Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz minőségű tápból melyik...

Rossz minőségű tápból melyik a "legjobb"?

Figyelt kérdés

Nagyon maximum 200 Ft/kilót tudok kifizetni érte sajnos. :(

Főzni nincs időm.


2011. okt. 21. 12:20
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, mennyire "jó", de az én kutyáim "vészhelyzetben" szívesen megeszik a Tescoban kapható Vahur tápot. Beltartalmilag ennek a legnagyobb a fehérje és a nyerszsír tartalma.
2011. okt. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
49%

Nincs időd főzni? Akkor a kutyádra mennyi van?

Minek vállaltál kutyát, ha se időd se pénzed rá?

Ne haragudj a kérdéseimért....

2011. okt. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
61%

Kedves második: szakadj ketté...úgy szépen csendben....

Nekem spec magamra sincs időm főzni, de a kutyámra mégis van időm.

2011. okt. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
64%
hagyjátok már ezt a minek vállaltál kutyát hülyeséget. :@ Képzeld el, én is, amikor kutyám lett, sok, nagyon sok időm volt, mostanában meg már szinte semmi. És? eleve semmi közöd hozzá, és az a lényeg, hogy a kutya jól van, nem éhezek, szomjazik, fedett helyen van és ahogy időm és energiám engedi, vele vagyok. Le lehetne erről már akadni!!! Kérdésre a válasz: Én is a Vahúrt veszem, ha épp nagyon nincs pénzem, bár amúgy sem szoktam ilyen 1000ft/ fél kilós eukanubát meg hasonló placebókat venni, mert nem is szereti, meg a gatyám is rámegy.
2011. okt. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
49%
Köszönöm magas intelligenciáról árulkodó kommentedet. Ha figyelmesen olvastál volna, rájöttél volna, hogy a kutya érdekében sincs ideje főzni. Gondolom te rászánnád azt a 10 percet, amíg felteszel egy fazékban húst főzni, a kérdező viszont nem.
2011. okt. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
79%

Kérdezzetek meg nyugodtan egy állatorvost, mi a véleménye az olcsó tápokról....

Ők is azt vallják, ha valakinek nincs pénze a drágább tápokra, főzzön a kutyának, de semmi esetre sem a selejt, szemét táppal etessen, amiben gabona és állati véren kívül max. 4% húsipari hulladék van.

2011. okt. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
34%
Talán inkább olcsó tápból melyik a legjobb, nem? A 200 Ft/kiló az tökéletes egy kutyának vagy macskának, akár mekkora kedvenc is. A 800 meg 1500 Ft/kg-os árú elikajákat azoknak az újgazdagoknak találták ki, akik nem a teszkóból vásárolnak maguknak sem 900 Ft-os húst, hanem a saját hentesük hozza nekik 5000-ért a bélszínt meg a hátszínt. 20 évvel ezelőtt még egyik magyar kutya vagy macska sem ismerte a konzerv vagy előre gyártott tápot, mindegyik házikoszton meg kenyéren élt. Ennyi. Mégis szerették a gazdit. Ezek a tápok a gazdag embereknek valók, akik megengedhetik maguknak, hogy drágábban etessék a macskájukat mint a hétköznapi emberek saját magukat.
2011. okt. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
63%

Mindenki tudja h egy kutyának főzni nem 10 perc. Kell húst főzni, rizst vagy tésztát, kiszedni, lehűteni, a maradékot lefagyasztani. Ez 30-40 perc. És mindezt úgy h közben csak részfeladatokat tudsz otthon csinálni, mert arra kevés az idő h vmi nagyobba belekezdj.

Ráadásul vanna olyanok - mint én - akik utálnak főzni. Én nem főznék a kutyámnak.

2011. okt. 21. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
71%

"20 évvel ezelőtt még egyik magyar kutya vagy macska sem ismerte a konzerv vagy előre gyártott tápot,..."


20 évvel ezelőtt a kutyák átlagéletkora fele ennyi volt, akkor még állatorvosra sem költöttek, nemhogy kutyatápra...

2011. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
20%

20 évvel ezelőtt... A kérdésre válaszolj, ne a válaszra.

Különben miért lett volna feleannyi a kutyák várható élettartama (mert nyilván erre gondoltál, az átlagéletkorukat nem hiszem hogy számoltad...)? Most sem élnek tovább a kutyák, mint akkor. Fogalmad nincs mi van a tápokban, még a minőséginek mondott egyébként csak a marketingköltségek miatt sokkal drágább tápokban sem. A kenyér meg kenyér, a csont meg csont, az ételmaradék meg 20 éve is ételmaradék volt. Házikoszton, maradékon éltek a kutyák is meg a macskák is. Mégsem volt semmi bajuk. Most meg hordhatod állatorvoshoz 40-60 ezres meg mégdrágább műtétekre a fajtiszta kutyádat, meg 6000 egy oltás ha beteg, egy héten elviszed 4-5 alkalommal, 20-30 ezer Ft. Akinek ez kell, annak hajrá, dolgozzon és keressen 2 ember helyett!

2011. okt. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!