Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyek miért csak benti...

Menhelyek miért csak benti tartásra adnak örökbe kutyát?

Figyelt kérdés
Nagytestű, szőrű kutyáknál (Német juhász, Husky) is ki van kötve, hogy kizárólag benti tartásra adják. Nekem kinti Német juhászom van, naponta háromszor gyakorlok vele, sétálunk 2 órát ha esik ha fúj, hetente kétszer járunk kutyaiskolába. Tavasztól őszig pedig kint vagyunk vele egész nap. Mindent megkap, boldog kiegyensúlyozott kutya. Míg sok kutyát menhelyi életre kárhoztatnak, pedig én is szívesen fogadnék örökbe, de nem bentre.
jan. 16. 10:03
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
95%
Melyik menhely? Kinti-benti tartásra is adnak kutyát. Arra nem adnak kutyát, hogy kicsapd a kertbe és foglalja le magát egyedül. A huskyk terén meg azért szigorúbbak az ilyen elvárások, mert nem kihívás nekik a magas kerítés, szöknek, és baromi sokat tudnak futni anélkül, hogy elfáradnának, sok husky emiatt kerül be menhelyre.
jan. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Szinte mindenhol ez a megkötès, csak bentre. Nem akarok Husky-t, csak nem èrtem, hogy az olyan fajtàkat, akiknek meg sem kottyan a kintlèt, mièrt nem adjàk kintre.
jan. 16. 10:21
 3/43 anonim ***** válasza:
97%

Néhány menhely ilyen csak, a többségnél nincs ilyen kikötés, nézd meg pl az Etyeki menhelyet, onnan vihetsz kintinek is kutyát.


Valószínű, hogy sokszor csalódtak már, a kerti kutyák zöme valóban csak az udvarban vegetál, az már "jó", ha pár naponta elviszik őket sétálni. Aztán olyan is előfordul, hogy a kert végébe költöztetik őket egy kennelbe vagy láncra, mert 0 foglalkozás mellett szökik, rombol és ugrál.

Szerintem rendben van, hogy mindenki eldöntheti, hova adja a védencét. Persze azzal is egyetértek, hogy ennyi foglalkozás mellett kintiként is nagyon boldog élete lehet nálad egy megfelelő szőrű kutyának :)

jan. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Nekem három kutyám volt eddig két különböző menhelyről, az elsőnél meg se kérdezték, hol lesz tartva, örültek, hogy visszük. Ő majdhogynem kinti volt, a teraszon volt szigetelt kutyaháza, a terasz meg alapból teljesen fedett volt.


A másik kettőnél kérdezték, hogy kinti vagy benti lesz-e, mondtuk, hogy főleg kinti, mert nagy testű, szőrmók medvék voltak, mondták, hogy szuper, mert legalább ki tudják magukat futkorászni.

jan. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Mi aktivak vagyunk, nekünk is jòl esik a mozgàs, szeretünk a termèszetben lenni, de a legjobb, hogy làtni, mennyire örül a kutya, ha megyünk. A mi vilàgunk körülötte forog. Ö minösègi, tenyèsztötöl vett kutya, neki semmi gondja nem volt ezzel, plàne mikor meglàtta milyen helyre jön a kutya. Nem tudom hogyan tudnàm èn azt elöre bizonyitani, hogy a kutya minden szüksègletèt ki tudom elègíteni?
jan. 16. 10:36
 6/43 anonim ***** válasza:
100%

Ha a fanatikusokat kivesszük a képletből (nem ők vannak többen, ők a hangosabbak), akkor ilyen okok lehetnek:

- szökik, szabadulóművész, nem kihívás neki a kerítés

- korábbi gazdái nulla foglalkozás mellett tartották kint rossz körülmények között, esetleg láncon, elhanyagolták

- idős, eddig is bent élt, ezt szokta meg, csak azért került menhelyre, mert a gazdi meghalt, otthonba került, kórházba került, és nincs rokon, vagy nincs olyan, aki tudná vállalni

- olyan betegsége, sérülése van, ami miatt nem hagyható kint felügyelet nélkül

- olyan fajta, amelyiknek bár a bundája alkalmas kintre, nem fázós, de a jelleme olyan, hogy nagyon igényli a gazdája közelségét, matrica kutya (pl. golden retriever tipikusan ilyen)

jan. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom hogyan tudnàm èn azt elöre bizonyitani, hogy a kutya minden szüksègletèt ki tudom elègíteni?"


A saját meglévő kutyáddal. De fogadd el azt is, ha nem tudnak megfelelő kutyát ajánlani, vagy amit kinéztél, azt így nem adják. Valami okuk van rá, miért nem. Ezeknek a kutyáknak van egy olyan előélete, ami miatt nem tiszta lappal indulnak, jobban kell rájuk figyelni.

jan. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
58%

Azt nem értem, hogy a kertben vegetáló kutya az hol érv amellett, hogy benti legyen a kutya? Tehát akkor a benti kutya az a házban vegetáló kutya (akár) és a benti kutyát, hogy elviszik sétálni, arra épp csak annyi esély van, mint hogy a kinti kutyát elviszik sétálni, hisz a benti kutyával is meglehet tenni azt, hogy naponta 2-3x csak kiengeded az udvarra aztán ennyivel lerendezted. Tőlünk egyébként nem követelték, hogy benti legyen a kutya, de idővel benti lett, mivel kistestű kutya. Kinti is, benti is, ha kint vagyunk, szeret kijönni Ő is, de ha bent vagyunk, akkor beakar jönni Ő is, ez persze csak télen kérdés, nyáron nyitva az ajtó egész nap, jön-megy, ahogy gondolja. Emellett elviszem minden nap sétálni, igazából ehhez olyannyira hozzászokott, hogy az udvarra nem is végzi el a dolgát, hiába volna rá lehetősége, megvárja a délutánt, akkor kiviszem és a dolgát is elvégzi, sőt... a macska is jön velünk és a kutyától eltanulva, Ő is akkor kulázik! Hozzánk is kijöttek felmérni hová kerül a kutya, egy kikötésük volt, ha kint lesz tartva, legyen ól. Az kész is lett, mire ideért a kutya. Egyszer elő nem fordult, hogy önszántából belement volna, ekkor dőlt el, hogy benti kutya lesz. Szóval tulajdonképpen Ő döntött így.

Szerintem nettó ostobaság a menhelyek részéről, hogy ilyet elvárnak! Várják el azt, hogy kinti kutyának legyen fedett fekhelye és azt, hogy elvigyék sétálni minden nap, mozgásigényének megfelelő távra.

jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
70%

Én is egyre több ilyet látok... Gyepmesteri telepeken próbálkozz, ne alapítványoknál. A gyepin tényleg örülnek, ha elviszed, a legtöbb alapítvány csak "jóemberkedik", de egyébként nem igazán szakmai szempontokat vesznek figyelembe. Nekik az a lényeg, hogy olyan szempontok szerint kezeld a kutyát, ami az ő világképükbe belefér, és ne úgy, amit mondjuk az adott fajta megkívánna.

Ismerősöm is dolgozik ilyen alapítványnál, tényleg becsülendő, hogy mennyi időt szán erre, de már-már megalázó, amilyen elvárásokat támasztanak és amilyen hangnemben nyilatkoznak azokról, akik nem a saját ágyukban altatnák a kutyát. Aztán meg megy a sírás, hogy Fifike nem kell senkinek. Kutyás - ráadásul fajta - tapasztalattal utasított már el menhely olyan ismerősömet, aki kint tartotta volna a kuvaszt... Merthogy az állatkínzás, BIZTOS nem sétáltatná, mert ahol kint van a kutya, ott senki nem foglalkozik vele.

Hát persze....

jan. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
67%

Ez a husky jobban érzi magát kint szöveg... Igen, hűvös időben. Nyáron meg pont, hogy rohadtul nem érzi magát jól kint a 40 fokban és inkább a benti 20 fokot preferálná.


A cél pedig csak egy: a kutya családtag legyen, ne bioriasztó vagy dísz.

jan. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!