Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményed az állatkísérl...

Mi a véleményed az állatkísérletekről?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdtem egy új munkahelyen, ahol gyakorta végzünk állatkísérleteket. Szigorúan szabályzott minden egyes részlete a kezelésnek, az állat tartásától magán a folyamaton át egészen a takarításig. De sajnos, amikor ismerkedésnél előkerül a "ki mit csinál" téma gyakran keletkezik lincshangulat, ha megemlítem én mivel foglalkozok. Egészen eddig abban a tévhitben éltem, hogy a 20+os korosztály zöme azért képes agyilag feldolgozni, hogy nem kerülhet ki semmilyen vegyi anyag emberek közé amíg nem teszteltük, hogy milyen hatása van az élő szervezetre. Nem kell szeretni, mi sem szeretünk fájdalmat okozni az állatnak, de nehogymá' hazudoznom kelljen arról mivel foglalkozok...

#munka #vegyszer #állatkísérlet #szilveszterihangulat
2016. dec. 31. 17:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
7%

Az önkéntes tesztelés már egy nagyon utolsó fázis egy hatóanyag tesztelése során. Az első fázisokra ez semmiképp nem alkalmas. Hiszen ott épp az a lényeg, hogy a tesztalany a lehető legsterilebb legyen, hogy ne lehessen más hatóanyag a szervezetében, hogy bármilyen hatást, tünetet produkál, az csakis a vizsgálni kívánt szertől származhasson.

Azaz bárki, aki már élt kint a nagyvilágban, értsd, potenciálisan ki volt téve számtalan ismeretlen hatásnak, semmiképp nem lenne jó ilyen irányú tesztelésre. Nem véletlen hogy a kísérleti állatokat sem csak úgy összefogdossák valahol, hanem külön tenyésztik, pontosan meghatározott környezetben nevelik őket, mert csak így alkalmasak az ilyen kísérletekre.

Szóval ha emberrel akarnád helyettesíteni, akkor annak is úgy kéne működnie hogy bizony a kísérletre szánt embereket pontosan szabályozott körülmények között külön erre a célra kéne megszülni.

2017. jan. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 A kérdező kommentje:

Nalunk vannak olyan vizsgalatok ahol egesz fiatalon kezdjuk az allatnak adagolni a tesztanyagot es utana az elete vegeig (2-3 ev) megfigyeles alatt van tartva.


Tehat aki ugyanezt emberen szeretne elvegezni tulajdonkepp steril kozegben szuletett gyermekekrol beszel akiknek a kezelese mar eleg fiatalon elkezdodik.


De azok nem cuki szoros allatkak, tehat megerdemlik.

2017. jan. 5. 12:35
 33/75 anonim ***** válasza:
50%
Most őszintén a mai orvos tudomány meg technológia melett már rég be lehetett volna ezt tiltani. Sok helyen nem kísérleteznek állatokon a többi cég is megtudná ezt valósítani csak nem érdekli őket eléggé pedig ez az egyik legroszabb dolog a világon szerintem hogy több millió állatot tesznek ki ilyen borxadalmányoknak. Köszi hogy ételmes választ adtál.
2017. jan. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
93%

Ha élőben találkoznánk, nem szidnálak, nem habzana a szám, de őszintén érdekel: Hogy bírja a lelkiismereted?

Minden rosszindulat nélkül.

Biztos velem van a baj, mert még a méhet is kihessegetem a lakásból ha mód van rá, ahelyett, hogy megölném, te pedig azzal töltöd az életed, hogy fájdalmat okozol más élőlényeknek.

Attól, hogy nem emberi életforma, egy állatnak is szüksége van szeretetre (nem véletlen sikerült háziasítani az állatokat ugye), és ugyanúgy fáj nekik amit csináltok velük.

Borzasztó belegondolni, hogy egy állatnak ennyi az élete, sose tapasztalja meg, hogy milyen is lehetne, ha szeretnék és nem fájdalomból állna az életük.

Nem tudom, hogy alszol nyugodtan ezzel a tudattal.

De a te dolgod.

Ha annyira zavar az ismerkedésnél, keress a munkahelyeden barátokat.

2017. jan. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
11%

Kedves utolsó !


Akkor bármilyen gyógyszert pl hogy teszteljünk le?

Emberi életeket mentünk meg, teszünk jobbá állatkísérletekkel.

Kb minden gyógyszer amit valaha szedtél vagy szedni fogsz, állatokon lett kipróbálva.

2017. jan. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 A kérdező kommentje:

Köszönöm kérdésed, nyugodtan alszok.:D

A dolog nyitja annyi, hogy képes vagyok megérteni, mennyire fontos kipróbálni valamit mielőtt használni kezdi az ember.

Nem csak gyógyszerről van szó, hanem mindenről.


Szerinted azokat a vegyszereket amiket bizonyos gyárakban használnak azért, hogy legyártsák azokat a használati tárgyakat amik miatt a te megteheted, hogy egy méhecske élete miatt aggódj miképp határozzák be? Hasra ütnek? Vagy megvárják amíg több száz ember szervezete károsodik?


A háziasítás meg azért ment végbe, mert az állat rájött mennyivel egyszerűbb az élete, ha az ember eteti, mintha neki kell megtalálni a táplálékot.


Tehát a mai házi kutya őse azért szegődött az ember mellé mert enni kap, nem azért mert gügyögtek neki meg megvakarták a füle tövét.

2017. jan. 5. 16:34
 37/75 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem, ha felháborodik valaki annak hallatán, hogy milyen munkafolyamatokban kell részt venned, magyarázd el neki, hogy a gyógyszerek, a vegyszerek, háztartási szerek és kozmetikumok nagy része, bizony állatokon lett tesztelve. És ezeket biztosan ő is használja, ill. szed gyógyszert is, ha kell. Valahogy kénytelenek vagytok kipróbálni ezeket, az asztalra kenve nem lehet... Vannak persze már újabb alternatívák is, ahová már nem kellenek állatok, de azért olykor még sajnos szükség van rájuk.

Hallottam olyan elvakult állatvédőkről, akik pl. feldúltak olyan laboratóriumot, ahol az Alzheimert és a rákot kutatták. Szabadon engedték az ott lévő állatokat és törtek zúztak "tiltakozásul". Jókora kárt okoztak. Mi szükség erre? Kíváncsi lennék, ha ők vagy valamelyik közeli hozzátartozójuk lenne halálos beteg, akkor is csak a szegény kísérleti állatkák képe lebegne a szemük előtt?

Én is állatbarát vagyok, de azért nem kéne átesni a ló túloldalára.

2017. jan. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
20%

Szükséges rossznak tartom az állatkísérleteket, de a gyógyszereket leszámítva (mivel ezeknél nincs választásom, ha szedni kell valamit, akkor szedni kell) igyekszem arra figyelni, hogy állatkísérletmentes termékeket, tehát kozmetikumokat, tisztítószereket stb. vásároljak. Ha elmondanád, mivel foglalkozol, nem kezdenék el habzó szájjal prédikálni, de ettől függetlenül valószínűleg másként néznék rád.

Egyébként az írásod alapján nekem is az az érzésem, hogy te külön élvezed, hogy másokat provokálhatsz. :D

2017. jan. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 A kérdező kommentje:
Aljas rágalom.
2017. jan. 6. 20:15
 40/75 anonim ***** válasza:
48%

Egy állat reakciója egy adott szerre mellesleg hány százalékban azonos az emberével?

Ezt a részét nem értettem soha

2017. jan. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!