Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A behívást hogy tanítják a...

A behívást hogy tanítják a kutyasuliban az első órákon?

Figyelt kérdés

A kérdést úgy értem, hogy ahhoz, hogy a kutya tudja, hogy ha elhangzik a parancsszó, neki azonnal rohannia kell a gazdihoz - mit alkalmaz a kiképzőtök és hogyan?


Tegnap voltunk egy kutyasuliban és kikerekedtek a szemeim, majd a végén mesélek, ha kíváncsiak vagytok rá. Lehet, hogy csak én túlzom el a dolgot, de merőben más ez a suli már alapokat is tekintve, mint az ovi, ahova jártunk...



2012. ápr. 17. 09:27
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
80%

Little Red, mi is a jutalomfalatos módszert alkalmazzuk, egyrészt én nem vagyok híve a te módszerednek (nem mondom, hogy te ne használd, csak nekem nem szimpi, és meggyőzni sem akarlak, csak véleményt mondok :) ), másrészt az én kutyám elég érzékeny lelkületű, szóval nála ez nem is lenne hatásos. Nagyon sokan nem tudják helyesen alkalmazni a jutalomfalatos módszert, azt hiszik, ha kaja van náluk, akkor majd magától fog működni a kutya. Szerintem csak azért nem értesz vele egyet, mert a legtöbb eset akiket láttál, azt mutatják, hogy kevésbé hatásos. Pedig ez nem így van, csak a gazdi nem tudja alkalmazni. Szóval, ha a gazdi felfogja a lényegét a dolognak, akkor tud olyan hatásos lenni, mint az oldschool módszer. (véleményem szerint lehet hogy még hatásosabb is, de mivel nincs összehasonlítási alapom így nem nyilatkozok) Legalábbis, a kutya biztos hogy jobb kedvvel fogja teljesíteni a kért parancsot.


Egyébként lehet, csak a kutyám miatt nem támogatom a rángatós módszert, mert nála nincs ilyenre szükségem, de mondjuk, ha egy nehezen kezelhető domináns kutyám lenne ott el tudom képzelni, hogy nem alkalmazható csak és kizárólag a jutifalatos módszer, ott már kell erősebben is a negatív megerősítés is. Jelenleg számomra elég egy kulcs csörgés is, ahhoz hogy észbe kapjon a kicsikém, hogy azt talán mégsem kéne. :)

Egyébként a kutyasulinkban is (ahova már csak agilityzni járok le, engedelmességi már nem nyújt sok újat) nagyon sok a h*lye gazda, múltkor ottmaradtunk segíteni, és amíg párom segédkezett, addig én beálltam csoportos engedelmesre. Hát mondanom sem kell, hogy kiakasztó volt a legtöbb gazdi, szóval nem bánom, hogy már nem járunk. :D


Kérdésre válaszolva, hogy ne csak off legyek. :D

Nálunk is az van, hogy a kiképző megfogja a kutya nyakörvét, gazdi elfut, hívja, ültetés, jutifalat.

2012. ápr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
Ja egyébként Alexandra te merre laksz?
2012. ápr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 A kérdező kommentje:

Székesfehérváron.


Hát, úgy vagyok vele, hogy ha csak ilyen sulikat találok a városban, ahol tegnap voltunk, akkor inkább nem megyünk egybe sem. Nem gondolom azt, hogy ne tudnék megbírkózni egyedül vagy a ti segítségetekkel a feladattal, de az lenne az igazi, ha valaki látná mit rontok el esetleg...

2012. ápr. 17. 12:28
 34/63 anonim ***** válasza:
78%

A behívás nálunk is úgy megy/ment, hogy már sokan leírták: kiképző megfogja a kutyát pórázzal, vagy anélkül, de inkább azzal, gazdi elfut és hívja a kutyát, aki rohan felé és ott simi, jutalomfalat. Ha nem akar menni a kutya, akkor a kiképző elkezd vele szépen futni a gazdi irányába, amíg a kutya magától nem veszi a lapot. Volt csoportos behívás is pl játékból akkor mindenki hívta a kutyát jutalomfalattal a kezében, amelyik nagyon nem ment ott a kiképző rásegített. A suliban is kb ugyanez annyi különbséggel, hogy ott a gazdi el is bújik a "sátorban". Azt elképzelhetőnek tartom, hogy amelyik kutya nem fogná fel ott nálunk is ráteszik a hosszú pórázt, de még sose láttam. Műanyagcsatos nyakörvet nálunk is cseréltetnek a suliban, akár fémre/bőrre/szövet fojtóra vagy fém csatosra.

Oviban a lábnál követést úgy gyakoroltuk, hogy kb marék jutalomfalatot tartottunk a kicsik orra elé és egyszerre mentünk körbe-körbe lépésenként meg etettük a kutyákat.

Nálunk is előfordul, hogy ha a kiképző úgy ítéli meg a kutya-gazda párosról akkor egyből ad az első órán egy fojtót rá, de ha nincs rá szükség akkor a következő alkalommal már nem kerül rá. Katonásan pattogni a kezdőknek még egyáltalán nem kell, de a haladó csoportban már azért megkövetelik (van akinek 1-2év, hogy átkerüljön oda, azért ennyi idő alatt illik megtanítani a kutyát, hogy első szóra üljön/feküdjön).

2012. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:

Ezek tényleg nagyon jók :)

Azt hiszem írok az előző ovis oktatónknak. Megkérdezem tőle, ki az, aki ugyanilyen módszerrel dolgozik, mint ő és h kit ajánl. Remélem tud ajánlani valakit :)

2012. ápr. 17. 14:07
 36/63 anonim ***** válasza:
53%
Little Red az általad említett problémákat tényleg nem lehet megoldani jutalomfalat adagolásával, de pórázrángatással és földre nyomással sem. Viszonyrendezésre van szükség, ki kell alakítani a megfelelő kötődést a kutya és gazda között, le kell tisztázni a kutya helyét a "falkában". Inkább nevelési problémák ezek, sajnos még ma is nagyon sok kutyaiskolában csak az engedelmes gyakorlatokat tanítják, a neveléssel meg nem foglalkoznak. Nehéz jó kutyaiskolát találni. A tükörsulikban az a jó, hogy itt a nevelés az elsődleges, és csak ez után jön az ültetés, fektetés, stb. A Népszigetisek tartanak már mobil tanfolyamokat is, ha esetleg ismerősi körben össze tudnátok szedni elég jelentkezőt, akkor fel vehetnétek velük a kapcsolatot, hogy tartsanak nálatok is kihelyezett tanfolyamot. Én is olyan iskolába jártam eddig, ahol inkább ezek a módszerek domináltak, megtanulta az én kutyám is az engedelmes gyakorlatokat, csak épp, ha kutyát látott az utcán, elkezdett őrjöngeni. Részt vettem én is egy tükörtanfolyamon a kutyámmal, és teljesen megváltozott a viszonyunk, végre jól kommunikálok a kutyával, a problémák is lassan megszűnnek vele. Nagyon tudom őket ajánlani.
2012. ápr. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 A kérdező kommentje:

Holnap megyek egy másik suliba, beszéltem egy oktatóval (akit a kutyaovis oktatónk ajánlott, ő is hozzá vitte a kutyáit anno). Különböző módszerek vannak egyénre szabottan, a klikkertől kezdve minden, attól függően kinek-mi válik majd be. Behívást eleve úgy kezdik, hogy szabadon van a kutya és úgy hívjuk, ha nagyon nem megy, akkor jön a hosszú póráz, határozott rántással, de nem szokott gond lenni és ez a végső eset, amit alkalmaznak.

Szimpatikusnak tűnik, ha érdekel titeket, holnap beszámolok :)

2012. ápr. 17. 17:38
 38/63 anonim ***** válasza:
49%

Köszi, de nekem nincs rá szükségem, Ádázzal semmi baj sincs.


Hogy más kutyája milyen, azt meredeken letojom, ha neki jó, hogy a kutya hülyére veszi, hát legyen vele boldog.

2012. ápr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
100%
Ja a tükörsulit nem neked ajánlottam, az a kérdésre vonatkozott. Alexandra keres új sulit.
2012. ápr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

OFF:

Most komolyan elmondaná valaki aki lepontozott, hogy mi kivetni való volt a saját tapasztalataimban azzal az iskolával kapcsolatban ahova járunk?

12:29-es voltam

2012. ápr. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!