Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért kellett kilőni a szelíd...

Miért kellett kilőni a szelíd szarvasbikát?

Figyelt kérdés

Felháborítónak tartom, hogy sunyiban kilőtték! Valaki el tudja magyarázni, hogy mi a logika amögött, hogy egy szelíd szarvasbikát, ami nem támadt rá senkire, nem okozott kárt semmiben, miért kellett kilőni ahelyett, hogy visszaterelték volna az erdőbe?


[link]


Szerintem egyesedül az lett volna indok a kilövésére, hogy ha sebesült lett volna, de az sem volt. Állampolgár tehet ilyen esetben állatvédelmi feljelentést a vadásztársaság ellen?



2021. okt. 31. 18:08
 51/92 anonim ***** válasza:
0%

Nem az agancs alakja a meghatározó egy szarvas életének értékelésénél.

Egy élet azért sokkal többet ér.

Ha kapott volna altatólövedéket, le lehetett volna vágni a problémás agancsrészt 30mp alatt.

2021. nov. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/92 anonim ***** válasza:
85%

51-es te hol voltál, amikor arról magyaráztunk, hogy a hibás gén továbbadását kellene megakadályozni? Vagy te vállaltod hogy minden évben x száz agancsos állatkát kozmetikázol? Na és miből, a borravalós üvegedből?



Az egyén élete csak emberi és társállattartási körökben érdekelt, a haszon és vadon élő állatokat populáció szinten kell kezelni. Nem az egyed számít, hanem a populáció.... Tudom nehéz, de el kell fogadni, mert a világ nem ugyanúgy működik az élet minden területén.



Kérdező, mégegyszer emlékeztetnélek, hogy te egy vadon élő szarvasbikát nem fogsz semmilyen ketrecbe, vagonba, szállító eszközbe terelni...

2021. nov. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/92 anonim ***** válasza:
90%

1-2 hízóbikát hajtottam már kamionra, amik karámban élnek.


Kamion vagy az állatszállító odaáll a karám kapujához, s így mehetnek rá a bikák.


SEMMI PÉNZÉRT nem akarnak felmenni, sajnos ütni-verni kell őket.

Megáll a rámpa előtt, és inkább elugrik.


Csak szemléltetésképpen leírtam, hogy esély nincs arra, hogy egy szarvast betereljenek bárhova is.

2021. nov. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/92 anonim ***** válasza:
69%
Jó fej a kérdező, aki szerint ki kellett volna üríteni a temetőt. Miért nem rögtön az egész Felvonulási teret?
2021. nov. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/92 anonim ***** válasza:
64%
Az egész várost már ha itt tartunk,csak hogy biztos egyenes útja legyen vissza a vadonba a defektes szarvasnak..:D
2021. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/92 anonim ***** válasza:
64%
Yaapp💪🏻😆🔝.
2021. nov. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/92 A kérdező kommentje:

"Egy vadon élő állat, aki akkor lát először autót, megriad tőle. Önszántából biztos nem megy bele."


Még mindig ott tartunk, hogy te kamionra gondolsz, én meg ketrecre vagy dobozra. Senki nem állított ilyet, hogy önszántából kell bemennie. Be kell csalogatni oda. Vadásznak ez rutinmunka.


#50 Videót is mutattak róla? Sajnos lemaradtam róla, de szívesen visszanézném!

2021. nov. 2. 15:49
 58/92 anonim ***** válasza:
36%

Ja,mert a ketrecben az ijedt állat nem tesz kárt önmagában.Bele akad a patája,az agancsa,felborítja (tudod te hány kg egy szarvasbika? Ez nem kiskutya b*szki hogy csak egy nagyobb szoba kennelbe bedobd azt jóvan az úgy..)..

Dobozban sem érheti kár,miért is érhetné.Csak ugyan úgy neki megy a négy oldalának,ugyan úgy vergődik össze vissza hogy szabadulhasson.



Nem tudsz értelmeset mondani.Mese világban élsz te..

2021. nov. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/92 A kérdező kommentje:
Be van csalogatva. Semmilyen ijedt állatról nem beszélünk. Utána pedig elaltatják. Kicsit már kezd szánalmas lenni, hogy mindent újra és újra le kell írnom, mert ha nem teszem, akkor szándékosan másképpen értelmezed, holott már többször tisztáztuk én hogyan gondolom az egészet.
2021. nov. 2. 16:13
 60/92 anonim ***** válasza:
69%

De még mindig nem fogod fel, hogy Fifike szállítóketrecébe nem fog beleférni Gyuszi, a szarvasbika, de még egy rendes ló vagy marhaszállítóba sem.


Ezért kell újra és újra leírnod, mert nem érted meg, hogy a kockaforma nem fog átmenni a kör alakú lyukon.


De mégegyszer leírom, hogy nehogy azt hidd az agancs szélessége a gond:


egy VADON élő szarvasbika NEM FOG besétálni egyetlen SZÁLLÍTÓboxba sem, mert inkább nekirohan az őt terelni próbáló embereknek, vagy még egy másfél méteres falon is inkább megpróbál átugrani, mintsem bemenjen egy "dobozba", aminek ráadásul csörög-zörög mindene. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy szegény állat agya már rég elfőtt attól, hogy te 20 barátoddal próbálod rábírni a mutatványra.


A vadászok meg nem terelgetnek, aki terelget az marhatelepen dolgozik, vagy úgy hívják, hogy juhász.

2021. nov. 2. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!