Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mi a véleményed az állatkísérl...

Mi a véleményed az állatkísérletekről?

Figyelt kérdés
Pár hónapja kezdtem egy új munkahelyen, ahol gyakorta végzünk állatkísérleteket. Szigorúan szabályzott minden egyes részlete a kezelésnek, az állat tartásától magán a folyamaton át egészen a takarításig. De sajnos, amikor ismerkedésnél előkerül a "ki mit csinál" téma gyakran keletkezik lincshangulat, ha megemlítem én mivel foglalkozok. Egészen eddig abban a tévhitben éltem, hogy a 20+os korosztály zöme azért képes agyilag feldolgozni, hogy nem kerülhet ki semmilyen vegyi anyag emberek közé amíg nem teszteltük, hogy milyen hatása van az élő szervezetre. Nem kell szeretni, mi sem szeretünk fájdalmat okozni az állatnak, de nehogymá' hazudoznom kelljen arról mivel foglalkozok...

#munka #vegyszer #állatkísérlet #szilveszterihangulat
2016. dec. 31. 17:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/75 anonim válasza:

Válaszolhattál volna mondjuk kicsit kevésbé provokatív módon, szerintem ez volt sokak baja.


Milyen állatokon teszteltek?

2017. jan. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/75 A kérdező kommentje:

Mivel a tema maga elegge megoszto, ezert akinek ellenerzese van ezzel kapcsolatosan ugy is provokativnak fogja fel a valaszokat. Ennyi szorakozas meg ki jar nekem is ket "gyilkossag" kozott.


Nalunk leginkabb patkanyok vannak, meg nagyon ritkan kutya. Mas reszlegen nyul, eger, tengerimalac es majom is szerepel az etlapon.

2017. jan. 13. 08:49
 53/75 anonim válasza:
Köszi az információt. Arról tudsz esetleg valamit, hogy macskát használnak-e Magyarországon?
2017. jan. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/75 A kérdező kommentje:

Szerintem nem gyakori, mivel nehezen kezelheto allat. Legalabbis a tobbihez merten. De pontos informacioval nem szolgalhatok.


Nalunk meg az intezet kb 20 eves fennallasa alatt egyszer sem volt es tervbe sincs veve ilyesmi tudtommal.

2017. jan. 13. 12:06
 55/75 anonim válasza:
0%
Értem köszi. Nekem van otthon kettő úgyhogy kicsit megkönnyebbültem, hogy nem elterjedt a használatuk.
2017. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/75 anonim ***** válasza:
82%

Mi a véleményem?

Magam részéről előbb kísérleteznék embereken, mint állatokon.

Nem hiszem, hogy az állat a beleegyezésével hozzájárult ehhez.

Amúgy simán kikerül mindenféle szemét is direktbe emberek részére, szóval felesleges ez az egész.

Biztos emberek között is lenne rengeteg önként jelentkező kísérletekre, csak hát nem ingyen...egy állat nem kér pénzt...aljas egy dolog ez.

2017. jan. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/75 A kérdező kommentje:

Kedves 56. válaszoló


Ugyan azt a marhaságot szajkózod te is anélkül, hogy egy kicsit is tisztában lennél azzal amiről beszélsz. Tudom manapság mindenkinek hallatnia kell a hangját, mert minden vélemény számít stb. Ellenben nem árt, ha kicsit képben is vagy a dologgal, mert különben csak butaságokat hadoválsz össze vissza.


Látszik nem olvastad el a hasonló felvetésekre írt reakciókat. (Nem csak tőlem másoktól se)


Segítek. Még csak nem is a sajátom másolom be, nehogy provokátornak tűnjek.


"Gabriel.Tailor nevű felhasználó válasza:


Az önkéntes tesztelés már egy nagyon utolsó fázis egy hatóanyag tesztelése során. Az első fázisokra ez semmiképp nem alkalmas. Hiszen ott épp az a lényeg, hogy a tesztalany a lehető legsterilebb legyen, hogy ne lehessen más hatóanyag a szervezetében, hogy bármilyen hatást, tünetet produkál, az csakis a vizsgálni kívánt szertől származhasson.

Azaz bárki, aki már élt kint a nagyvilágban, értsd, potenciálisan ki volt téve számtalan ismeretlen hatásnak, semmiképp nem lenne jó ilyen irányú tesztelésre. Nem véletlen hogy a kísérleti állatokat sem csak úgy összefogdossák valahol, hanem külön tenyésztik, pontosan meghatározott környezetben nevelik őket, mert csak így alkalmasak az ilyen kísérletekre.

Szóval ha emberrel akarnád helyettesíteni, akkor annak is úgy kéne működnie hogy bizony a kísérletre szánt embereket pontosan szabályozott körülmények között külön erre a célra kéne megszülni."

2017. jan. 13. 16:28
 58/75 anonim ***** válasza:

És az ilyenekkel mi a helyzet?

""Léteznek azonban alternatív eljárások is, amelyek az állatkísérleteknél sokszor gyorsabbak, olcsóbbak és megbízhatóbbak is. Ilyenek például a sejttenyészeteken, és a mesterségesen előállított membránokon végrehajtott kísérletek, a számítógépes szimulációk. Adatbankok létrehozásával el lehet kerülni a kísérletek felesleges megismétlését, önkéntesek bevonásával pedig tesztelhetőek a tisztán növényi alapanyagokból előállított, legfeljebb enyhe allergiát kiváltó készítmények."

2017. jan. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/75 A kérdező kommentje:

Gondolom ezek gyogyszerkiserletekrol szolnak.


Nalunk keves gyogyszer van tesztelve de ezt mar 100x leirtam. Azokat az anyagokat amikkel mi foglalkozunk nem lehet ilyen modon tesztelni.

2017. jan. 18. 10:10
 60/75 anonim ***** válasza:
szia! kérdezd meg az ismerőseidet, akik szidnak, hogy ők talán vegánok? mert ha nem, akkor ugyanolyan szinten hozzájárulnak ők is az állatok kizsákmányolásához mint te. (de még akkor is, ha vegetáriánusok, bőrcipőt hordanak, műszőrmét hordanak stb)
2017. jan. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!