog, egy MAGÁNYOS szarvast, aki még egyszer a rend és capslock kedvéért VAD, nem tudsz terelni."


Tényleg nem, de a vadásznak értenie kell hozzá, mert hozzátartozik a szakmájához. Érted? Nem érted?


"Csalogatni meg végképp nem, de ennek nem is kellett volna felmerülnie, hiszen az állat természetéből adódóan életképtelen ötlet."


Nézd meg a videót. :) Ez már a sokadik mondat egy válaszon belül, amiről üvölt, hogy meg sem nézted amit írtam, csak vakon súlykolod az igazadat.


"Minél többször szólsz hozzá, annál biztosabb vagyok benne, hogy neked még életedben semmolyen dolgod nem volt semmilyen állattal."


Megint eltértünk a témától, a cikktől. Örülök, hogy így gondolod, de teljes mértékben offolás.

2021. nov. 2. 18:55
 72/92 anonim ***** válasza:
83%
Azért tette fel a kérdést amiért azt a 'húsevő nem lehet állatvédő' kérdést is.Ott is tele van a válasz értelmes hozzászólásokkal de csak a maga hülyeségét fújja.Kár a gőzért,nagyon buta.
2021. nov. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/92 anonim ***** válasza:
100%
Megint legalább 5 embert vontál bele ugyan abba a válaszba.Mindannyiunk véleményét vered le egy-egy emberen.🤣
2021. nov. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/92 anonim ***** válasza:
36%

Kérdező, akkor kérlek lépj be a helyi vadász-egyesületbe, terjeszd az igét, változtasd meg az ilyen helyzetek kezelését.


Ugyanis, ha igazad van, akkor képes vagy rá és ezzel kitudja hány szarvas életét tudod majd megmenteni.


Akkor így nem is kéne tovább folytatni ezt a beszélgetést és egyértelműen kiderülne kinel volt igaza.

2021. nov. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/92 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs melyik vadász egyesület intézkedett, de szívesen felvenném velük a kapcsolatot.
2021. nov. 2. 20:43
 76/92 anonim ***** válasza:
38%

Vadász kiállításon az ilyenekből készült pörkölt.

Finom volt,bár egy 4500ft-os összegért ez már igazán elvárható.Ha eleget panaszkodsz biztos adnak belőle egy kicsit.

2021. nov. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/92 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már írt is privátot a 77.Ezek tényleg ennyire sötétek amúgy? A kérdezővel együtt..De miért,ez valami vele járója egy állatvédő rétegnek vagy mi,tanítják ezt valahol? 🤣
2021. nov. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/92 A kérdező kommentje:
Sajnálattal hallom, hogy privátban zaklatnak, de megintcsak mi köze van ennek a cikkhez? Az állatvédelembe beletartozik az ésszerű vadgazdálkodás. Ez most nem volt az.
2021. nov. 3. 01:52
 79/92 A kérdező kommentje:
Egyébként jelentettem a trágár 77-est és itt tisztáznám, hogy én elhatárolódom tőle. Az állatvédelembe nem fér bele a trágárság, aki ilyet ír, az csak szégyent hoz az állatvédőkre.
2021. nov. 3. 01:54
 80/92 anonim ***** válasza:
16%

Lehet mert olcsóbb megoldás volt kilőni. Valamelyik nap egy rókás videót tettek fel a miskolci csoportba..majd azt is lelövik.

Nem tudom mi a faxnak kell posztolgatni, leírni pontosan hol van, hogy könnyebben kinyírhassák őket.

A róka ügyben hívtam pár helyet, vadadparkot is de azt az infót kaptam hogy az állategészségügyi telep foglalkozik ilyen dolgokkal. Azok befogják, vagy ők rendelik el hogy lelőjék őket?

2021. nov. 3. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!