Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyasétáltatókat tényleg...

A kutyasétáltatókat tényleg zavarja ha kérés nélkül megsimogatják a kutyáját?

Figyelt kérdés
Nekem is van kutyám, de sose akadtam ki rajta ha valaki megsimogatta. Főleg hogy tudom mennyire szereti a kutyám. Nem is várom el hogy megkérdezzék. Általában úgy jönnek oda, hogy "jaj de aranyos", és megsimogatják. De azt hallottam többektől, hogy ez zavarja a gazdákat. Ti hogy vagytok vele?

2015. ápr. 1. 18:39
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
Kérlek, csak ne írj többet. :D Komolyan. Szépen megkérlek.
2015. ápr. 3. 11:28
 32/46 anonim ***** válasza:
86%

Mindenképp várd el, hogy kérdezzék, mert ahogy a kutya, az ember is a következetességből tanul. Ha elmulasztod mondani, a következő kutya talán arcon harapja a kisgyereket.


Iskolában és oviban is tanítani kéne ezt a megkérdezési illemszabályt, hiszen balesetet előzhet meg!

2015. ápr. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
a kutya nem azért harap meg bárkit, mert nem kérdezték meg hogy megsimogathatják-e.
2015. ápr. 3. 12:15
 34/46 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem. De ha megkérdezik, akkor nem simogatják meg és máris sikerült elkerülni egy balesetet. Az utcasarkon se azért nézel szért, mert különben minden autó elütne, ha csak birka módon átmennél, hanem azért, hogy te magad tegyél a valamit a saját biztonságod érdekében. De nem ez az egyetlen oka.

Az értelmes emberek a fentebb leírt indokokat maguktól is belátják, a többieknek pedig nem kell érteni, egyszerűen csak ez a szabály és kész! Ha a feleségemet simogatnád kérdés nélkül akkor is tökön rúgnálak, és nagyon még meglepődni se lenne okod.

2015. ápr. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
83%

#2 vagyok, a simogatás-engedős:

Sokféle ember van, sokféle kutya van, sokféle nevelési módszer, életstílus, felfogás van. Van olyan, hogy a gazda tartózkodik ettől, egyszerűen mert ilyen. Van olyan, hogy a kutya bizonytalan, és ezért nem engedik. Van olyan, hogy nevelés alatt van a kutya, és abszolút nem jönne jókor egy idegen simogatása. Lehet hogy nem akarják, hogy idegenekkel legyen barátságos. Vagy lehet, hogy egyszerűen megvan egy kialakult sétaritmus, hogy egy kör a parkig, ott játék, aztán haza, és lehet hogy felpörög a kutya, és haza se lehet vonszolni. Lehet hogy menhelyi kutya, és még a gazda se tudja, milyen ártatlannak tűnő dolog borítja ki. Egy a lényeg: a kutyáknak többnyire kevésbé jó a kéretlen simogatás, mint azoknak, akik simogatják őket. És mivel a gazdáé a kutya, övé a felelősség is, de a jog is, hogy olyan élményeknek tegye ki a kutyáját, amiknek ő gondolja. Ő él vele együtt, ő ismeri a kutyát, dönthesse el ő. Én személy szerint örülök, ha felvidítok valakit azzal, ha jól megdögönyözi a kutyusom, de ezt azért csinálom, mert jól ismerem a kutyám, szereti ezt a fajta törődést is, nincs rá rossz hatással sem, nem pörög be tőle, satöbbi. És persze én is ilyen típus vagyok - van akit egyszerűen idegesít vagy fáraszt, ha gügyögnek mellette, vagy a magánszférájába belemászásnak éli meg ezt. És nincs olyan, hogy ez vagy az a típus teszi helyesen, az a helyes ahogy éppen az a gazda teszi. Szóval fogadjuk már el kicsit jobban egymás döntését:)

2015. ápr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
92%
Kérdező! Azon nem gondolkodtál el, hogy a legtöbb válasz azért kioktató mert: 1) 10 kérdésből 7 kretén, a kérdezőnek fingja sincs semmiről, de végig okoskodik, hogy de neki van igaza, és 2) a kérdések heti rendszerességgel ismétlődnek és már rohadtul unjuk elmagyarázni újra és újra egy olyan embernek, aki annyira nem életrevaló, hogy egy google-keresést se képes lefuttatni.
2015. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
81%

Mentett kutyám van, aki vigyorogva sétál, minden érdekli, mindenkihez oda akar menni, de ha idegen férfi nyúl felé, akkor morog, vicsorít, néha a szőrét is felborzolja. A sebhelyeiből ítélve verhették.

Tökéletes ellenpélda a feltevésedre, miszerint a kutyán látszik, hogy meg lehet-e simogatni.

2015. ápr. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
82%
Ja, csak olyan véleményeket akarsz hallani, amik tetszenek? Rossz helyre jöttél akkor érdeklődni :)
2015. ápr. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
85%

"a kutya nem azért harap meg bárkit, mert nem kérdezték meg hogy megsimogathatják-e."

Nem, viszont ha megkérdezik, akkor nem fog megharapni senkit. És ez a fontos.

2015. ápr. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 A kérdező kommentje:

nem hiszem hogy kretén kérdést tettem volna fel, közöm is van a témához, és nem okoskodtam. elmondtam a véleményemet, ahogy mások is. a különbség az, hogy én senkit nem kreténeztem le, oktattam ki, bántottam meg, nem voltam lekezelő sem, nem forgattam ki azt amit más mondott. ha unod a kérdések megválaszolását, akkor ne válaszolj. egy cseppet sem érdekel hogyan érinti a te lelkivilágodat a kérdésem. nem kötelező válaszolni, senki sem fog fegyvert a fejedhez. semmi racionális magyarázatod nincs, hogy miért viselkedsz paraszt módon velem.

a google ebben az esetben szerintem nem a legcélravezetőbb, de mindegy.

37-es gratulálok hogy sikerült mondanod egy tökéletes ellenpéldát. remélem büszke vagy magadra és sikerült kielégülni azzal, hogy ezt most leírtad. nyilván a kutyák 90%-a akit az utcán sétáltatnak is olyan mint e tied. ez a jellemző, ez az általános.

ha nyúlok a kutyához, de látom hogy vicsorít, akkor nyilván nem simogatom meg. ha látom hogy sebhelyei is vannak, eleve elgondolkozom rajta hogy talán nem kéne. tehát ebben az esetben is könnyen felmérhetem a helyzetem.


sajnálatos, hogy ilyen sok rosszindulatú, buta ember van. elment az életkedvem is tőletek. a továbbiakban nem is érdekel amit írtok. vitatkozzatok csak itt, osszatok ki, részemről tovább nem foglalkoztat a téma, a véleményetek. egyszerűen a legtöbb embernek mondhatsz bármit, felesleges. :)

2015. ápr. 3. 15:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!