Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 15 eves fiunak kaukazusi...

Egy 15 eves fiunak kaukazusi juhaszkutya?

Figyelt kérdés

Tisztaban vagyok a kaukazusi jellemevel,igenyeivel stb.tehat tudom ,hogy eros kezu gazda kell a megnevelesehez meg minden,de szerintetek "szabad" meg kau-t vennem vagy nem?

ezelott volt meg egy nemetjuhaszom, aki engem fogadott el falkavezernek es egy jo idegrendszeru,okos es jambor,de ugyanakkor kemeny kutya volt.Semmi baj nem volt vele.


2011. aug. 6. 20:44
1 2
 11/17 anonim válasza:
14 éves vagyok, nekem volt egy kaukázusi németjuhász keverék kutyám, mi nem kötöttük láncra, és nem bántott senkit, nagyon aranyos volt, az idegeneket is csak megugatta, életemben a legkedvesebb kutyám volt, csak egy nap kiszökött egy nyitott kerítésajtónál aztán valaki meg lelőtte :'(
2011. aug. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy mindenki a saját fajtáját magasztalja, de azért néha érdemes objektív szemmel nézni a dolgokat. A KÁJ és a KAU küllemben kissé eltérő, de a gyakorlatban igencsak egymáshoz közel álló kutyafajta. A KAU-n valóban nagyobb a szőr, de a méretei nagyjából ugyanazok a két fajtának. 65-85cm marmagasság és 40-70kg között mozognak. Ugyanez jellemző még a sarplaninacra is, vagy akár a komondorra, hogy magyar fajtát említsek.

Butaság ilyet állítani, hogy az izomtömege nagyobb a KÁJ-nak, mint a KAU-nak. Ha az átlagos nézzük, közel egyformák, mind a kettőben vannak átlagon aluli és felüli példányok.

Minden kutyát meglehet tanítani arra, hogy karra menjen. Mindegyiket! Csupán az a kérdés, mennyi munka kell hozzá. A pásztorkutyákra jellemző az átfogás és a harcmodoruk, méretük és makacsságuk miatt nem ajánlatos ŐV-re kiképezni őket, meg kell hagyni az ősi, pásztorkutyás harcmodort.

Az, hogy a szukád lerendezett egy kant, nem jelent semmit. Hallottam kauról, ami meg lerendezte a kájt. Általában az ivaros szukát amúgy sem bántja egy ivaros kan, ezzel a szukák gyakorta visszaélnek és úgymond uralják a kanokat. Kivéve ha nagyon domináns a kankutya.

2011. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát nem ajánlom !!
2011. aug. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Tavaly az ópusztaszeri pásztorkutyás találkozón és képesség felmérő teszten a legnagyobb marmagasságú és súlyú kaunál a méretben utána következő KÁJ igencsak kisebb volt. Ennyit arról, hogy melyik a méretesebb, izmosabb. Kb. egyformák. Van nagy KAU, van nagy KÁJ, közel azonos típusú a két kutya. Amúgy egymás ellen több esélyt adnék a kaunak a szőre miatt, de persze az sem garantál mindent.
2011. aug. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

hát szerintem ici-picit eltértünk a kérdéstől, én nem akarok erről vitatkozni, tapasztaltam amit tapasztaltam.

nyilván a kaukázusi sem egy öleb, de nekem az a meggyőződésem, hogy az én kájomnak nem sokáig tartana padlóra küldenie.

De ebbe az is beletartozik, hogy az én kájom marmagassága 88 centi és majdnem 100 kiló.

(vannak ennél nagyobb példányok is.)

2011. aug. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Erre csak annyit, hogy vidd el a KÁJ-od egy rendes mérésre. A marmagasság még azt mondom, hogy ok, valóban vannak extrém nagy példányok, hallottam már (látni nem láttam) 85+-os KÁJ-ról, Kangalról.

Azonban 100kg-os KÁJ nincs, se annál nagyobb. Még angol masztiffban és bernáthegyi kutyában is ritka a 90kg feletti példány, átlagban 70-90kg között vannak. A KÁJ pedig eleve egy szikárabb kutya ezeknél. Egy 80-90kg-os kutya már alig bír mozogni, lomha és fekszik egész nap.

A Te szuka KÁJ-od kb. 45-60kg között lehet maximum. Tavaly ópusztaszeren a legnagyobb kutya egy 86cm marmagasságú 69kg-os komondor volt, a második pedig egy 67kg-os KAU. Volt kb. 8-10 KÁJ is, de azoknak nem tudom az adatát, ezeknél kisebbek voltak.


Egyébként szívesen megnézném, úgyhogy ha adsz egy emailt megbeszélhetnénk egy találkozót.

2011. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerintem belevághatsz d Ne rakd egy kalap alá a németjuhásszal :D qrvára dominánsabb,erősebb, makacsabb.Am miért volna a kau vagy a káj keményebb egymástól.A fajta kb egy szinten kemények... Egyedek között + jóhogy vannak különbségek(nevelés,táplálás,szülők..) jóhogy egy Domináns kutyale tud verni egy alamuszit:D
2011. aug. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!