Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért kellett kilőni a szelíd...

Miért kellett kilőni a szelíd szarvasbikát?

Figyelt kérdés

Felháborítónak tartom, hogy sunyiban kilőtték! Valaki el tudja magyarázni, hogy mi a logika amögött, hogy egy szelíd szarvasbikát, ami nem támadt rá senkire, nem okozott kárt semmiben, miért kellett kilőni ahelyett, hogy visszaterelték volna az erdőbe?


[link]


Szerintem egyesedül az lett volna indok a kilövésére, hogy ha sebesült lett volna, de az sem volt. Állampolgár tehet ilyen esetben állatvédelmi feljelentést a vadásztársaság ellen?



2021. okt. 31. 18:08
 31/92 anonim ***** válasza:
88%

Ahhoz, hogy ezt az állatot biztonságos helyre számmítsák, ki kellett volna üríteni a temetőt. Ez az első veszélyforrás. Bármikor megijedhet az állat. Ki kell hívni szakembert, aki altatóval elkábítja... Ebből elég kev~s van, ráadásul ha kevés az altató, csak felbosszantják, ami újabb veszélyforrás, ha túl sok, akkor megöli az állatot. Puskával nem jó altatni, túl nagy erővel csapódik be, sokszor okoz nagyobb sérülést, mint szükséges lenne. Fúvócsővel még kevesebben dolgoznak.

A nyugtató nem azonnal hat, addig az állat kárt tehet magában, és a környezetében. Ez is veszélyforrás...ha minden jól ment, az állat elaludt, és nem nyírt ki senkit, jön a következő bonyodalom... Hova vigyék, ahol biztonságos???? Ki felügyeli az ébredését?


Sokkal nagyobb stressznek tennék ki, mint ha kilövik.

Nincs olyan, hogy szelíd vadállat. Neked meg fogalmad sincs a dolgokról, csak. Hisztizel.

2021. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/92 A kérdező kommentje:
Számomra felfoghatatlan hogyan lehet a halálról úgy beszélni, mint stresszmentes megoldás. Akkor ennyi erővel az mindenre megoldás, hiszen más megoldás csak stresszt okoz mégha időlegesen is. Nem veszed észre, hogy a stressz egy természetes dolog és hozzátartozik az élethez?
2021. nov. 1. 20:41
 33/92 A kérdező kommentje:
A 80 km/h-s válaszhoz meg annyi, hogy megint eltértünk a témától. Mi köze van a cikkhez akkor, hogy ha én nekimegyek egy állatnak százzal, akkor súlyos balesetet szenvedhetek miatta? Ez egyébként akkor is igaz, ha egy darab álló fadarabnak megyek neki százzal...
2021. nov. 1. 20:45
 34/92 A kérdező kommentje:
*ahhoz
2021. nov. 1. 20:45
 35/92 anonim ***** válasza:
45%

Nem veszed észre, hogy a stressz egy természetes dolog és hozzátartozik az élethez?


Az emberek életéhez igen... A vadállatok mások. Ők nem tudják kezelni, és belepusztulnak. Nekik kínzás.

De mindegy is, hogy mit írunk, te eldöntötted, hogy csak neked lehet igazad, bár fogalmad sincs a dologról. Innentől felesleges a kérdés is.

2021. nov. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/92 A kérdező kommentje:
Azt írod, hogy altatólövés akkora stresszt okozna, hogy belepusztul? Akkor az állatkerti állatok mit szóljanak? Minden orvosi beavatkozásnál és szállításnál altatólövik őket. Bocs, de nem áll össze a kép. Önmagában nem hangzik hülyeségnek, amit írsz, de egyben nézve semmi értelme.
2021. nov. 1. 20:57
 37/92 anonim ***** válasza:
74%

Azt írod, hogy altatólövés akkora stresszt okozna, hogy belepusztul?


Nem. Azt írtam, hogy az előkészületek, a félresikerült kábítás, a szállítás és az ébredés együtt okozhat halált.


Akkor az állatkerti állatok mit szóljanak? Minden orvosi beavatkozásnál és szállításnál altatólövik őket.


Jobb helyeken fúfócsővel dolgoznak, ami nem roncsol annyira. Arra is kiemelten figyelnek, hogy csak valóban szükséges esetben kábítsák az állatokat. Ha pedig nincs értelme gyógyítani, nem stresszelik feleslegesen, hanem elaltatják.

Pl a helyi állatkertben 2 zebra összeverekedett. Az egyiknek eltört a lába. Nem volt garantálható a gyógyulása, így véglegesen altatni kellett. Ez volt a kisebb rossz.

2021. nov. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/92 anonim ***** válasza:
90%

#32 "Nem veszed észre, hogy a stressz egy természetes dolog és hozzátartozik az élethez?"


A halál is természetes dolog, és hozzá tartozik az élethez.

Ez volt a biztonságos megoldás. Ha altatóval lövik meg, az idő is míg hát, addig meg megőrül a bika mert meglőtték. Ha ki is ürítik a temetőt, kárt tehet magában is meg a temetőben is.

Majd vadász szezonban egyel kevesebb szarvast fognak kilőni, mert most egyet ki kellett.

Vagy te inkább kockázatnád akár emberek életét is, csak azért hogy egy eltévedt vadállat élhessen? Engem a te beteg látásmódod háborít fel.

Na meg annak se örülnék, ha ki is ürítik a temetőt, hogy ha esetleg az én nagyim sírját tönkre teszi addig amíg nem hat az altató.

2021. nov. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/92 A kérdező kommentje:
Én kiürítettem volna a temetőt, bezártam volna a kapukat és altatólövedéket adtam volna neki, majd visszaszállítottam volna a közeli erdőbe, ahonnan kiűzték (a cikk szerint eleve űzés miatt került lakott területre). Ennyire egyszerű lett volna megoldani. Mondjuk nem találnak altatólövedékes szakembert rá ahogyan írod. Ebben az esetben betereltem volna egy szállítóládába és állatorvos ad neki egy lövést közelről, ennyi. Mind a vadászok, mind az állatorvos hozzáértő személyzet, elvárható tőlük a professzionalizmus, hogy ezt meg tudják oldani.
2021. nov. 1. 21:45
 40/92 anonim ***** válasza:
21%

"Mind a vadászok, mind az állatorvos hozzáértő személyzet, elvárható tőlük a professzionalizmus, hogy ezt meg tudják oldani."


Külföldön. Esetleg. Magyarországon nincs profizmus. Csak alkoholgőzös vadászat van külföldiekkel meg pénzes magyarokkal. Vannak vadász ismerőseim. Itt ne várj profizmust.

Egy ilyen szituációt itthon meg se tudnak oldani.

2021. nov. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!