Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A behívást hogy tanítják a...

A behívást hogy tanítják a kutyasuliban az első órákon?

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, hogy ahhoz, hogy a kutya tudja, hogy ha elhangzik a parancsszó, neki azonnal rohannia kell a gazdihoz - mit alkalmaz a kiképzőtök és hogyan?


Tegnap voltunk egy kutyasuliban és kikerekedtek a szemeim, majd a végén mesélek, ha kíváncsiak vagytok rá. Lehet, hogy csak én túlzom el a dolgot, de merőben más ez a suli már alapokat is tekintve, mint az ovi, ahova jártunk...



2012. ápr. 17. 09:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem a kiképző alkalmazza, hanem a gazdi. Mi a suliban/oviban azt mondjuk, a kutyának legyen mindig pozitív élmény bemenni a gazdához, ezért mi pozitív megerősítést alkalmazunk. Jutalomfalat és nagy dicséret.

2012. ápr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk így volt: a kiképző megfogja a kutya pórázát, a gazdi juti falatot lebegtet a kutya szeme előtt, majd elfut egy bizonyos távolságra és hívja a kutyát.
2012. ápr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:
Köszi, konkrétumot tudnál írni? Arra gondolok, hogy 10 méteres póráz van-e rajta és azzal kezditek-e el húzni a kutyát magatok felé vagy fogja valaki és ha hívod, elengedi stb. ilyenekre vagyok kíváncsi :) A dicséret itt is megvolt. Csak épp az élmény nem volt szerintem Joeynak kellemes.
2012. ápr. 17. 10:15
 4/63 A kérdező kommentje:

Oks, köszönöm.


Ezek szerint nem vagyok hülye, hogy nem tetszik a módszer, amit láttam tegnap :S

2012. ápr. 17. 10:16
 5/63 A kérdező kommentje:
És a pórázos sétánál a lábnál követést hogy tanítják?
2012. ápr. 17. 10:19
 6/63 anonim ***** válasza:
100%

A kiképző fogja a pórázt (sima, nem a 10 méteres) és ha hívja a gazdi, akkor elengedi és a kutya odafut a gazdihoz.Gazdi leülteti majd megkapja a jutifalatot a kutya.Persze ovis vagy kisebb csoportoknál nem fut olyan messzire a gazdi és nem is bújik el fa mögé, csak a nagyoknál.

(erről a módszerről még nem is hallottam, hogy 10 méteres pórázt húz a gazdi, persze lehet csak én vagyok tájékozatlan)

2012. ápr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
100%
Milyen volt a módszer, amit láttál?
2012. ápr. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
70%
pórázos séta láb mellett: bal oldalt a kutya, bal kézben jutifalat a kutty szeme előtt, jobb kézben a póráz. Elindultok, mondod neki, hogy lábhoz, időközönként adsz neki jutit, majd néha megálltok leülteted. Akkor is adsz jutit neki, elindulásnál megint "lábhoz" vezényszóval.
2012. ápr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
100%
A lábnál követést a legegyszerűbb megvezetéssel tanítani. Jutifalat bal kézbe, kutya orra előtt és amikor szépen megy (akár 1-2 lépést) dicséret és kapja a falatot. Az elején sok-sok jutalommal, dicsérettel. Sűrűn megerősíted, hogy ez az a viselkedés amit vársz tőle.
2012. ápr. 17. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk az oktató megfogja a kutyát (póráz nélkül), mi elfutunk és utána hívjuk a kutyát kedvesen. A legtöbb kutya rohan a gazdihoz azonnal. Akik néhány hívás után sem mennek (nagyon ritka) azokat a gazdi felé irányítják: megfogják a nyakörvet, beállítják a gazdi irányába és elengedik. A gazditól pedig nagy dicséretet kap a kutyus.

Van, hogy behívásnál nem az oktató fogja a kutyát, hanem bóklásznak a kutyák és közben többször is behívjuk őket. Kb. 2-3. behívás után csatoljuk rájuk a pórázt, azért, hogy a behívást ne kapcsolják össze a pórázzal.

Általában ezeket oviban tanuljuk, engedelmes tanfolyamon már a legtöbb kutya tudja, hogy mit várunk el tőlük. Mivel már tudják, hogy mit akarunk, de ennek ellenére előfordul, hogy nem jönnek vissza, itt már csak 2-3-szor szólunk, utána én pl. már nem vagyok 'kedves' a kutyával, hisz nem azért nem csinálja meg, mert nem tudja, hanem mert nem akarja.

2012. ápr. 17. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!