Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok hogy működik a macskár...

Nálatok hogy működik a macskáról való tiltás?

Figyelt kérdés
Husky kutyusom fajtájához híven nagyon szereti őket (üldözni), alapvetően mostanában már le tudom tiltani, de ha a macska felé megyünk, akkor meg akar újra indulni. Ha egy bizonyos pontot túllép, már nemigen tudom őt letiltani, ezért inkább irányt váltok vele, de ilyenkor is vissza-visszanéz a cicára. Mi lenne a jó megoldás? Csináljak ilyenkor egy lábnálkövetést vagy egy pórázfegyelmet?
2013. jan. 9. 22:20
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Ne vigyek póráz nélkül egy huskyt? Aha, de akkor mégis hogyan mozgassam le, hogyan pörgessem ki az agyát? És ha nem szembesülök a problémával, hogy oldjam meg? Köszi, de nem beletörődni szeretnék, hanem megoldani. És a határban nem hinném, hogy bárkinek is bántódása esne (szerencsére a cicusnak sem, mert nem olyan gyors a kis majmom).


Az elektromos nagyon jó ötlet, én is gondolkodtam már rajta, de úgy gondoltam, előtte inkább még rágyúrok a kapcsolatra, aztán ha akkor sem megy, akkor beszerzek egyet. Voltak sajnos bőven következetlenségeim, talán ha ezeket törölni tudom, le is tudom őt tiltani.

2013. jan. 10. 06:42
 12/29 anonim ***** válasza:
Én meg szoktam dobni a pórázzal a kutyámat, ha messze van és nem figyel. Nem szabad túlzásba vinni, de egyszer-kétszer lehet ilyet csinálni.
2013. jan. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
Akkor örülök, hogy megértettük egymást. ;)
2013. jan. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 sippara ***** válasza:

Max kistestű kutyákra szokott "vadászni" (neki ugye a cica haver, együtt élnek a másik kis hiperaktívval :)), úgyhogy arról írok. Nálunk az jött be a legjobban, hogy kialakítottam egy hangjelet (ilyen hörgős-morgós nagyon mély és elnyújtott "Héééé"), amit csak meghajtás előtt használtam. Ha látom, hogy ráfeszül egy kutyára (vagy bármi másra) már megy is a "hé-zés" (:D) , és nagyon jól reagál rá, ha nekiiramodás előtt megkapja a hangjelet, gondolkodás nélkül lefordul a másikról és bejön láb mellé.

A meghajtást nem tudnád olyan helyen "gyakorolni", ahol nem tud lecsatlakozni? Zárt futtató, kert?

2013. jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Nekem cicáim is vannak, így szerencsére le se tojja őket. Még sosem próbált meg macskászni. :) Néha érdeklődve rájuk néz az utcán, de ennyi.
2013. jan. 10. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
De tudnám gyakorolni (pl. kertben), csak nem is merek vele nekikezdeni, mert nem érzem magam elég felkészültnek és ügyesnek. Szerintem elrontanám.
2013. jan. 10. 12:53
 17/29 anonim ***** válasza:

Életmódként a bikejöring még nem merült fel? Egy huskynak ez a tökéletes sport lenne. Szellemileg is és fizikailag is lefárasztja.

Az elektromos nyakörvnek csak egy baromi nagy hibája van, hogy 50e-nél kezdődik.

Arra gondoltál már, hogy 10m-eshosszú pórázzal sétálsz és ha kell, azzal csinálsz egy megtolást, meghajtást? Nem kell addig nyomni, míg lecsatlakozik rólad, de így legalább azt is el tudnád kerülni.

2013. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

"hogy 50e-nél kezdődik."



És jó esetben használnád egyszer vagy kétszer... Amúgy van az már 15-ért is, meg lehet kölcsön kérni is arra a pár alkalomra.

2013. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó téma! Nekem is hasonló problémám van, 1 éves nj, és csakis kizárólag a macska miatt van, hogy eltávolodik vagy esetleg elrohan macska után... ez azért probléma, mert volt már olyan, hogy átrohant az úton. És simán el is üthette volna autó. Amúgy SOHA nem lenne probléma, a póráz nélküli séta, ha előrébb halad, akkor is minden járda szélén megáll és leül, megvár és csak a mehet vezényszóra indul... viszont az a gáz, hogy pont az utcánk van tele macskával, mert szemben van egy öregotthon, ahol felhízlalt kövér macskákkal van tele a kert... és kiskorában 2x megmarta egy ilyen dög. Szóval ott macska-gyűlölet is van bőven egy adaggal. Ha még nem indult el, akkor behívható, de ha már elkezdett futni........
2013. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Ja és ilyenkor a megbökés sz.rt sem ér.... de enyém is ugyanígy, vadászpózban figyeli és olyankor nem nagyon tudnám megbökni sem... lesz.rja!

Kérdező, amikor írtad, hogy nem sétáltatod pórázon, mert nem lehetne lemozgatni, eszembe jutott, hogy itt van egy husky és azt a kutyát csak a futin engedik el. Én sosem értettem az ilyet.... de rém lusta állat is lett belőle.

Mondjuk az én munkavonalas nj-m előbb őrülne meg és csak aztán lenne lusta. Szerintem a huskyknál is van ilyen, hogy munkavonalas, meg az a kövérebb és lustább típus, nem?

2013. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!