Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A behívást hogy tanítják a...

A behívást hogy tanítják a kutyasuliban az első órákon?

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, hogy ahhoz, hogy a kutya tudja, hogy ha elhangzik a parancsszó, neki azonnal rohannia kell a gazdihoz - mit alkalmaz a kiképzőtök és hogyan?


Tegnap voltunk egy kutyasuliban és kikerekedtek a szemeim, majd a végén mesélek, ha kíváncsiak vagytok rá. Lehet, hogy csak én túlzom el a dolgot, de merőben más ez a suli már alapokat is tekintve, mint az ovi, ahova jártunk...



2012. ápr. 17. 09:27
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 A kérdező kommentje:
Oksa, köszönöm. Ezt ki fogjuk próbálni, hogy bal kezemben lesz a jutalomfalat és jobb kezemben a póráz. Abban viszont biztos vagyok, hogy a böködni fogja az orrával a kezem, hogy nyissam ki és adjam oda neki a jutalomfalatot :)
2012. ápr. 17. 11:12
 22/63 anonim ***** válasza:
41%

Melyik suli ez? Tök rég keresek ilyet (nem mintha mennék), csak örülök, h végre van valaki, aki nem csak kajával akarja megvenni a kutya szeretetét. (ahány kutyasulis ebet láttam akár a futiban, akár a kozmetikában, mind sz@rt a gazdája fejére. Van pl a goldi a kozmetikából, aki SEMMIRE se hallgat, csak fojtóval lehet sétáltatni, stb, magyarul semmit se tud. De van még pár példa. elhiszem h működik a jutifalatos módszer, de én a tv-ben és neten található videókon kívül élőben még nem láttam rá példát)


Én ugyanígy tanítom az összes kutyát kölyökkortól. A felnőtteknél nyomom csak a jutifalit, mert őket nehezebb rávenni a dolgokra.


Ádáznál a behívást már a lakásban gyakoroltam, így nem kellett póráz, de egy másik kutyu (aki nálam volt ideiglenes) őt is a megrántós módszerrel tanítottam, gyönyörűen, első hívásra megy is a gazdijához.

Ültetni meg mindig úgy ültetek h lenyomom a seggét (legalábbis míg meg nem tanulja).


Igazából nekem öröm ezt olvasni, bár látom, neked ez brutál :)

2012. ápr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
Ne közvetlenül a szája előtt lógasd, hanem fölötte, hogy ne érje el. Akkor nem bökdösi a kezed, ha meg ugrálna érte, akkor pórázzal visszarántod. 2-3 rántás, és megtanulja, hogy nem kell ugrálnia, hisz ha jól végzi a feladatát úgyis megkapja.
2012. ápr. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
100%

neked,lehet, hogy öröm olvasni,engem elszomorít.

Kiképzek 30éve,már akkor se rángatós módszert használtam.

Ha elmennél egy kutyasuliba, akkor látnád, hogy mennyire hatásos,én a 80 kilós kutyáimat egy vékony bőr nyakörvvel tanítom és azzal is sétálunk. Nem kell nekik több.

igen, a rángatós is módszer, lehet is vele eredményt elérni.Azért nem használják már, mert a jutifalatossal jobbak az eredmények és gyorsabbak. Valamint nem kell olyan sűrűn bevésést gyakorolni, ami pl igen hasznos ha van 8 kutyád és nem kell naponta minddel átvenned mindent amit tudnak. Eértg használja már a rendőrség, a kasztasztófavédelem is (az egyik kutyám 30éve ez egyik első mentőkutya volt, akit nem rángattak)

2012. ápr. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
55%
Megengeded, h azt a módszert szeressem, amelyiket akarom, vagy esetleg ha nem tetszik a tiéd akkor nem kapok jutifalatot?
2012. ápr. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtam, hogy ne szeresd, sőt még alkalmazni is azt alkalmazod amelyiket akarod. Azt mondtam, hogy az akevésbé hatékony azért nem használják már ott sem ahol profi kutyákat képeznek ki. Ennyi
2012. ápr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
41%

Én midnenre nyitott vagyok, el is hiszem neked h hatékonyabb a jutifalatos, csak mondom, én nem ezt látom.

Lehet h akiket én látok az mind béna suliba jár, de katasztrófa ami itt van.


Itt a pointer, akit SOHA nem lehet elengedni, mert elindul a vakvilágba egy szag után és füle botját se mozdítja a gazdának.

A goldi a kozmiból, akit már írtam.

A roti, aki ok nélkül támad, és a saját gazdájára is morog már.

A dobi, aki alkalmi süket.

A legdurvább és amin totál kikészültem, az a VISZGÁS vakvezető goldi, akit a szegény vak bácsi hiába hívogat, kb 10-15 perc után megy csak oda, mikor már kínos, és mindenki megfogta a saját kutyáját, h Joey (őt is így hvják) ugyan menjen már oda szegény bácsikához.


Egy embernél láttam h máködik, egy csajnál, aki sosem járt kutyasuliba, csak ezt alkalmazza a kölyök kutyijánál.


Szóval míg ez van nap mint nap, addig nem igazán látom azt a fene nagy eredményességet.

2012. ápr. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
100%
rossz helyre jársz a kutyáddal. A kutyasuli nem akutyának van, hanem agazdinak,hogy megtanulja kezelni a kutyát. Ha a gazdi nem tanult semmit, az rajta múlik
2012. ápr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
45%

Én is tudom h nem a kutyának van.


Ezek az esetek 3 különböző helyen, más-más kutyasuliban lévő kutyákkal történt.

2012. ápr. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak ilyen kutyaiskolák, amibe most belefutottál. Ezek egy nagyon szűk réteg igényeit hivatottak kielégíteni. Azt kell mondjam, hogy léteznek olyan kutyák is, amelyek még az ilyen durva kiképzést is élvezik. Ez mondjuk a mai városi kutyák 1 százaléka. Amíg csak olyanok jártak kutyaiskolába, akiknek komoly munka vagy "sport" volt a céljuk a kutyákkal, addig ez a módszer nekik megfelelt. Egyesek állítják, hogy csak így lehet világszínvonalú munkaversenyes kutyákat kiképezni. Amelyik kutya ezt nem bírja, az kiesik a sorból. Erre szelektálták a munkakutyákat. Itt nem cél az, hogy az ember kommunikáljon a kutyájával, az főleg nem, hogy a kutya élvezze is amit csinál, csak az a lényeg, hogy gyorsan és pontosan hajtsa végre a feladatot, ehhez bármilyen módszer megengedett. Szerencsére a kutyások maradék 99 százaléka is tud találni olyan iskolákat, ahol már inkább a családi kutyák képzésén, a szocializáción és az alapvető feladatok elfogadható szintű (nem feltétlen verseny szintű) végrehajtásán van a hangsúly. Én soha nem vinném ilyen régimódi poroszos iskolába a kutyámat, mert teljesen tönkretenné, na meg engem is kiráz tőle a hideg. Nekem tökéletesen megfelel, ha menet közben fektetésnél nem vágja földhöz magát fél másodperc alatt, hanem pár lépés után komótosan lefekszik. Sokkal fontosabb, hogy barátságos legyen más kutyákkal és idegen emberekkel, ez az, amiből én sem engedek. Na meg a behívhatóság, ami nagyon fontos!
2012. ápr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!