Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok hogy működik a macskár...

Nálatok hogy működik a macskáról való tiltás?

Figyelt kérdés
Husky kutyusom fajtájához híven nagyon szereti őket (üldözni), alapvetően mostanában már le tudom tiltani, de ha a macska felé megyünk, akkor meg akar újra indulni. Ha egy bizonyos pontot túllép, már nemigen tudom őt letiltani, ezért inkább irányt váltok vele, de ilyenkor is vissza-visszanéz a cicára. Mi lenne a jó megoldás? Csináljak ilyenkor egy lábnálkövetést vagy egy pórázfegyelmet?
2013. jan. 9. 22:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
38%
A csodálatos kutyadoki ilyenkor oldalba böki az ebeket, hogy kibillentse őket az állapotukból és rá figyeljenek, és ahogy rá néznek, adja a parancsot. A kutyik meg csinálják.
2013. jan. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem vagyok olyan csodálatos, hogy 10 méteres ujjam legyen, és olyan messzire elérjen, ahol a kutyám éppen van:) Mert természetesen mindez póráz nélkül, szabadon való séta közben történik.
2013. jan. 9. 22:40
 3/29 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy néz ki, hogy mind a kettő kutya (puli mix és hovawart) legalább 4 m sugarú körben kikerülik a macskát, ha az útjukban van. Lábhoz sem tudom hívni őket olyankor. :) Sosem szoktunk pórázon sétálni itthon. Mind a kettő vadászni akart rájuk, de úgy fejenként 2 jól irányzott, erős bünti és még néhány figyelmeztetés meggyőzte őket, hogy nem olyan jó a cica üldözés. Nincs olyan sétánk, hogy legalább 5 macskával ne találkoznánk, így van lehetőségünk bőven "gyakorolni". Ha rohannak a macsekok, nehezebb féken tartani a két dögöt, de már nem kell igazán rájuk szólnom sem, mindig visszakérdeznek, hogy mehetnek-e. Közel van hozzánk a szántóföld is, ott meg nyulakkal, őzekkel szoktunk találkozni, az még kritikusabb, de akkor is csak lapulnak indulásra készen és mindig kérdezgetnek, hogy mikor mehetnek. :)

Van cica itthon, együtt van a kutyákkal a lakásban, de vele persze nincs ilyen gond, ő a "falka" tagja.

2013. jan. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szerintem simán csinálhatsz pórázfegyelmet, vagy szemkontaktos lábnál követést...utóbbit jutalmazd is!


Argos simán utánaüget, ha nem szólok rá, a macska meg fára, kerítésre, kertbe menekül :D

Soha nem volt gondja ezzel, egy szóra mindig hagyta őket...a kertben néha a kedvenc szomszéd macskát is hazahajtja, pedig játszani is szoktak néhanapján

2013. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Mióta örökbefogadtam sokat fejlődtünk, de ebben még mindig nehéz kontrollálni. A vadászösztöne egy 10-es sálán 11-es, meglátja a macskát, bevágja magát vadászó pózba, imzok megfeszülnek, és se lát-se hall. Ellenben nem apportos, szóval nem nagyon tudom hogy kielégíteni ezt az ösztönét:S A lábnálkövetést kipróbáljuk, köszi a válaszokat!
2013. jan. 9. 23:09
 6/29 anonim ***** válasza:
53%

Ezt úgy szoktam kezelni hogy a kutya előbb meglátja mint én, de olyankor leültetem és a bökdösős módszert csinálom addig amíg lenem nyugszik és megpróbálunk szépen elmenni mellette ugyanígy téve közben.

Rövid idő alatt sikerült elérnem evvel hogy ha ugyan neki is iramodna, de ha rászólok azonnal visszafordul.

Fontos hogy végig figyelni tudja, és dicsérni.

2013. jan. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak rosszra biztatni, de ha nekem ilyen kutyám lenne és másképp nem sikerülne letiltanom, akkor a sok huzavona elkerülése érdekében drasztikus módszerhez folyamodnék és keményen megbüntetném abban a pillanatban, amint elindul. Úgy, hogy 1-2, max. 3. alkalom után soha többet ne kelljen büntetni, és eszébe se jusson, hogy megkergeti. (A büntetés eszközét a fantáziádra bízom.)


Elmondom azt is, hogy miért gondolom így. Mivel a macskakergetés egy önmegerősítő folyamat, tehát amikor nekiindul olyan adrenalin löketet kap ami pozitív megerősítésként működik. Ezt már lehet, hogy a te tiltásod se tudja űberelni, főleg, ha ez időröl időre előfordul. Ennek fordítottjaként az adrenalin helyett a megfelelő pillanatban kapna egy kellő intenzitású pozitív büntetést, így a macskakergetéshez kellemes élmény helyett egy nagyon kellemetlen élmény párosulna. Szerintem kiemelten fontos, hogy itt semmiképp se büntetgessünk, hanem tényleg nagyon kemény retorzió menjen, legalább olyan, mintha emberre támadna. Nem próbáltam, de szerintem elméletben működhet.

2013. jan. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Meghajtani nem merem őt nyílt területen, márpedig ezt az egyet tartanám 'méltó' büntetésnek. Rengeteg félelem és gátlás volt/van benne, simán lecsatlakozhatna. Arra gondoltam, hogy hosszúpórázzal megpróbálom a meghajtást, de jelenleg még inkább a tekintélyen szeretnék javítani, aztán büntetni. A saját macskámat már nem bántja, direkt minden nap előtte etetem a cicust, és nem mehet oda a kajájához a kutyám, az udvaron sem üldözheti.
2013. jan. 9. 23:44
 9/29 anonim ***** válasza:
Hát a leírtak alapján, én addig nem vinném póráz nélkül, amíg nem tudom kontrollálni. A büntivel meg óvatosan, ha örökbefogadott, mert nem tudhatod, milyen élményei voltak, mikor, hogyan, miért büntették előtte. Akármit előhozhat benne, finomabb esetben újra gátlásos lesz. Akkor póráz és határozottan megmutatni neki, mit vársz tőle, ha ügyes, jutalmazod, és ha már megy minden további nélkül, lekerülhet a póráz is.
2013. jan. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Én se hajtanám meg. Olyan büntetésre gondoltam, ami nem tőled származik (legalábbis ő nem tudja veled összekötni), mégis elég kellemetlen élmény ahhoz, hogy elvegye a kedvét. És nem tart "órákig", mint egy meghajtás, csak egy szempillantás... Megindul a kutya és már megy is a büntetés. De nem mondom ki mire gondolok, mert amikor más javasolja, akkor én is neki szoktam esni, hogy ez hülyeség és létezik jobb megoldás is. Ebben az esetben viszont én kivételt tennék.
2013. jan. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!