Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyek miért csak benti...

Menhelyek miért csak benti tartásra adnak örökbe kutyát?

Figyelt kérdés
Nagytestű, szőrű kutyáknál (Német juhász, Husky) is ki van kötve, hogy kizárólag benti tartásra adják. Nekem kinti Német juhászom van, naponta háromszor gyakorlok vele, sétálunk 2 órát ha esik ha fúj, hetente kétszer járunk kutyaiskolába. Tavasztól őszig pedig kint vagyunk vele egész nap. Mindent megkap, boldog kiegyensúlyozott kutya. Míg sok kutyát menhelyi életre kárhoztatnak, pedig én is szívesen fogadnék örökbe, de nem bentre.
jan. 16. 10:03
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:
Na ez az. Elveszik a kutyàktòl a normàlis èlet lehetösègèt, holott lehet sokkal jobb gazda akinèl kint van a kutya.
jan. 16. 21:29
 42/43 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt tudom mondani, hogy ha rossz tapasztalatotok van egy menhellyel, és amúgy felelős gazdik vagytok, tényleg, akkor keressetek más menhelyet. Nem mindegyik hülye szélsőséges, de van, ahol jogosak az elvárások. Ne általánosítsatok.
jan. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
48%

#42 A 35-ös vagyok.

Az átlag ember nem így működik, akkor sem, ha jó gazda lenne. Van a közelben menhely, elmész, próbálod keresztül rágni magad a procedúrán, aminek az a vége, hogy nem fogadhatod örökbe a kutyát, mert a kaut nem házban akarod tartani. Ilyenkor marhára nincs kedve az átlagnak elslattyogni a másik menhelyhez, mert arra gondol, hogy megint az lesz, mint az előbb. Erre kb senki nem szívesen szán időt, mert faxság, ahhoz képest, hogy nulla procedúrával is lehet kutyád, mert a Marika kutyája random lefialt és társai. Marika letojja mit csinálsz, Marika nem ír szerződést, stb. Nulla procedúra, nulla ostoba feltétel.

Innentől viszont az van, hogy minden a gazda lelkiismeretén és belátásán múlik. Értem miért szűrnek a menhelyek, értem miért vannak feltételek, van olyan, ami makes sense, de azt is meg kell érteni, hogy mik okoznak ellenérzést.

jan. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!