Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tényleg nem vagyok normális...

Tényleg nem vagyok normális hogy ennyi állatom van?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és anyukám szerint nem vagyok normális. Tény, hogy sok állatom van, de mindnek megvan az oka, hogy miért. Anyukám ki akar tenni pár állatomat a házból..

Úgy kezdődött at egész hogy kb 12 éves koromban kaptam meg a Golden Retrieveremet, aki a mai napig megvan. Utána kisírtam magamnak egy törpennyuszit rá 2 évre, ő is él még. Aztán történt, hogy 16. szülinapomra a barátom váratlanul vett nekem teknőst, aki szintúgy él még. Utána barátnőm vett egy dzsungi hörit, de nagyon nem szerette, így nekem adta, mert sajnáltam, hogy rossz élete van. Aztán nem sokkal rá mikor mentem az állatkereskedésbe kajáért, láttam, hogy egy hörit kivesznek a többi közül és elviszik hátra. Érdeklődtem mi van vele, és mondták, hogy beteg, meg fog biztos halni. Úgy éreztem haza kell hoznom, mondom hátha meggyógyul, és láss csodát, meggyógyult és bár már kicsit öreg, de itt van velem:) Nemrég meg, anya huga vett a kisfiának egy csincsillát, de nem szeretik, ezért befogadtam őt is:D Aztán a padlásunkra beköltözött most a hidegben egy nyest, apa befogta, de én nem akartam kitenni a hidegre, ezért befogadtam és már oltást is kapott és nagyon jól elvagyunk:) Ja meg van akváriumom is már régóta:) Szóval van egy kutyám, egy nyuszim, egy tekim, 2 dzsungáriai törpehörim, egy csincsillám, egy nyestem, és egy akváriumom:D

De sajnáltam őket mikor rossz helyen voltak, és nem szerették őket. Én pedig jó, felelős gazdijuk vagyok és rengeteg törődést kapnak tőlem. Hogy győzzem meg anyát, hogy ne dobjon ki egyetlen állatomat sem?:(


2017. jan. 14. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Klassz vagy nagyon, ha tehetném nekem is ennyi állatom lenne! :)


Mit mondott anyud, miért akarja őket kidobni? Biztos mondott valami okot.

2017. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ismeros érzés :/


Teljesen normális, hogy megesik a szíved szegény, védtelen állatokon.


De (HA) meg mindig otthon laksz a szuleiddel, az akkor az Ő házuk, nem pedig a tied. Tehát Ok mondjak meg, hogy mi lehet ott es mi nem.


Keress magadnak egy lakást/házat es akkor majd oda át tudsz költöztetni pár állatot es akkor mar ugy sztem jobb lesz anyukadeknak is.


A nyest pedig ha eddig a szabadban élt, tényleg igaza van anyudnak: vissza kell ot ereszteni a hazájába. Nem most, mert megfagyna szegény, hanem tavasszal. Erről talán meg tudnád győzni.

2017. jan. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy őrült :) Nekem 2 kutyám,3 macskám,halaim,6 hörcsögöm (külön) és 3 nyuszim van :) Állat barát vagy, nem őrült :
2017. jan. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azt mondja anya, hogy azért, mert elege van belölük, hogy a hörcsög zajoskodik, a teki semmikellő meg ilyen hülyeségek..:/

A nyestet tavasszal kiengedném persze, csak átmenetileg van itt, de most a hóba nem lenne szivem kidobni, hisz azért fészkelt be, mert fázott:/

Meg azt mondta hogy, nem adnak pénzt arra, hogy az állatok kajájára költsem. Ezért már fél éve járok hétvégente diákmunkázni. Egy kis árufeltöltésbe nem halok bele, főleg, hogy tudom, hogy ezzel segítek a kis állatkáimon..erre anya lehülyéz meg kiröhög, hogy bolond vagyok, hogy képes vagyok az állatok miatt dolgozni..

Ja, és még valószínű, hogy ide fog költözni hozzám, egy tengerimalac is, mert unokatesóm kapta karácsonyra, de kiderült hogy a tesója allergiás rá:)

2017. jan. 14. 14:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mikor anyád kirohog a diákmunkáért mondd neki azt, hogy jobb lenne, ha nem dolgoznál es csak neki kelljen fizetnie, vagy megfelel az is, ha te is beszallsz(?).
2017. jan. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Uhh... Nem vagy őrült, bár elég szomorú, hogy ennyi ember a környezetedben "kidobta" az állatát, szerencsére te legalább befogadtad őket. De ezt sem lehet a végletekig húzni.

A diákmunka nem rossz ötlet, mert általában ez szokott a probléma lenni, hogy a szülők keresetét rövidítik meg az állatok. Mint írtad másképp is zavarja anyukádat az állattartásod, próbálj meg alternatívákat keresni. Akár új, felelős gazdákat, vagy megoldást a problémákra. (pl. hörcsög zörög-> más szobában való elhelyezés.)

2017. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is sokszor megkaptam anyámtól, hogy nem vagyok normális amiért állatokat tartok. Nálam a rekord 11 volt egyszerre. 1 ékszerteki, 2 görögteki, 3 görény, 2 tengerimalac, 1 hörcsög, 2 egér. Aztán azóta eltelt egy pár év, és elment pár állatom, most már "csak" hatan vannak. Amíg mindegyik állatodat el tudod látni, és megadod neki a kellő napi foglalkozást addig semmi baj nincs.

A vad nyest viszont húzós. Rendes felnőtt állat? Nem szedi szét a kezed? :)

2017. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na megnyugtattatok, koszi a sok kedves valaszt mindenkitol!!:)

Hat most 2 hete lesz itt nalam a nyest, eleinte csak kajat dobaltam be neki, nem akartam hozzanyulni, aztan elvittem orvoshoz es beoltattam megvizsgaltak..egy nyest csajszi :) Par nap utan a ketrcen keresztul bottal piszkaltam, hogy tamad-e vagy akarmi..es nem tamadta meg a botot:) Aztan utana nagyon nagyon vastag munkas kesztyut vettem ilyen munkaruhazati boltban, es azzal nyulok meg jelenleg hozza, de meg nem harapta meg durvan a kesztyut, csak kostolgatta..ugy erzem kezdunk osszebaratkozni, es egyre inkabb veszem eszre, hogy bizik bennem:)

2017. jan. 14. 22:35
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
ez nem sok,max házba,de azt ne várd el hogy én megszámláljam a nyulakat és a tyúkokat :DD,nem tudom mennyi van
2017. jan. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk jó nagy szobád lehet ha ezek mind a maguknak való ketrecben elférnek :D

De figyi, hogyha te állod az összes igényüket, kaja, oltás, stb akkor nem értem mi a baja. Viszont arra figyelj hogy a csincsilla pl társas állat, a nyuszi is, ha nem akarsz még több állatot befogadni keresd fel az Együtt a Kisállatokért Alapítványt, (ha igen akkor is) segítenek társat találni nekik hogy vagy nálad vagy új gazdinál együtt élhessenek.

Amúgy nálunk 3 tengerimalac és 4 patkány van plusz tervezünk egy kutyát, perzse mivel ez csak így 2 ketrec nem tűnik soknak de a 4 patkány miatt már néztek párszor hülyének :D

2017. jan. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!