Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A behívást hogy tanítják a...

A behívást hogy tanítják a kutyasuliban az első órákon?

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, hogy ahhoz, hogy a kutya tudja, hogy ha elhangzik a parancsszó, neki azonnal rohannia kell a gazdihoz - mit alkalmaz a kiképzőtök és hogyan?


Tegnap voltunk egy kutyasuliban és kikerekedtek a szemeim, majd a végén mesélek, ha kíváncsiak vagytok rá. Lehet, hogy csak én túlzom el a dolgot, de merőben más ez a suli már alapokat is tekintve, mint az ovi, ahova jártunk...



2012. ápr. 17. 09:27
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
Az ÖV-hez hatalmas nagy fegyelem és kézbentarthatóság kell, tehát egy jól kiképzett ÖV kutya maximálisan megbízható. Az más kérdés, hogy nagyon kevés olyan segéd van az országban, aki valóban jó.
2012. ápr. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az utolsó hozzászólóval. Nálunk csak középfokot végzett kutyával lehet őv-zni. Az őv alatt a kutyák magas ösztön hőmérsékleten vannak, nagyon fontos, hogy ebben az állapotban is kézbentartható legyen a kutya.
2012. ápr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Örülök, hogy találtál számotokra megfelelő kutyasulit! Sok sikert és kitartást kívánok hozzá!

Az ŐV egy szakképzett és tapasztalt segéddel a FÉLŐS !!! kutyák számára is nagyon ajánlott, ugyanis jó TERÁPIÁS céllal is: magabiztosságot ad a félős kutyáknak.

Az ŐV fajtáknak szerintem nagyon ajánlott, hiszen a gazdi megtanulja kezelni kedvencét felfokozott ösztönállapotban is, ami nagyon fontos lehet ezeknél a fajtáknál a hétköznapokban is!


Az, hogy ha egy kutya zsákmányos, akkor nem lehet összeszoktatni más állatokkal, egy marhaság szerintem!! Ennyi erővel pl. a szetterek, vizslák is kinyírnák a megtalált zsákmányt, pedig állják, és a lövés után viszik gazdihoz :)

Az a lényeg, hogy a kutya teljesen kézben legyen tartva, és akkor a gazda FELÜGYELETE MELLETT!!! nem fogja bántani a kisállatot.

2012. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)

Bántani nem bántaná amúgy, az 100%, csak amint megmozdul a nyuszim, Joey egyből felpattan és kergetné, menne hozzá játszani...

2012. ápr. 19. 11:11
 55/63 anonim ***** válasza:

Ha felpattanna a nyúl után, jön a fegyelem. A NEM ! Minden kutyásnak első perctől fogva ennek a szónak a jelentését kellene a kutyájának megtanítani.

Öv-höz:

Zsákmányra tanítják az iskolákban a kutyákat. A jó iskolákban.A kutyának az egész egy jó játék a segéddel és bárkivel, aki fogatja.

2012. ápr. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 A kérdező kommentje:

Tudja a NEM-et és mondom is neki. Olyankor ülve marad. Aztán újra megindul a nyúl, újra felpattanna, megint mondom neki, újra ott marad. Aztán egy idő után annyira oda akar menni hozzá, hogy elkezd nyüszögni.

Minden, ami mozog, érdekli. Elég ha az utcán felreppen egy falevél a földről, Joey már rá is repül.

Azt nem tudom, hogy bekötvetkezik-e valaha, hogy fegyelmezés nélkül ne akarja megkergetni a nyuszim...

2012. ápr. 21. 11:02
 57/63 Szilvi & Argos ***** válasza:

Próbáld ki, hogy egy alapos futtatás, majd hosszú pórázon lábnál követés után mutatod meg neki a nyulat, amikor már nagyon ki van dögölve :) Jutalmazd, akár klikk-kajával minden nyugodt megnyilvánulását, és az izgatottakat apró pórázrántásokkal és határozott NEM-ekkel tiltsd le...ha nagyon izgága, akkor a kutyát vidd ki a szobából, és ha lehiggadt, akkor vidd be újra.

Meg kell értenie, hogy a nyúl a TIED, ő hozzá sem nyúlhat.

Bár azért felügyelet nélkül szerintem a későbbiek során sem hagyd őket együtt!!

2012. ápr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt kipróbálom :)

Felügyelet nélkül még véletlenül se hagynám őket soha, az tuti :)

2012. ápr. 21. 12:02
 59/63 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Voltunk a suliban. Egyszerűen szuper :)

Az elején külön foglalkoztak velünk, majd betársultunk mi is a többiekhez. A behívás is remekül ment, a srác mondta is, hogy oké, most hagyjuk abba, mert a 3. alkalommal teljesen tökéletes volt (behívtam, megállt velem szemben, azonnal leült, amint mondtam neki, hogy ül). Végig jutalomfalattal dolgoztunk, az engedelmességi feladatok is nagyon jól mentek. Joey is nagyon koncentrált.

A végén nagyon megdicsértek minket, hogy remek páros vagyunk, mindig jókor korrigáltam a kutyát, mondani sem kellett és remek köztünk a kommunikáció is. Még példának is felhoztak minket, amikor az akadálypályán a 2. akadályt kikerülte volna Joey, de amint láttam, hogy nem lesz jó, inkább visszafordultunk, hogy a kutya ne hibázhasson :) Szóval mindkettőnket megdicsértek :)

Megnézték a zsákmányösztönét, ÖV fajta lévén sejtettem, hogy könnyen kihozzák majd belőle :) És hát igen, benne van a zsákmányösztön.

Most kidőlt. Du. még egy nagy játékra viszem, aztán ha fizikailag is teljesen lefáradt, akkor este megpróbáljuk a nyuszimmal újra :)

2012. ápr. 22. 13:47
 60/63 Szilvi & Argos ***** válasza:

Gratulálok!!!

Nagyon jól hangzik a dolog, remélem, folytatjátok is :)

Hogy sikerült a nyuszis "játék"? :D

2012. ápr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!