Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyek miért csak benti...

Menhelyek miért csak benti tartásra adnak örökbe kutyát?

Figyelt kérdés
Nagytestű, szőrű kutyáknál (Német juhász, Husky) is ki van kötve, hogy kizárólag benti tartásra adják. Nekem kinti Német juhászom van, naponta háromszor gyakorlok vele, sétálunk 2 órát ha esik ha fúj, hetente kétszer járunk kutyaiskolába. Tavasztól őszig pedig kint vagyunk vele egész nap. Mindent megkap, boldog kiegyensúlyozott kutya. Míg sok kutyát menhelyi életre kárhoztatnak, pedig én is szívesen fogadnék örökbe, de nem bentre.
jan. 16. 10:03
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
34%

Én eddig ezt csak macskáknál hallottam. Ezek szerint kutyáknál is van ilyen. Azzal én is egyetértek, hogy az már nem jó, ha láncra verve szenved a kutya az udvaron, sose sétáltatva, de az, hogy csak bent lehet...no comment. Macskáknál ez még nagyobb őrültség. Természetes, ha sokemeletes társasházban, vagy forgalmas út mellett lakik a gazda, akkor nem szabad kiengedni, de csendes kertvárosban miért ne sétálgathatna egy macska? A macskának szerintem rosszabb, ha bezárják. Kutyák esetében pedig csak annyi, hogy az önsétáltatást meg kell előzni a járókelők érdekében, mert megharaphatja őket. De ez a túlszabályozás már túlzás. Az meg egyenesen elképesztő, hogy a menhelyesek utólag is ellenőrizgetik a befogadókat és a lakásukra járnak. Milyen jogcímen teszik ezt? Az ember nem is köteles őket beengedni, nincs hatósági jogkörük, nem rendőrök. Nekem is az a tapasztalatom, hogy az állatvédők nagy része fanatikus. Ráadásul fasisztoid módon ráerőszakolják a befogadóra a saját elveiket, szerintük csak egyetlen helyes módon lehet állatot tartani (természetesen nem a bántalmazó, éheztető, láncra kötőket akarom védeni). Pl. macskák esetén a benti tartást ma már erőltetik és állatkínzónak, primitívnek, stb. mondják azokat, akik kiengedik sétálni az egyébként ivartalanított, rendesen etetett és orvoshoz hordott cicát.

Szerintem is jobb, ha valaki inkább rokonoktól, ismerősöktől szerez be állatot, sok helyen ha nincs ivartalanítva, a kölyköt elviheti. Akkor nem fognak ilyen önjelölt diktátorok belebeszélni az állattartásába.

jan. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
100%
A pénz szerintem se szűr. Rosszul tarthat állatot egy milliárdos is és egy kispénzű ember is jól. Írta is előbb valaki, hogy jól képzett, Mercedeses mérnök is tartott láncra verve kutyát.
jan. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 gabor49 ***** válasza:
29%
soha nem vennék megcsonkitott kutyát menhelyrol a jelenlegi kutyát a jofogason vettem olcson vannak fajtajelleguek
jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
35%

Utolsó,teljesen igazad van. Tele van a net háztól ingyen elvihető kutyával kb az összes fajtából. Akinek kell kutya,feltalálja magát. A menhelyek meg akadályozzák az állatok gazdához kerülését manapság.

Nekünk a családban van, akitől minden hónapban képet követeltek a kutyáról. Érted, a saját tulajdonod a kutya, és akkor egy idegennek elszámolással tartozol róla élete végéig. És egy idegen zaklathat évtizedekig,ha mondjuk nem megfelelő időpontban küldesz képet neki.

Ezerszer inkább a háznál született keverék kutya,vagy bármi,csak ne menhely.

jan. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik egyesülettől én örökbe fogadtam, sose jöttek ki, terepszemlét tartani, sose nyaggattak, hogy meséljek vagy küldjek képet, pedig fajtamentés, és több éve velem van a kutya. Csináltak egy csoportot közösségi oldalon ahova opcionálisan be lehet lépni azoknak, akik tőlük fogadtak örökbe kutyát, és ott lehet posztolgatni, tudunk egymással gazdik kommunikálni, tapasztalatot cserélni, az egyesülettől meg akkor néznek rá, amikor éppen van idejük, de senkit nem zaklatnak, a csoportot persze valaki moderálja, akinek van erre ideje, kapacitása, de az szerintem ilyen közösségekben alap. Semmi extrém elvárásuk nem volt örökbefogadáskor.

Biztos, hogy vannak megszállottabbak is, én is belefutottam olyanokba, de nem kötelező olyan helyről örökbe fogadni.

jan. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
92%

Menhelye válogatja, hogy van-e ilyen feltétel. Van, amelyik elég ismert ahhoz, hogy ezt megtehesse, vagy ha nem, akkor jön a poszt, hogy Buksi már x ideje nem talál gazdit. Aztán van olyan, ahol - kis túlzással - örülnek, ha egy felelősnek látszó gazdajelölt elvisz tőlük egy kutyát, mert 3 másik vár arra a helyre. Főleg, ha gyepmesteri telepként is működik az adott hely. Azt teljes mértékben megértem, hogy ha belefektetnek egy csomó időt, pénzt, energiát, hogy segítsenek egy kutyán, akkor megnézik, hova adják. Szívük joga. De van, akitől nehezebb kutyát elhozni, mint gyereket örökbefogadni (ezt egy mindkét téren tapasztalt ismerős mondta).

Szerintem az a legkorrektebb, ha a kutya fizikai adottságait, egészségét, természetét, előéletét nézik és ez alapján döntik el, hova adják. Hogy egy csivavát ne vigyenek kertbe, de egy kaukázusit se egy 25 m2-es garzonba. Nekem is ajánlott már kuvasz keveréket egy menhelyen önkénteskedő ismerős, de ott elbukott a dolog, hogy az adott hely csak lakásba ad kutyát, azzal a feltétellel, hogy kertben csak felügyelettel lehet. Az egészben az a szomorú, hogy a menhelyen kennelben tartják és napi 20 perc séta jut neki. Nem véletlenül szerette volna az ismerős, hogy kikerüljön onnan. Végül tenyésztőtől hoztunk egyébként, ő valahogy nem akadékoskodott a kerti tartáson. Azt tudja, hogy jár(t) oviba, suliba, naponta sétálni, kirándulni stb. néha írok neki vagy küldök képeket is.

jan. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
83%

"Nekem is ajánlott már kuvasz keveréket egy menhelyen önkénteskedő ismerős, de ott elbukott a dolog, hogy az adott hely csak lakásba ad kutyát, azzal a feltétellel, hogy kertben csak felügyelettel lehet."


Itt jön be a korábban felvázolt dolog, hogy valami oka lehetett a kutya múltjában, miért ilyen feltételeket határoztak meg. Persze, én nem tudom, hogy tényleg volt-e ilyen, de láttam már menhely posztját, hogy keresték a frissen örökbeadott kutyát, aki megszökött az örökbefogadótól, mert kint hagyták felügyelet nélkül az udvaron. Most ha vásárolsz tenyésztőtől egy kölyköt, aki még nincs elrontva, és szereted, fajtájának megfelelően neveled, gondoskodsz róla, kialakul a kötődés, követ, mint az árnyék, nem kell tartanod attól, hogy lelép, de egy mentettnél bármi lehet az előéletében, ami miatt nem bízhatsz benne ennyire, főleg, ha frissen fogadtad örökbe.

jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
100%
27: Általános kikötés annál a szervezetnél, hogy csak lakásba adnak. Ha olyan az előélete a kutyának, akkor írtam, hogy teljesen jogos, egyes szervezeteknél ezt le is írják a kutya ismertetőjében, de itt ez az alap. Mellette ezerrel tolják, hogy ne vegyél, vigyél, szívhez szóló posztok szegény kutyákról, gonosz emberekről, na meg hogy pénz kell. Fajtamentőknél, ha olyan a fajta, érthető, ha van egy ilyen alap kikötés, de náluk ott van sok kutya kennelben (kint!) meg pincében, de hivatalosan egyáltalán nem adnak kintinek vagy kinti-bentinek.
jan. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%
Stimm, akkor ők az elvakultak. Gondolom, a nagyobbak közül valamelyik ismert, azoknál tapasztalom ezt.
jan. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
90%

"Itt jön be a korábban felvázolt dolog, hogy valami oka lehetett a kutya múltjában, miért ilyen feltételeket határoztak meg."


Igen, persze bejöhet ez is. Ahol ismerősömnek (kuvasz tapasztalattal) nem adtak kuvaszt kintre, ott pár hetes kölykökről volt szó, akikre várták a jelentkezőket, de előre kikötötték, hogy csak bentre fogják adni őket. A poszt alatt vita is volt - asszem már levették, de ott kuvasz fajtamentők és tenyésztők is bírálták ezt a feltételt. De nem.... Legjobb neki a 25m2 panelba a belvárosba, nehogy túl sok zöld füvet lásson életében.

jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!