Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok hogy működik a macskár...

Nálatok hogy működik a macskáról való tiltás?

Figyelt kérdés
Husky kutyusom fajtájához híven nagyon szereti őket (üldözni), alapvetően mostanában már le tudom tiltani, de ha a macska felé megyünk, akkor meg akar újra indulni. Ha egy bizonyos pontot túllép, már nemigen tudom őt letiltani, ezért inkább irányt váltok vele, de ilyenkor is vissza-visszanéz a cicára. Mi lenne a jó megoldás? Csináljak ilyenkor egy lábnálkövetést vagy egy pórázfegyelmet?
2013. jan. 9. 22:20
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

# 19, hidd el, hogyha egyszer elcsapná az autó és túlélné, az elég büntetés lenne számára ahhoz, hogy többet ne kergessen macskát. Ezt kellene megelőzni azzal, hogy te magad bünteted meg olyan módszerrel, ami nem okoz sérülést, de elég hatékony is. Az oké, hogy tekintély, meg nevelés, meg hasonlók, de amikor mindezekkel már elérte a gazdi a saját képességeinek a határát, akkor kell egy olyan módszer ami biztosan működik, még akkor is, ha amúgy nem szeretünk büntetni. A baj az, hogy legtöbben nem is tudunk büntetni. Én biztosan nem, de legalább beismerem.


Amúgy eszembe jutott még valami, ami az életmódhoz tartozna. Az ÖV analógiájára. A vadászösztön levezetésére kellene találni olyan lehetőséget, ami a gazdi kontrollja alatt történik! Ezáltal növekedne a kézbentarthatóság magas ösztönhőmérsékleten is és ki lenne elégítve a vadászösztön is. Esetleg a coursing?

2013. jan. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Na ma is elvoltunk, madárvijjogásra meg is hülyült (mert azokat is kergetné, le van sz.rva, hogy elrepül). Ha nincs macska, 100 %-ban behívható, az utóbbi hat hétben nem nagyon tudok olyan alkalmat felidézni, hogy ne jött volna első szóra: kivéve mikor elrohant a macsek után:S

A legjobb valóban a hosszú pórázas meghajtás lenne, csak nem tudom, ti hogy oldanátok meg? Mert arra valahogy lelkileg fel kell készülni, azt meg előre nem tudom, hogy mikor megy el macska után. És olyan egy rakás paprikajancsinak érzem magam olyankor, hogy tiltogatom le, de fel sem veszi. Olyankor nagyon felmegy bennem a pumpa.

Ilyen drága az elektromos nyakörv? Akkor inkább még egyszer beiratkozunk középfokra:)

Bicajozni rendszeresen szoktam vele, nagyon szereti is. Az őv is jó ötlet, lehet hogy kipróbálom vele.

2013. jan. 10. 18:16
 23/29 sippara ***** válasza:
100%

A meghajtástól ne félj, ha kicsit is ismered a kutyádat (márpedig olvastam már pár válaszod, meg privátban is beszéltünk már, így állítani merem, hogy nem kicsit ismered), látni fogod a reakcióit, "adja magát" az egész. Nekem a maga módján csodálatos élmény volt az első meghajtás (bár én is nagyon féltem tőle), annyi minden kiült a kutya arcára (farkára, fülére, bajszára, testére...), hogy öröm volt nézni azt a rengeteg jelet, amit egyszerre közvetíteni akart felém. Aztán a végén megértette és azóta (kb két hónapja) nem ismétlődött meg az eset (kakievés volt a bűntett), sőt, oda se szagol a kupacokra, amikor meglát egyet, csak rám néz és indul is tovább :)

Tájékozódj, suliba is jártok, kérdezd meg a kiképzőket, biztosan ők is el tudnak látni pár tanáccsal. Sajnos jobb/gyorsabb/szebb/könnyebb módszert nem nagyon tudok ennél, a zsákmány hajtása pedig önmagában is elég megerősítés (legalábbis az enyémnek), úgyhogy itt még az is fontos, hogy gyorsan cselekedj, mert különben szívhattok még ezzel éveket.

Hajrá!

2013. jan. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Akinek munkavonalas nj-je van: én sem értem azokat, akik kizárólag pórázon élnek a kutyájukkal. Úgy behívást sem lehet gyakorolni, tekintélyt sem lehet építeni, a kutyában benne maradnak az energiák, meg szerintem a gazdinak is unalmas.
2013. jan. 10. 18:19
 25/29 anonim ***** válasza:
Ne izgulj a meghajtáson. Csak legyél elég dühös rá. :) Nálunk az első egy eldurvult játékra ment, még be sem fejeztük a középfokot, épp csak az előadáson voltunk túl. Városban játszott egy másik hasonlóan domináns kutyával egyre durvábban, nem figyeltem eléggé és nagyon elfajult a helyzet. Akkor nem volt semmi a fejemben, csak hogy takarodjon el tőlem, mert nem tudom, mit teszek vele. Utólag tudom, hogy több dologban is hibáztam akkor, de elég hiteles lehettem, nagyon szépen vette. Azóta is durván játszik, de csak játék, sosem csap át agresszióba nála. Egyébként különös volt, az első nagy büntink után gyökeresen megváltozott a viszonyunk, sokkal jobban kontrollálható lett, egyszerűen nagyon megnőtt a távolság köztünk.
2013. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Igen, csak sajnos tudom, hogy jogos az izgalmam, mert egy éves koráig teljesen elvadulva élt, úgy hetente egyszer ment haza az akkori 'gazdájához', és tőlem is nagyon sokáig szökött. Mondhatni lételemévé vált, és ezt a beégett viselkedést könnyű nála előhozni. De hosszúpórázzal azt hiszem, megteszem, ha mást nem, fogom a végét. Amúgy nem volt ciki más gazdi előtt?:D
2013. jan. 10. 20:15
 27/29 anonim ***** válasza:
Meghajthatod a suliban is az oktatók segítségével zárt pályán! Viszed a macsekot és csőbe húzod vele kutyát. Hagyod hibázni!
2013. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Nem volt. :) Persze voltak beszólások, hogy milyen állatkínzó vagyok, de az én kutyámat bármelyik másikkal össze lehet engedni biztosan, szinte bárhol elengedhetem nyugodtan, a másik kutya, amelyikkel összebalhéztak, pedig képtelen eltűrni más kanokat a közelében és most már lehetetlen elengedni is.
2013. jan. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 sippara ***** válasza:
100%
Nekünk eszméletlen ciki, mindenki tudja a futtatóban, hogy félős, mentett, érzékeny, bizonytalan kutya, van olyan kutyás, aki a két héttel ezelőtti hajtás óta konkrétan kerül minket. Nem csak ez "ciki", az is, hogy ágyban alszik, hogy grammra mérem a kajáját, hogy csak meghatározott időben/ideig van előtte kaja, hogy kunyerálással, kajalopással, és még néhány dologgal kapcsolatban zéró tolerancia van nálunk, hogy trükköket tanul, hogy minden perc odafigyelésért, minden falat kajáért megdolgoztatom, és igen, néhanapján meghajtom, ráüvöltök, sőt, nyilvános grabancrázás is volt már. Viszont nap mint nap látom, hogy milyen szépen nő, fényesedik a szőre, sosem kunyerál, tiszteletben tart mindent, ami az enyém, látom a csillogást a szemében, amikor meglátja a klikkert, a farokcsóválását, amikor végre rájön egy nehezebb feladat megoldására és ha egy hosszú, tartalmas nap után a hatalmas barna szemeibe nézek, hát hívjanak akár állatkínzónak, akár csodabogárnak, nekem megéri. Remélem, a hercegemnek is :)
2013. jan. 11. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!