Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Miért kellett kilőni a szelíd...

Miért kellett kilőni a szelíd szarvasbikát?

Figyelt kérdés

Felháborítónak tartom, hogy sunyiban kilőtték! Valaki el tudja magyarázni, hogy mi a logika amögött, hogy egy szelíd szarvasbikát, ami nem támadt rá senkire, nem okozott kárt semmiben, miért kellett kilőni ahelyett, hogy visszaterelték volna az erdőbe?


[link]


Szerintem egyesedül az lett volna indok a kilövésére, hogy ha sebesült lett volna, de az sem volt. Állampolgár tehet ilyen esetben állatvédelmi feljelentést a vadásztársaság ellen?



2021. okt. 31. 18:08
 41/92 anonim ***** válasza:
93%

Én kiürítettem volna a temetőt, bezártam volna a kapukat és altatólövedéket adtam volna neki, majd visszaszállítottam volna a közeli erdőbe, ahonnan kiűzték (a cikk szerint eleve űzés miatt került lakott területre). Ennyire egyszerű lett volna megoldani. Mondjuk nem találnak altatólövedékes szakembert rá ahogyan írod. Ebben az esetben betereltem volna egy szállítóládába és állatorvos ad neki egy lövést közelről, ennyi.


Álmaidban... Ez nem így megy, csak a mesékben.

2021. nov. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/92 A kérdező kommentje:
Egy szelíden legelő vadállat esetén? Ne viccelj már.
2021. nov. 1. 22:41
 43/92 anonim ***** válasza:
89%

Kérdező pont erre írtam, hogy egy vadállatot nem tudsz olyan együttműködésre bírni, mint mondjuk egy marhát.


Akár milyen szelíd, ha x méteres körzetébe kerülsz bestresszel, pánikol, azaz veszélyessé válik.


Szerinted hogyan lehetne egy ilyen állapotú állatot rábírni arra, hogy bemenjen egy lószállítóba? (Amibe mondjuk a hozzászoktatott lovak egy része is se hajlandó, pedig azok emberhez szokott állatok, kötőfékkel a fejükön.


Kérlek értsd meg, hogy ez nem mese.

2021. nov. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/92 A kérdező kommentje:
Komolyan nem érted mitől gondolod, hogy megriadna. Temető kiürítése úgy történik, hogy bezárják a kapukat és megvárják, ameddig a temetőből elfogynak a kifelé menő emberek. Szó sincs arról, hogy tömeg gyűlne fel vagy bármi, ami megijesztené a vadat.
2021. nov. 2. 01:11
 45/92 anonim ***** válasza:
72%

Felesleges egy ilyen buta emberrel vitatkozni.Kb mindent az animal planeten és a youtube-os videókon keresztül látott csak.


Terve mindig mindenkinek van arra,hogy hogyan oldhatná meg bárkinek is a kárára az adott szituációt.De a terveket ki is kell tudni vitelezni.

-Altatnád..

Jó,kivel? Hívsz egy altató puskákban vvadászt vagy egy fúvóst de az ha legközelebb 200km-re van mucsaröcsögén b*szhatod,mert mire oda ér 64853 felé megy az onnan,talán pont a még sűrűbben lakott területekre.

-Beterelnéd..

Szerzel egy kamiont (??) és oda tereled.Mind szép és jó,de a temető nagy,ha közel mész elriasztod.Ha elzárod az útját sarokba szorítod,neked megy.

Tegyük fel,hogy az a kb 5% esély a sikerességre mégis működik és bemegy oda..

Tudod mekkora kárt tesz magában ijedtében,hogy oda be lett zárva? Mindennek neki megy,agancsa letörhet,testi épségét már ezzel fenyegetted..

-Állatorvos altatja..

Akkor térjünk át a te kis mese világodba,hogy a szarvas teljesen elfogadja a helyzetét és fehér zászlót lebegtetve várja az altatóját..

Honnan is fogsz vadállatokra szakosodott állatorvost találni? Nem gondolod,hogy random majd Wikipédia alapján kitalálja,hogy mennyi altató kell a szarvasodnak.Állatkertben esetleg fogsz,ha az nincs az adott városban megint cseszheted,több óra az út.Több órán át egy ébren lévő ijedt szarvast nem fogsz a kamionban tartani.


Egyszerűen...úgyse lehet neked megmagyarázni,hogy rosszul gondolkozol.Te semmit nem látsz csak annyit,hogy a 'szegény szarvas le lett lőve'.

Igen,az ő érdeke is volt.Akár mit csináltak volna ez a szarvas mindenhogy sérül.Sérülten nem mehet vissza a természetbe,ott ugyan úgy selejtnek fog minősülni és kilövik,mert az állományt mindig figyelik és csak az egészségeseket hagyják életben,hogy azok szaporodjanak.Nálunk nincsenek ragadozók amik szabályoznák a beteg vagy gyenge állatok létszámát.Az a pár medve vagy farkas amink van az meg mint halottnak a csók.


Ez NEKED nem tetszik,mert ígyis úgyis valaminek meg kell halnia,és ez fáj a pici lelkednek.

Minden más ember el tudja fogadni,mert reálisan képesek gondolkozni.Állatvédőnek kell lenni,nem elvakultnak.

2021. nov. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/92 A kérdező kommentje:

Nos, ha bezárják a temetőt, akkor zárt területen van, nem igazán tud még távolabb menni onnan lakott területre.


Vessük el az altatást, mert tegyük fel nincs senki a közelben, akinek van altatólövedéke.


Akkor marad a beterelés. Bezárják a temető kapuit, megvárják míg az emberek elfogynak bentről. Ehhez kell kis idő, addig szemmel tartják a szarvast a vadászok és közben szervezik a ketrecet. Nem kamion kell, hanem ketrec vagy doboz, amiben szállítható. Meglepődnél, de állatkerti állatokat is kis furgonokban szállítják, erről rengeteg videó van a Bp.-i állatkert Youtube csatornáján.


Szerintem az, hogy megriasztják az emberek, annak az esélye minimális, mert senki nincs annyira hülye, hogy közel menjenek hozzá. De ha mégis megriad és emberek felé veszi az irányt, na akkor a felügyelő vadászok jogosan lövik ki. De csakis ebben az esetben fogadható ez el véleményem szerint!


"Nem gondolod,hogy random majd Wikipédia alapján kitalálja,hogy mennyi altató kell a szarvasodnak."


Öhm. De? Az altatót testtömegre adják, olvass csak utána. Teljesen mindegy milyen állat. Egy vadász álmából felkeltve megbecsli neked, hogy mekkora a súlya.

2021. nov. 2. 01:32
 47/92 A kérdező kommentje:

És egyébként ajánlom megnézésre ezt a videót.


https://www.youtube.com/watch?v=5iZRWZPAOfI&t=9m20s


Nézd meg hogyan viselkedik egy prédaállat amikor észreveszi az embert.

2021. nov. 2. 01:34
 48/92 anonim ***** válasza:
76%

Nekik pont ennyit ér egy szarvas, előbb utóbb úgyis kilőnék, nagyragadozók híján minden nagyvadra ez a sors vár. Nyílván úgy voltak vele, hogy többe kerülne a leves, mint a hús. Erre egy egész nagy ágazat épül, sok állatot még tenyésztenek is, hogy utána a gazdag vadászturi kilőhesse.


Fácánokat pl ház méretű óriás ketrecben/röpdében tenyésztik, a vadászat előtti nap meg x darabot elengednek a területen. 10 éve a helyi vadásztársaság nyílt nap szerűséget tartott és ott láthattam szelíd vaddisznókat, akiket pár 100 m2-en tartottak, neveltek, direkt a vadászatokra.


Szerinted miért volt a hajtás? Fitness órát tartottak a vadaknak, hogy átmozgassák őket? Elárulom, hogy a végén több tucat disznót meg rókát lőtek ki, ezeknek az eseményeknek a fő célja a vadállomány gyérítése.

2021. nov. 2. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/92 anonim ***** válasza:
68%

Meglepődnél, de állatkerti állatokat is kis furgonokban szállítják, erről rengeteg videó van a Bp.-i állatkert Youtube csatornáján.


Igen, de ők születésüktől kezdve emberek közt élnek, tréningelik őket erre. Egy vadon élő állat, aki akkor lát először autót, megriad tőle. Önszántából biztos nem megy bele.


Szerintem az, hogy megriasztják az emberek, annak az esélye minimális, mert senki nincs annyira hülye, hogy közel menjenek hozzá.


Tévedsz.


De ha mégis megriad és emberek felé veszi az irányt, na akkor a felügyelő vadászok jogosan lövik ki.


Persze! A szarvas nekiáll kigolyózni az embereket, a vadász meg majd belelő a tömegbe nem?


Gondolkozz már. Hány éves vagy? 10?

2021. nov. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/92 anonim ***** válasza:
79%

Csak azért jöttem vissza, mert tegnap mindkét fő csatorna híradójában benne volt. Érdekes volt látni, hogy 2 külön történetet kerítettek köré.. :D

Elvonatkoztatva a beszédtől én nem békés állatot láttam, hiába adták elő úgy! Halálra volt rémülve a szerencsétlen, kigúvadt szemekkel forogva rohangált fel-alá és igen, selejt volt, ahogy leírtam tegnap. Ha nem infarktusban halt volna meg, akkor jövő héten máshol kilőtték volna. Akkora horgas agancsa volt bal oldalt, hogy a hideg is kirázott! Bár ahogy itt olvasom, addig nem fogjátok néhányan elhinni, hogy veszélyes, míg nem ti lesztek ráakasztva...

2021. nov. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!