Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz minőségű tápból melyik...

Rossz minőségű tápból melyik a "legjobb"?

Figyelt kérdés

Nagyon maximum 200 Ft/kilót tudok kifizetni érte sajnos. :(

Főzni nincs időm.


2011. okt. 21. 12:20
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:

HA valaki azt hiszi, hogy olyan arányban vannak az acanával, brittel, Royal Caninnan etetők aránya szerte az országban a kutyások körében, mint itt az oldalon, akkor szerintem nézzen szét a kisvárosokban, falvakban. Mert ott aztán hiába áll neki mondani az idős néniknek, bácsiknak, hogy ez de ejj de jó, meg ha nem főz neki csirke mellett répával és rizzsel, akkor minek tart kutyát?! Nagy valószínüséggel kinevetnék. Ezt tényleg csak az újgazdagok "puccoskodása", mint a kutya öltöztetése és festése.


Senki nem tudja itt (akik nekem estek, hogy minek tartok kutyát), hogy miért kérdeztem ezt. Még én sem engedem meg magamnak, hogy hetente 2 szer húst egyek, akkor nyilván a kutyámra sem tudok annyit áldozni. De le merem fogadni, hogy boldogabb az én kutyám, mint akármilyen szuper prémium táppal etett kutya.

És (mivel feltettem a kérdést) igen is fontos számomra, hogy mit eszik a kutyám, de csak bizonyos kereten belül tudok válogatni a kutyatápok között.

2011. okt. 21. 13:18
 12/43 A kérdező kommentje:
Egyébként általában étel maradékot kap (nem romlottat) és ezerszer szívesebben eszi azt, mint bármiféle tápot. Csak sajnos a maradékból sincs annyi, hogy jól lakjon vele a kutya.
2011. okt. 21. 13:24
 13/43 anonim ***** válasza:
89%

Ne keverjük össze a kutya boldogságát az egészségével.

Láttam én már kutyát, aki amúgy boldog volt, igaz hogy a csontjai kilógtak annyira le volt fogyva.

Nem csak a tápon múlik, de azzal kár vitázni, hogy aki rossz minőségű kaját eszik, az minden bizonnyal előbb lesz beteg, mint az, aki normálisan étkezik.


Ettől függetlenül megértem, ha valaki nem tud annyit áldozni a kutya etetésére, mint amennyit szeretne:( És sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.

Ezt a tápot sem tudnád kifizetni? Hidd el, ebből 20 kiló tovább tart, mint abból, ami olcsóbb.

[link]

2011. okt. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Össze gyűjteném én ilyenre a pénzt, csak ha vennék is ilyet, akkor is keverném valami más fajtájú táppal, hogy tovább kitartson.

A másik pedig, hogy vidékre a házhoz szállítás gondolom még egy ezres minimum. :(

2011. okt. 21. 13:36
 15/43 A kérdező kommentje:
1500 Ft a házhoz szállítás, így pedig már drága. :/
2011. okt. 21. 13:37
 16/43 anonim ***** válasza:
91%

Én Joserával etetek egy 23 (ő kb 250 g-ot eszik belőle) kilós kutyát. A 20 kilós zsák majdnem 3 hónapig elég és 8300ért rendelem. Vagyis nincs havi 3000 Ft a tápja.

Az általad írt tápokból csak egy 20 kilós kutya megeszik napi 4-500 grammot - ki lehet számolni, h 20 kiló meddig elég neki abból...

2011. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj összefogni valakivel, rendeljetek közösen, mert mindenhol van egy vásárlási érték, ami felett már ingyenes a szállítás.
2011. okt. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
7%
Igaza van a kérdezőnek. Nem azon múlik egy kutya jó léte, hogy hány ezer forintos tápot eszik. a drága tápok sem tudnak sokkal többet, mint az 500ft-os teszkós. Csak a sok hülye elhiszi, mert jaj a pénzéhes dokibácsi ezt mondta... Tesóm állatorvosin tanul, nekik el lett mondva, hogyan van ez.
2011. okt. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
90%

Olcsó tápból a 30 kg feletti kutyámnak napi több, mint 1 kg kellett (ennyit bele sem tudnék diktálni), a mostaniból napi 340 g elég akkor is, amikor téli hidegben egész nap mozog.

Előbbi kg-ja 280 Ft volt, utóbbié 980 Ft. Előbbi napi 380 Ft-ba került, utóbbi napi 330 Ft-ba kerül. Hát van különbség!

Az említett táp egyébként a Hektor Junior, 30% fehérje és 14% zsír van benne, de úgy tűnik, marha rosszul szívódik fel.


Az állatorvosok egy része viszont tényleg le van fizetve, hogy úgy mondjam. Ahogy a humánorvosok egy része is (lásd pl. a Roaccutan esetét).

Viszont amit józan paraszti ésszel is be lehet látni, annál nem értem, miért van ez a vérre menő vitázás.

Itt mindenki véd valamit (egyesek csak az egojukat). Azért, mert valakinek nincs pénze drága tápra, miért kell ellentámadásba lendülni (amivel saját magát minősíti), és azt mondani, az amúgy is csak átverés, és az a hülye, aki megteheti, hogy ilyet vesz. Hogy lehettek ilyenek?

Egyébként mi is rohadtul csórók vagyunk, mégis mindent megkapnak a kutyák, mert felelősséget vállaltam értük, amikor hozzám kerültek; nem rajtuk spórolunk. A kutyához való hozzáállás a különbség köztünk, többnyire nem a pénz, ne ezzel gyertek.

2011. okt. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
72%

Utolsónak van igazi felelősségteljes hozzáállása és gondolkodása az állattartáshoz.


Egy kutyakozmetikus.

2011. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!