Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményed az állatkísérl...

Mi a véleményed az állatkísérletekről?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdtem egy új munkahelyen, ahol gyakorta végzünk állatkísérleteket. Szigorúan szabályzott minden egyes részlete a kezelésnek, az állat tartásától magán a folyamaton át egészen a takarításig. De sajnos, amikor ismerkedésnél előkerül a "ki mit csinál" téma gyakran keletkezik lincshangulat, ha megemlítem én mivel foglalkozok. Egészen eddig abban a tévhitben éltem, hogy a 20+os korosztály zöme azért képes agyilag feldolgozni, hogy nem kerülhet ki semmilyen vegyi anyag emberek közé amíg nem teszteltük, hogy milyen hatása van az élő szervezetre. Nem kell szeretni, mi sem szeretünk fájdalmat okozni az állatnak, de nehogymá' hazudoznom kelljen arról mivel foglalkozok...

#munka #vegyszer #állatkísérlet #szilveszterihangulat
2016. dec. 31. 17:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/75 anonim ***** válasza:
68%

Már 100x leírtam, hogy olyan rabokon kéne végezni,akik pl embert öltek. Az ilyet szerintem senki sem sajnálgatná, ha "mellékhatások" lennének a kísérletek után.

Az ilyen emberek amúgy sem valók a társadalomba.

De az állatok meg tök ártatlanok,semmiről nem tehetnek,mégis feláldozzuk őket..Undorító szerintem,hogy az ember ennyire felsőbbrendűnek képzeli magát.

Egyébként nem szólnék semmit,ha ismerősöm végezne ilyen munkát. Valamit dolgozni kell+ nem te találtad ki,hogy rajtuk teszteljünk..Központilag kéne valahogy szabályozni ezt és betiltani.

Egyébként ilyesmi területen tanulok tovább, volt hogy élő állatot kezdtünk el boncolni az egyetemen. Borzasztó, de mit tud tenni egy hallgató? Mondom,központilag kéne betiltani az ilyeneket.. Pl tök feleslegesnek tartom,amikor elsősökkel , egyesével csináltatják ezeket a feladatokat. Minek? A nagy részük el sem jut a diplomáig. Meg elég lenne csoportokban csinálni, vagy videón megnézni..Pl béka boncolást videón néztünk,mert tiltott. És? Ugyanúgy átjött a lényeg, mintha mi csináltuk volna

2017. jan. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/75 A kérdező kommentje:

Ezek az allatok erre vannak tenyesztve. Az eletteruk szigoruan be van szabalyozva, mert csak attol az anyagtol szabad tunetet produkalniuk amit adunk nekik. Minden a leheto legsterilebb egesz eletuk soran.


Ezerszer hallottam mar ezt az emberkiserletes ervet de ezer egyedjere is baromsag.


Csak olyan ember sipakolhat az allatkiserletek ellen aki kint el a vadonban egymaga es nem elvezi az ezekbol a kutatasokbol szarmazo elonyoket.


Legkozelebb amikor autoba, buszra vagy bicajra szall a kedves "allatvedo" csak gondoljon bele, hogy a kereken figyelo abroncsnak az eloallitasahoz szukseges vegyszereket hany allaton teszteltek le mire a gyartasba bekerulhetett. Segitek: sokon.

2017. jan. 1. 16:06
 13/75 anonim ***** válasza:
67%

Akkor is érző lények, szerintem kegyetlenség..

Miért ne lehetne embereken tesztelni? A társadalom söpredéke jó lenne rá..Mint írtam pl elítéltek,akik úgyis életük végéig ott lennének ..

2017. jan. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/75 anonim ***** válasza:
77%
De egyébként minek kérdezted a véleményeket,ha nem fogadod el a válaszokat?
2017. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/75 A kérdező kommentje:

Azert nem lehet elitelteken tesztelni mert elete soran ezerotszaz behatas erte ami elvaltozashoz vezethet es nem tudhatod biztosan, hogy az altalad beadott anyagtol beteg vagy kikezdte a sok herka amit sitt elott tolt. Meg valszeg dragabb lenne mint a patkany, meg az egesz ervelesed hulyeseg, meg nem is ertem minek magyarazkodok.


Zavar, ha ravilagit valaki arra, hogy butasagot beszelsz? Elfogadom a valszodat es a reagalok ra mert tudtommal azt csinalok amit akarok.


*triggered*

2017. jan. 1. 17:54
 16/75 anonim ***** válasza:
0%

Férfi vagy nő vagy?

- A pènzt amit kapsz a munkádért. bezzeg élvezik , hogy van.

-Mnden orvos kutyâkon gyakorol...élő kutyàkin

2017. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/75 anonim ***** válasza:
94%

"gyakorta végzünk állatkísérleteket"-szóval csináltok mást is. Akkor miért nem arról beszélsz?

Én egy kicsit úgy érzem, hogy még tetszik is neked, hogy provokálhatod az embereket.


Amúgy meg én is elítélem az állatkísérleteket, de még az étkezésre szánt állattenyésztést is(ami maximum szaporítás), de hát kell a hús a kutyáimnak és a macskámnak, szóval ez a szükséges rossz...

A kísérletek egy része pedig helyettesíthető mással vagy fölösleges "ellenőrizgetés".

Amit viszont teljesen kiakasztónak találok, hogy pl egy nyelvi szakos gimis osztályban mi a búnak kell 15 patkányt felboncolni. Jó ha két ember szakmájának lesz valami köze a biológiához...

2017. jan. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/75 A kérdező kommentje:

A más amit végzünk azok a technikai probak az allatos vizsgalat előtt. Tehat az is kapcsolódik hozzá. Ezen kívül altatások es boncolások vannak amik szintén kivernék a biztosítékot.


Túlzottan nem élvezem, hogy 10ből 7szer ugyan azt kell elmagyaraznom, mert az embereknek fogalma nincs dolgokrol, de velemenyuk az van.


Egy tizenevestol meg elnezem az ilyen merteku naivitast, de husz folott azert nem artana egy picivel tobb ertelem.

2017. jan. 2. 08:50
 19/75 anonim ***** válasza:
47%

Azért az remélem mindenkinek tiszta, hogy Kínában kutyahúsevő fesztivált rendeznek évről-évre, ahol milliós nagyságrendben vágják le a kutyákat; mi pedig olyan egerekről vitázunk, amiket nem is a természetes közegükből vesznek ki, hanem külön tenyésztik őket.

Tudom a fenti sorok nem változtatnak semmin és nem is akarok mást meggyőzni, hogy a véleménye nem helyes, de úgy gondolom sok esetben nem reális ez az ellenszenv.

2017. jan. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/75 anonim ***** válasza:
58%
És a kutyát megenni miben más, mint a disznót meg a marhát?
2017. jan. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!