Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyek miért csak benti...

Menhelyek miért csak benti tartásra adnak örökbe kutyát?

Figyelt kérdés
Nagytestű, szőrű kutyáknál (Német juhász, Husky) is ki van kötve, hogy kizárólag benti tartásra adják. Nekem kinti Német juhászom van, naponta háromszor gyakorlok vele, sétálunk 2 órát ha esik ha fúj, hetente kétszer járunk kutyaiskolába. Tavasztól őszig pedig kint vagyunk vele egész nap. Mindent megkap, boldog kiegyensúlyozott kutya. Míg sok kutyát menhelyi életre kárhoztatnak, pedig én is szívesen fogadnék örökbe, de nem bentre.
jan. 16. 10:03
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
89%
Jó, hát egy kölyöknél persze, az még tanítható. :-) Ez az infó kimaradt a kommentedből. Én felnőtt kutyáknál érvelek azzal, hogy ott lehet olyan a múltjában, ami miatt ez szemponttá válik. Mint amit írtam is, hogy egyből meglépett a gazditól. Gondolom, nem adták neki vissza, mikor meglett a kutya.
jan. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
60%

És már meg is érkeztek a szaporítókat támogatók. Akik olcsón veszik a keverékeket meg fajtajellegűeket, azok miatt van tele az összes menhely. Azok miatt van annyi kizsákmányolt, agyon elletett, agyon kínzott kutya. Azok miatt él annyi kutya láncon, kidobva, cigánytelepen stb.

És az ilyenek emberekben nulla felelősség tudat van, az ilyenek teljesen alkalmatlanok gazdának.

#23 és #324 Nem is szoktak soha jó gazdák lenni a szapis kutyák gazdái.

jan. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
41%
Azért van tele az összes menhely,mert az emberek százainak,ezreinek veszik el a kedvét a hülye hozzáállásukkal. Igen,inkább egy otthon született kutyát fogadnék örökbe,messze nem kell szaporítónak lenni ahhoz,hogy történjen ilyen. Százezreket meg hülye lennék kiadni egy állatért,ha csak nem kiállításokra akarnám hordani.
jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Nálam teljesen szabadon van a kutya, 600 négyzetméteres a kertünk. Nagy kennelje van, ami eleve fedett, meg van emelve az alja, és az fából van, ebben van benne a kutyaháza, ami alulról és minden oldaláról szigetelt, akkor megy be amikor akar, a kennel mindig nyitva van. Csak akkor zárom be, ha jön mondjuk kertész, és járkálnak, de ez ritka. Mindent úgy csináltattunk neki, az autóba is egyedi boxot kapott. Jó anyagiakkal rendelkezünk, minőségi ételt kap+ orvosi ellátást rendszeresen. De nyilván nem akarok hazudni, hogy bent lesz. A meglévő kutyám is olyan, hogy 3 óra után hazamegyünk a futtatóból, és megy, hozza a labdát, hogy akkor mehet a játék. Szerintem neki nem is lenne jó bent, csak amiatt élvezné, hogy mi is ott vagyunk. De én inkább igyekszem vele kint lenni a saját közegében.
jan. 16. 16:48
 35/43 anonim ***** válasza:
85%

#32 Én a helyi menhellyel jártam úgy, hogy egy párhetes kölyök, kaukázusi jellegű kutyát szerettem volna örökbefogadni. Semmi előéleti dolog, ami indokolná a benti tartást, a menhelyen született, az anya kutya úgy került oda, hogy az öreg bácsi, akié volt, elhunyt, a család pedig nem tudta vállalni.

Végül azért nem fogadtam örökbe, mert konkrétan leszögezték, hogy kizárólag BENTI tartásra. Ki az az őrült, aki BENTI tartásra szeretne egy KAUKÁZUSI JUHÁSZT? Volt már korábban is ilyen kutyám, ha nagyon kivolt a melegtől nyáron, bejöhetett bármikor, ho-ban dolgoztam akkor is. Attól, hogy alapvetően kinti, attól még sétáltatom, normálisan etetem, tanítom, viszem kutyasuliba, rendben tartom a szőrét(mellesleg szerintem kifejezetten szakszerűen, korábban dolgoztam végzettséggel kutyakozmetikusként).

Végül más menhelytől fogadtam örökbe, ott nem volt olyan mániájuk, hogy a kaut márpedig házban kell tartani, csak felügyelettel mehet udvarra, stb.


Én teljesen megértem, hogy valakinek miért nem tetszik, ha irreális elvárásokat támasztanak felé, vannak menhelyek, akik túlzásba esnek bizonyos feltételeikkel. Pl ez a helyi menhely is, amiről korábban írtam. Nincs hónap, hogy a faliújságon, városi csoportban nem lennének olyan posztok, hogy sok a kutya, kevés az örökbefogadó, kevesen vannak, alig van kapacitásuk sétáltatni a kutyákat.

A náluk szerzett örökbefogadási tapasztalataimat láthattátok, nem jött össze, mert nem bentinek akartam egy kaut.

A sétáltatós panaszukról meg annyit, hogy megnéztem, hogy mi a feltétele annak, hogy segíthess nekik sétáltatni. Benne kell lenned abba a körben, aki a megadott havi x összeggel támogatja őket. Nonszensz. Folyamatosan panaszkodnak, hogy kevesen vannak, kevés a segítő a sétáltatás terén, de ha segíteni akarsz, akkor te fizess, hogy segíthess. Nem egy olyan ismerősöm van, akinek nincs kutyája, belátta, hogy nem fér bele neki, de amúgy szereti a kutyákat, szívesen segítene a sétáltatással, de nem tud, mert nem fér bele az a havi x ezer forint sem.

Hiába lennél normális állattartó, döntenél az örökbefogadás mellett, néhány menhely hozzáállása visszatart. Normális állattartóként is sokkal könnyebb beszerezned az állatot nem etikus forrásból, nem járnak a nyakadra. Egy barátnőmet például az riasztotta vissza az örökbefogadástól (nem kutya, hörcsög), hogy benne volt az örökbefogadási szerződésben, hogy az állat halála esetén kérhetik a boncolást. Attól, hogy ritkán kérik, még van akit megijeszt az ilyesmi lehetősége, akkor is, amúgy jól tartja az állatokat, követi az előírásokat. Vannak, akik jó gazdik, csak bizalmatlanok, félnek, hogy ráhúznak valamit, ezért inkább beszerzik az állatot valaki olyantól, aki tojik rá, hogy mi lett az állattal.

jan. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
91%
#33, ez pontosan a szaporítás fogalma, amiről te írsz. Otthon születik egy alom. Csak ilyen kutyák kerülnek be a menhelyre, gyepikre, lánc végére! Nem a tk-es kutyák! Hanem az otthon született egy alom jellegű szapis kutyák! És ilyen helyről elhozni kutyát az nem mentés, bárhogy mondogatod is ezt magadnak.
jan. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
57%
A 35ös hozzászólását olvasgassátok,ő írta le jól. Minden más csak bla-bla.
jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
65%

31: 30-as (kuvasz kölyök) egy másik válaszoló, az én esetemben felnőtt kutyáról volt szó.

Ebben a helyzetben azt is problémának látom, hogy sokan nagyon előítéletesen gondolkodnak. Természetesen lehet, hogy sok rossz tapasztalat miatt (Bodri a kert végébe került, láncra), de nem feltétlenül. Nekünk ugye itt van a nagy testű, jó szőrös, kertben tartott blöki. Ahogy írtam: suli, napi séta, miegymás. A "panelkutyásoktól" meg kapom a csodálkozó tekinteteket, amikor futtatón, buszon, bárhol szóba kerül, hogy jé, aki a kertben tartja, az is szokta sétáltatni? Igen és a környékünkön még sokan mások is. Sokkal több szeretett, gondozott, minden nap sétáltatott kerti kutya van errefelé (Bp. széle), mint láncra vert szegény pára. Mégis az az előítélet, hogy kerti kutya=állatkínzás. Jó, egy csivavánál télen tényleg az. Olyan, mint "a kutyások nem szedik fel a kutyagumit": aki felszedi, nem látszik, aki nem, úgy hetekig ott díszeleg, mindenki látja. Pedig errefelé valószínűleg ők a kisebbség.

jan. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
53%
Ezert vettem inkabb kutyat. Es nem fogok hadakozni menhelyekkel tovabbra se. Nem akarok elkenoroket a lakasba. En ugyis tudom,h vele vagyok egesz nap.
jan. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
76%

Nekem malim van. Utál bent lenni. Szigetelt kutyaháza van a fedett teraszon, de ő a fenyőfa alatt fekszik a sárban (vagy a betonon a kapuban). Szerintem aki benéz a kertbe azt hiszi, hogy nincs fekhelye. :D


Maximum akkor hajlandó este bent aludni, ha kint mínusz tizenx fok van, de hajnalban már menne ki.


Nyilván vannak olyan kutyák, akiknek muszáj bent (is) lenniük, de nálunk pl a nappalinál beljebb nem jöhet és ezt ő is tudja. Van saját fekhelye, nem alszik a kanapén.


Szóval én biztos nem kapnék menhelyről kutyát, mert szargazda vagyok. Akkor is, ha a kutyának van saját medencéje, jön velünk mindenhova. 🤷‍♂️🤷‍♀️

jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!