Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rossz minőségű tápból melyik...

Rossz minőségű tápból melyik a "legjobb"?

Figyelt kérdés

Nagyon maximum 200 Ft/kilót tudok kifizetni érte sajnos. :(

Főzni nincs időm.


2011. okt. 21. 12:20
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy nincs minimálbér, 2 gyerek és egy kutya mellett felelősségteljes gondolkodásom... bármennyire is szeretném...
2011. okt. 21. 18:20
 22/43 anonim ***** válasza:
23%

érdekes én falun lakom és joserát kap,pedig nem vagyunk újgazdagok..

vahurt vegyél neki a tuskóban

2011. okt. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Falu nem egyenlő az idős nénikkel, de zöme ott született és a gyerekeik is abban a hitben nevelődtek, hogy a kutya nem gyerek, nem szobába való, hanem ki az udvarra házat őrizni, mint házi állat.
2011. okt. 21. 19:43
 24/43 anonim ***** válasza:
45%

Minimálbér és 2 gyerek mellé kellett még egy kutya?

Ezen a ponton látod, nem voltál felelősségteljes.

Mit csinálsz ha beteg lesz a kutya, vagy baleset éri? Nézed ahogy elpusztul, mert nincs pénzed az orvosra? (ugyanis normálisan etetni sincs pénzed, ami nem feltétlenül drága tápot jelent)

2011. okt. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:

Gondolom nem kell neked sem magyarázni a mai gazdasági helyzetet!

3 évvel ezelőtt kétszer ennyit kerestem, de úgy gondolom, hogy nem tartozok senkinek sem magyarázattal, csak egy kérdést tettem fel, de nem arra kaptam választ!

2011. okt. 21. 20:29
 26/43 anonim ***** válasza:
55%

Nekem nem tartozol valóban magyarázattal, de a kutyádnak tartozol annyival, hogy ha nincs pénzed jobb tápot venni, rászánsz 3 naponta fél órát arra, hogy odatedd főni a húst és a rizst, (5 perc), ha megfőtt (addig bármit csinálhatsz) majd beteszed a hűtőbe, és amikor kell, szedsz neki belőle. És nem sz.ral eteted,mert egyszerűen LUSTA vagy. Egyszerűbb a boltban levenni a polcról a selejt tápot. Ha szereted a kutyádat, és érdekel az egészsége, megteszed.

Ha nem, nézz magadba, megérdemled-e te a kutyádat, ha ennyi időt nem AKARSZ rá szánni.

(én is anyuka vagyok, 2 munkahellyel, férj nélkül, mégis van időm főzni a kutyának ha nincs pénzem tápra)

2011. okt. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 A kérdező kommentje:
Látszik nem voltál még ilyen helyzetben! De nem is kívánom senkinek.
2011. okt. 21. 21:58
 28/43 anonim ***** válasza:
83%

Mivel egyébként sajnálom a helyzetedet, és becsüllek azért amiért még ennek ellenére nem adtad menhelyre a kutyádat, engedd meg, hogy tanácsoljak valamit.

Vedd meg bármelyik tápot, ami a pénztárcádhoz mérten megengedhető, viszont ne kizárólag ezzel etesd hetekig, hanem pár naponta kapjon mellé konyhai maradékot (húsok, bizonyos csontok, rizs, tészta, zöldség, stb.)

Valamint vegyél egy vitamint, ezt : [link]

Nem drága, elég ha egyet adsz neki naponta, így 50 napig elég, állatpatikában valószínűleg megkapod.

Így ki lehet küszöbölni a tápanyag és vitaminhiányt, valamint olcsóbban kijössz.

2011. okt. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező:


Úgy látom a lényeg elmaradt a kérdésedből: milyen fajta kutyáról van szó? Kinti vagy benti kutya? Milyen idős? Csak a főzés időigénye miatt akarsz táppal etetni?


Nekem sincs időm főzni, de a tápot azért váltottam ki saját koszttal, mert a kutyáim sokkal jobban néznek ki tőle.


A megoldás egyszerű: etess nyersen. Csirkefarhát már egész jó árban van, a hozzá való rizst vagy tésztát meg mondjuk pár napra előre is meg tudod főzni, majd hűtőben tárolni.


Minden kutyám nyersen kapja a húst...imádják. Ha rizst sem akarsz főzni, akkor lehet venni snack tésztát, amit csak forró vízzel kell felengedni. Felengeded a tésztát forró vízzel, beledobod a nyers farhátat, esetleg egy kis répát vagy almát reszelsz bele...ez kb. 5 percet vesz igénybe. Hozzákeverheted még a konyhai maradékot is (akár zöldséglevest, akár maradék túrót, joghurtot). Vársz vele egy kicsit, míg kézmelegre hűl, és már adhatod is neki.


A 200 ft/kilós tápot tényleg el kell felejtened. Ha sikerül beszerezned az ACC energy nevű tápot, akkor én azt ajánlom. Kb. 300 Ft/kg, de egy nagyon jó minőségű táp.

2011. okt. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
24%
szánalmasak vagytok. Szerintem a kérdező kutyája, százszor boldogabb és egészségesebb, mint az itteni divatkutyásoké...
2011. okt. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!