Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz minőségű tápból melyik...

Rossz minőségű tápból melyik a "legjobb"?

Figyelt kérdés

Nagyon maximum 200 Ft/kilót tudok kifizetni érte sajnos. :(

Főzni nincs időm.


2011. okt. 21. 12:20
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
87%
Aha, és minden bizonnyal az az ember egészségesebb, aki zacskós leveseken és májkrémen él, nem pedig az aki házi készítésű főtt ételt eszik...
2011. okt. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
88%
A nyers etetés jó ötlet, én is ezt csinálom, bár nem azért, mert nincs időm főzni. 5 kutyám van, 4 nyersen kapja a húst (általában kacsa farhát vagy nyak), csak az ötödik 12 évesnek főzöm meg alaposan a csirke-farhátat, amiből kibányászom a nagyobb csontokat. Az ő emésztő rendszere már nem a régi, nála vigyázni kell, hogy mennyi csontot eszik. A többiek nyersen kapják, soha nem volt belőle semmilyen probléma. Sőt. Az egyik kutyámnak érzékeny a bűzmirigye, nála mióta napi szinten nyers csontos húst eszik, nincs gond, pedig volt időszak, amikor 2, max. 3 hetente nyomatni kellett a dokival. A másik szukámnak sikerült egy E-coli nevű baci okozta húgyúti fertőzést összeszednie. A kezelés alatt kezdtem el a húst nyersen adni és meglepődve vettem észre, hogy az addig gyakorlatilag folyamatosan csepegtető, pisis kutya hirtelen tünet-mentes lett.... A széklet soha, egyetlen táp etetése után nem volt ennyire kevés és jól is néznek ki. A hús mellé a csirke-farhát főzőizében főzött rizst kapnak. Mikor megfőtt a rizs (amit mindig kicsit nyákosra főzök, mint a hasmenéses kutyáknak), nem veszem ki a vízből. Pár óra alatt a maradék húslét is magába szívja. 1 kiló rizs az 5 kutyának minimum 2 napra elég. Egynek simán egy hétre is, ha hűtőben tartod. Kiegészítésnek főtt tojást, joghurtot szoktak kapni. Olcsóbb, mint egy gagyi táp etetése, de minőségben a prémium tápokkal ér fel. Próbáld ki.
2011. okt. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
63%
volt egy westiem, 16 éves korában hunyt el. Világ életében "olcsó" tápot kapott, meg maradékot. egészséges szép, boldog kutyus volt.
2011. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 Doruss ***** válasza:
74%
Én is azon a véleményen vagyok, hogy a nyers kaják a legjobbak neki. Állatkereskedésekben általában lehet kilóra kapni fagyasztott csirkefejet, farhátat - ez a legjobb, mert teljesen természetes, szinte olyan, mint amit vadon élő ősei is fogyasztottak. Mi mindig ezeket adjuk a kutyának, meg egy kicsi tápot hozzá, meg maradékot. Ez így elég olcsón kijön, és így a legegészségesebb. Meg télen a húst néha megfőzzük eg y kis kukoricapehellyel/rizzsel.
2011. nov. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
54%
Én a Frashnepf-es Fit&Fun-t adom a kutyának, eddig ez vált be legjobban. Természetesen szinte minden nap kap mellé házikosztot is, általában rizst főzök neki hetente 1-2 alkalommal, hússal vagy zöldségekkel.
2012. jan. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért kell nekiugrani így az "újgazdagoknak", de komolyan.

Többen kikérik maguknak, hogy azért, mert olcsó tápot, vagy házi kosztot etetnek, azért ne legyenek leszólva.

Hát akkor ez fordítva is így lenne helyénvaló. Félreértés ne essék, én nem újgazdag vagyok, mi már nagyon régóta gazdagok vagyunk. És csak azért, mert meg tudok engedni a kutyámnak átlag feletti dolgokat, attól még nem kell lefikázni, én sem mondok semmi rosszat arra, aki nem engedheti meg. Nem szép dolog ezen veszekedni. Azok, akik főzési tippeket adtak, szerintem nagyon jó dolgokat mondtak, kérdező szerintem jó ötletek és ,,receptek" azok, amiket írtak neked. :)

És ez is milyen sztereotípia, hogy minden újgazdag öltözteti a kutyáját. Igen, sajnos van egy-két ilyen majom. Ami azt illeti, és is a minap vettem az enyémnek (egy nagytestű) esőkabátot. Ugyanis hiába akkor a kert, hogy elveszik benne a kutya, minden nap becsülettel kiviszem kétszer sétálni, és azért, hogy ne ázzon meg a szőre. De ez nem divat, csak hasznos dolog.

Szóval nem hiszem, hogy hasznos ez a szitkozódás. Kérdező, sajnos én nem tudok neked érdemben segíteni ebben a kérdésben. Annyit esetleg, hogy belehalni biztos nem fog az olcsó tápba, lehetőség szerint minél gyakrabban tegyél neki bele emberi maradékot, és kész.

2012. okt. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim válasza:
51%
A kutyáid az ilyen "vahur" tápoktól betegek lesznek, ha nincs időd, zséd venni rendeset, legalább vitamint vegyél nekik, vagy ne tarts kutyát
2012. nov. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
84%

Utolsó: jaj már, minek ez a szöveg?!


Nem lesz beteg az olcsó táptól, ha kicsit feltuningolod neki maradékkal meg vitaminokkal, hús, főtt zöldség, esetleg egy kálcium pezsgős tabletta a vizébe időnként, nyers tojást ráütsz heti 1-2-szer, akkor nem lesz semmi baja az ég világon.


Ez a ne tarts kutyát szöveg meg már kezd az agyamra menni. Nem tudom utolsó válaszoló, hogy te melyik államban élsz, de ott ahol én, Magyarországon, ott elég SZAR! Az embereknek nincs pénzük maguknak ennivalóra.

Becsülendő, hogy a kérdező feljön, és itt kérdez, hogy hogyan tudna a legjobbat tenni a kutyájának. Akár ki is dobhatta volna, vagy beadhatta volna menhelyre. Valóban, a menhelyen kizárólag Royal-t, meg TOTW-ot etetnek, amelyik kutyáknak ez nem ízlik, azoknak még esetleg Orijent! Úúúúúristen, milyen ítélkező, elvakultak vannak itt.

Na, ti vagytok azok az újgazdagok, akiktől nekem is felforr a vérem... Pedig én az előtted lévő hozzászóló voltam...

2012. nov. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 sippara ***** válasza:
100%
Nincs napi 45 forintod a kutyádra? Brittel etetek és bizony ennyit eszik az eb.
2013. márc. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:
20 évvel ezelőtt csirkefarhát- kukorica dara + vitamin volt a kutyám eledele. Erős, egészséges volt a kutya !
2013. márc. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!