Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyasétáltatókat tényleg...

A kutyasétáltatókat tényleg zavarja ha kérés nélkül megsimogatják a kutyáját?

Figyelt kérdés
Nekem is van kutyám, de sose akadtam ki rajta ha valaki megsimogatta. Főleg hogy tudom mennyire szereti a kutyám. Nem is várom el hogy megkérdezzék. Általában úgy jönnek oda, hogy "jaj de aranyos", és megsimogatják. De azt hallottam többektől, hogy ez zavarja a gazdákat. Ti hogy vagytok vele?

2015. ápr. 1. 18:39
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:

nem hiszem hogy olyan kutyát is megsimogatnának kérdezés nélkül, akin nem látszik kb egyértelműen hogy örülne neki, vagy olyan gazdi kutyáját aki 5 másikkal sétál egyszerre. én legalábbis nem láttam még ilyet, persze kivétel mindig van. félreértés ne essék, más kutyáját én se simogatom meg kérdezés nélkül, de nem is akadok ki tőle annyira, mint itt néhány válaszoló. azoknak akik rendesen válaszoltak köszönöm. a durva, letámadó válaszokra meg nem értem mi szükség.

ha kérdezés nélkül megsimogatják a kutyátokat mit reagáltok?

2015. ápr. 1. 19:23
 12/46 anonim ***** válasza:
81%

Most képzeld el ezt: Mégy tök gyanútlanul az utcán, mikor én, mint vadidegen odalépek hozzád és elkezdem simogatni a hajad, hogy milyen szép, fényes, puha...

Téged ez nem zavarna? Mert engem rohadtul, a kutyám pedig hozzám tartozik, úgy, mint a hajam, a karom, bármelyik testrészem.

2015. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
88%

"nem hiszem hogy olyan kutyát is megsimogatnának kérdezés nélkül, akin nem látszik kb egyértelműen hogy örülne neki"

Pedig hidd el nyugodtan. Az öregem amikor nyilvánvalóan húzódott el fülét-farkát behúzva, akkor is ment utána a sok retardált nyúkálni, hogy "jaaaaaj hát ne félj, én nem bántalak, szeretem a kutyusokat, látod"...


"ha kérdezés nélkül megsimogatják a kutyátokat mit reagáltok?"

Kb. ezt: "Figyu, nem kéne kérdés nélkül kutyát simogatni, mert mi van, ha fél, vagy agresszív, vagy beteg, meg egyáltalán, bunkóság, köszi", és ott hagyjuk a delikvenst. Gyerekekkel elnézőbb vagyok, nekik elmagyarázom (jó hangosan, hogy a szülő is hallja), hogy most simán leharaphatta volna a kezét a kutya, ha agresszív lenne, úgyhogy mindig kérdezze meg a gazdát, ha simogatni szeretne.

2015. ápr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
92%
Engem is zavarna, zavart volna, de az én kutyáimat soha nem simogatták meg kérdés nélkül, mert nem merték. Dobermannok voltak, amúgy teljesek szelíd volt mindegyik, közömbösen eltűrték az idegen simogatást. Mert azért olyan volt, hogy meg akarták simogatni, akkor megkérdezték, hogy lehet-e, én meg általában megengedtem. Volt olyan, hogy egy osztálynyi kisiskolás állt sorban, hogy egyesével megsimogassák :) A kutyám unott pofával tűrte.
2015. ápr. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
89%
Az én kutyumat mindenki meg akarja simogatni. Engem nem zavar, csak őt, mert nagyon bizalmatlan és elszalad mindenki elől. Ritkán kérdezik meg, de meg se várják meg a választ
2015. ápr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 Szilvi & Argos ***** válasza:
72%

Alapból kicsit zavar...gyerekeknek mindig elmondom, hogy előbb kérdezzenek és óvatosan, de határozottan nyúljanak a kutyához.

Mindig elhatározom, hogy a kérdezés nélkül simogató felnőtteket leugatom....de eddig ez talán ha 3-szor fordult elő :D Szeretetből, jóindulatból nyúlnak hozzá

2015. ápr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
81%

Igen, idegesít, ha kérdés nélkül nyúlnak a kutyámhoz.

Én se ülök be idegenek autójába, mert megtetszik, nem tapizom le mások fenekét, nem túrok bele idegenek hajába, nem simogatom meg idegenek gyerekét, nem nyúlok mások telefonjához, akkor az miért normális, hogy az én tulajdonomhoz kérdezés nélkül hozzáérjenek.

2015. ápr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
64%

Hát ne haragudj kérdező, de szerintem te is "kiakadnál" ha mondjuk harapós, barátságtalan kutyád lenne és megsimnogatnák, aztán még te meg a kutyád szívnátok utána a következményekkel. Ez nem kiakadás, ez józan ész. Az eszedbe sem jut, hogy más kutyák nem szeretik? Csak mert a tiéd szereti, nem jelenti azt, hogy mindenki olyan.

De különben is, miért kell ehhez indok? Azt hiszem jogom van hozzá, hogy eldöntsem én és a kutyám kivel, mikor, hogyan állunk szóba. Megfordíthatom a kérdést: miért kell ezen kiakadni? Nem hiszem, hogy valakinek valami baja lesz tőle ha pont az én kutyám nem simogatja meg. Lehet, hogy csak aznap halt meg a kedvenc nagymamám és senkihez szólni sem akarok. Miért kell mentegetőznöm? Alapvető etikett része, hogy megkérdezzük. Ebből az egyetlen kivétel ha már alapvetően valaki kutyás rendezvényen, kutyaiskolában, csoportos kutyasétáltatáson vagyunk és elengedve rohangálnak a kutyák.

Tudod attól, hogy te valamit nem láttál még létezhet. Nekem 3 kutyám van (hát bocsi, nem 5 de ez is valami), csak rám figyelnek, le sem szrják az idegeneket, oda sem mennek, és még nem is cukik, és mégis rendszeresen zaklatnak kérés nélkül buinkó emberek! Volt olyan, hogy egy elhagyatott mezőn helyben maradást gyakoroltam a kutyával, és arra fordultam vissza, hogy egy kiskölyök előtűnt a semmiből és a kutyám felé megy. Hiába kiabáltam neki hogy mégis mit képzel odament, megsimogatta a kutyát és elhúzott a biciklijével engem teljesen levegőnek nézve... Az eszem megáll. Szerencséje, hogy nem csak barátságtalan a kutyám hanem jólnevelt is, különben nem lenne már keze. Eleve az embereknek halvány lila gőzük sincs arról, hogy milyen amikor egy kutya barátságtalan. Nálunk rendszeresen állnak meg a kerítés előtt, és olvadoznak felnőttek, gyerekek egyaránt, hogy jaaaj de édes cuki kutyuskák és benyúlkálnak! - miközben a kutyuskák vérben forgó szemmel acsarognak már...

2015. ápr. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

18-as. Tisztában vagyok vele, hogy nem minden kutya olyan mint az enyém.

Én nem követeltem, nem mondtam hogy mit képzelnek magukról azok akik nem engedik csak úgy, így nem értem ezt a stílust amivel engem illetsz.

Nem állítottam hogy valami egyáltalán nem létezik, csak mert nem látom... de írtam is... mint ahogy azt is, hogy biztosan vannak kivételek, akik odapofátlankodnak mindenkihez... miért kell kiakadni egy ártatlan kérdésen és ilyen paraszt módon írni? bántottalak talán? :)

2015. ápr. 1. 22:55
 20/46 anonim ***** válasza:
100%
Igen zavar ha egy kisgyerek kérdezés nélkül megsimogatja, és aztán engem vonnak felelősségre ha megharapja. Ugyanis utálja a gyerekeket. Szóval kérdezze meg, és akkor mondom, hogy nem és hogy miért. Értelmes ember előbb kérdez szerintem. Sokszor rohannak a gyerekek a kutyám után én meg imádkozom, hogy a szülő vegye a lapot és szóljon a gyerekre. Sajnos nem mindig sikerül csak miután mondom h ebből baj lesz. Akkor persze a szülő pánikba esik. Nem minden kutya barátságos tudomásul kell venni.
2015. ápr. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!