Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Képtelen vagyok megkötni a...

Képtelen vagyok megkötni a kutyát mit tegyek?

Figyelt kérdés
az a helyzet hogy kutyáink szökősek , de csak ketten mennek el , van hogy muszály a kapukat nyitva hagyni mikor autóval fel le járnak az udvaron , ilyenkor jó lenne egy fél órára vagy csak 10 percre is megkötni egyik kutyát. de lehetetlen ! ha a nyakára kerül a nyakörv azönnal vicsorít képes önmagát folytogatni és úgy vonyít mintha kínoznánk .10 másodpercig sem birja , félek hogy vagy magába avagy másba kárt tesz

2014. okt. 24. 14:13
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Pozitív megerősítéssel, jutalom falattal nagyjából minden meg lehet oldani, de kitartó munkát igényel.
2014. okt. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100 km-en belül ninc suli? Hol laksz, Tibetben?
2014. okt. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ukrajnában
2014. okt. 24. 16:40
 14/22 A kérdező kommentje:

lehet hogy a pozitiv megerősítést kipróbálom , a kennelt is.

Bár nem tudom hogy az működni fog e , mert tudja hogy ha valami nem megszokott akkor azzal célunk van, és fél hogy csak nem pl oltás , vagy tabletta (pl féreghajtó) a vége.

Kolbászt sem veszi el mert tudja hogy az nem az ő kajája , és ha azt adom abba már van valami

2014. okt. 24. 16:42
 15/22 anonim ***** válasza:

Bocsi, de eddig hogy tanítottad őket, ha nem pozitív megerősítéssel?

Ahogy elnézem itt a válaszaidat, lehet az lenne az alap feladat, hogy megértsd, hogy működik a kutya. Ehhez tudom ajánlani Jan Fennel Kutyapszichológia című könyvét. A póráz két végén c. sorozat is hasznos lehet (kis keresgetéssel meg lehet találni neten, volt benne nyakörviszonyos kutya is). Valószínű annyi történt, hogy a kennelt is, a nyakörvet is negatív élményekkel társítja. Egyébként a kutyák iszonyat okos jószágok, meg lehet nekik tanítani, hogy ne menjenek ki a kapun, ha nem hívják őket.

2014. okt. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
azért fél a nyakörvtől, mert csak akkor teszitek rá amikor kikötöd. igy rosszal társitotta. kennelbe kapjanak kaját, ugy, hogy nincs az ajtó becsukva. Igy apránként lehet szoktatni.
2014. okt. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
egyszer próbáltam meg rátenni , vagy kétszer , 5 másodpercet sme tratotta magán
2014. okt. 24. 18:32
 18/22 A kérdező kommentje:

tutalom falattal tanitzottam meg dicsérettel , ül fekszik hozd ide. több trükköt nem tudnak , nem is erőltetem , sokat foglalkozok velük , bezsélek hozzájuk . az amelyika nyakörvtől fél az a fél a viharban is így villámlós időben a konyhában van . eleinte kiküldük de remeg reszket. nem ugrál a konyhába keres egy helyet ahol nem zavar és ott gubbaszt.

ha rászólnék kimenne . de látom hogy mennyire fél. hatalmas utya de kicsit nyuszi a lelkem.

2014. okt. 24. 18:35
 19/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
Először csak mutasd meg a nyakörvet és kapjon pár falat kaját VACSI IDŐBEN A SAJÁT KAJÁJÁBÓL. Aztán mutasd meg újra, és kapja meg ismét a jutalmát. Egy vacsi alatt max 4-5-ször ismételd. Először messzebbről, majd egyre közelebbről mutasd neki a cuccot. Ha már jól megy, simogasd meg vele...később csak helyezd a nyaka tetejére, de gyorsan vedd is le...aztán érintsd össze a két végét a nyaka alatt...majd babrálj a csattal...végül kapcsold be...ez HOSSZÚ HETEK munkája, nem pár nap!
2014. okt. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Hámmal próbálkozz vagy akár a nyakörvvel.Ráteszed és rajta hagyod,de ne legyen megkötve.Ha már megszoka,néha csatold le és tedd vissza.Ha már ez sem újdonság,teheted rá a pórázt,amit ne húzz,csak mászkáljon szabadon vele,majd az is vedd le,meg tedd vissza.Ha ez is megy,lehet udvaron belül óvatosan vezetgetni ,csak annyit,hogy ne parázzon be tőle,közben ha nyugis jutifalit adni.Ezt az időtartamot lehet növelgetni,majd így vinni sétálni,ha már vezethető az udvaron.Ez hoszzú idő,hetekbe is telhet ,de megéri.Ha kisebb a kutya,én nem vacakolok,ráteszem a hámot és oda sem bagózom a hisztire,de ez egy bizonyos méret fölött nem működik.
2014. okt. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!