Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyasétáltatókat tényleg...

A kutyasétáltatókat tényleg zavarja ha kérés nélkül megsimogatják a kutyáját?

Figyelt kérdés
Nekem is van kutyám, de sose akadtam ki rajta ha valaki megsimogatta. Főleg hogy tudom mennyire szereti a kutyám. Nem is várom el hogy megkérdezzék. Általában úgy jönnek oda, hogy "jaj de aranyos", és megsimogatják. De azt hallottam többektől, hogy ez zavarja a gazdákat. Ti hogy vagytok vele?

2015. ápr. 1. 18:39
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
80%
Tudod amikor az ember már 14 éve rendszeresen és nem - ahogy te állítod - kivételes alkalmakkor véletlenül tűri ezeket a dolgokat, akkor kezd elege lenni. A szülők konkrétan meg vannak róla győződve, hogy az a kutya kizárólag az ő gyerekük szórakoztatására jött létre. Ezt meg is beszélik a gyerekkel szépen, hogy jééé nézd bécike milyen cuki kutyuska megsimogatjuk blablabla. Amikor így jól megbeszélték a dolgot akkor így szoktam szólni, hogy őő izzé, én lennék itt a tulajdonosa és talán velem kéne megbeszélni. Mert hogy engem valahogy levegőnek néznek, és mikor észrevesznek még utána is inkább nekik áll feljebb. Egyszer arra jöttem haza, hogy egy idegen van a kennelben és a kutya már majdnem megharapta mert ráadásul ki is volt kötve (éppen építkeztünk). Szólok neki, hogy milyen jogon csinálja ezt engedély nélkül, erre még neki áll feljebb, hogy én csak hallgassak mert neki x diplomája van. Szeretném egyszer megérteni miért veszi a legtöbb ember személyes sértésnek, ha nem simogathatja meg más kutyáját.
2015. ápr. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
78%

Zavar hát. Tudomásul kéne venni, hogy nem minden kutya egyforma, valamelyik imádja, ha vadidegenek tutujgatják, valamelyik megijed, valamelyik meg támadásnak véli...

Gyepmesteri telepről befogadott bullterrier keverékem van, elég, hmm..érdekes a kinézete.

Korábban valszeg megverhették. Ő nem szereti, ha vadidegenek fölé hajolnak, taperolják a fejét, szemeznek vele, esetleg még rá is vicsorognak (mosoly...).


Én tényleg nem értem hol élnek az emberek, az a legdurvább hogy legtöbbször a felnőttek csinálják ezt.

2015. ápr. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem zavar, sőt, örülök neki, mert a kutyám imád ismerkedni, de ettől még úgy általában meg kell kérdezni, mert van olyan gazdi, akit zavar és van olyan kutya is, aki nem szereti, ha idegenek piszkálják.
2015. ápr. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ilyen gyerekkel megbeszélősöm még sose volt, de biztos elkezdenék magyarázni a kutyának, hogy "gyere Buksika, látod, idejön az aranyos kisfiú, leharapjuk a karját, jó?" :D
2015. ápr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
69%
Ha nagyon érdekel, én a másik oldalra átveszem a kutyát és határozottan megyek tovább. Ha nagyon úgy van, akkor előveszem a tömeggyilkos nézésemet. Persze ha megkérdezik akkor megengedem. De mióta hályogos a szeme inkább az a reakció, hogy ne nyúlj hozzá, mert elkapod...
2015. ápr. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:

eléggé elferdítitek a kérdésemet, de sebaj. én nem a kivételes esetekről érdeklődtem. hanem ha van egy kutya. látszik rajta hogy barátságos. akkor miért olyan hihetetlen nagy probléma ha megsimogatják? nem azt írtam, hogy úgy, hogy egyszerűen a semmiből ott teremnek...

mindegy. az emberek nagyon szeretik ilyenkor a kivételes eseteket szajkózni. na meg persze mindig az ellenvélemény ad hangot. (aki persze normálisan mondta el, az egy cseppet sem zavar, mégha nem is értek egyet. pl abban a kérdésben, hogy a kutya az övé, a kutyája felől ő rendelkezik. a kutya egy teljesen külön entitás. :D saját személyiséggel, akarattal, nem a gazdájáéval. ezért elég ostobaság egy autóhoz hasonlítani (ez számomra sok mindent elmond a gazdájáról), vagy ahhoz ha valakit molesztálnak az utcán azzal hogy letapizzák (elvégre a kutyádnak sem a fütykösét fogják meg, vagy a fenekébe dugják az ujjukat), vagy esetleg kisgyerekhez...)

2015. ápr. 3. 00:11
 27/46 anonim ***** válasza:
87%

Megmondtuk: azért, amiért nem tapizod le más telefonját, autóját, gyerekét, ruháját sem, akármilyen hívogató is. Parasztság. És itt nem az a lényeg, hogy a kutya mennyire önálló személyiség, hanem az, hogy egyrészt máshoz tartozik, másrészt meg nem tudja eldönteni, hogy neki valóban ténylegesen jó-e, ha megsimogatják. A gyerek egy idő után önállósodik, és majd rászól az emberekre, ha tapizzák, de addig meg kell védeni tőle. A kutya sosem fog rászólni senkire, hogy "gombás vagyok, hagyjál", vagy "büntiben vagyok, nem simogathatsz meg, bocsi".

A kivételes esetek meg egyrészt annyira nem kivételesek, hiszen látod, hogy mindenkinek először ez jutott eszébe, másrészt meg nem tudod elkerülni ezeket az eseteket, ha nem kérdezed meg, hogy van-e valami olyan körülmény a kutyával, ami miatt ne lehetne megsimogatni, harmadrészt meg nem mindenki ismeri elég jól a kutyatestbeszédet ahhoz, hogy felismerje, hogy a kutya most tényleg kedves és simit akar, vagy például csak szaglászni megy oda lelkesen, de testi kontaktust már nem akar, vagy mi van. Laikus ne döntse el, kérdezze meg a gazdát, aki jó esetben ismeri a saját kutyáját.

Meg hát népnevelés. Ha mindenki megszokná, hogy kérdezni kell, és automatikusan erre tanítaná a gyerekét is, biztonságosabb lenne az együttélés a kutyások és a nem kutyások között, mert nem lenne ebből konfliktus, neadjisten harapás.

2015. ápr. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavar.

Kölyök vizslám van, még csak 5 hónapos. Folyamatosan gyakoroljuk az ültetést, fektetést, lábnál követést kültéren. Amúgy egy halál jófej kutya, imádja az embereket, ezért nehéz is visszafogni, hogy amikor éppen "okosítom", akkor ne a mögöttünk cuppogó, gügyögő p*rasztra figyeljen. Mert az emberek nem veszik észre, hogy a kutya éppen "képzés alatt áll" és nagyon megköszönném, ha nem csesznék el azzal, hogy kizökkentik a kutyát. Ráadásul tényleg rohanna oda az emberekhez simiért, így aztán tényleg nehéz úgy kihozni, hogy ne legye szívtelen szemétláda, mert nem engedem oda. Ráadásul még néha felugrál, mert az emberek általában hagyják, hogy harapgálja őket, amit meg nekem kell helyrehoznom. (Mikor mondom, hogy ne hagyják felugrálni meg harapgálni, általában legyintenek, hogy nekik is volt kutyájuk, ez még belefér....)

Volt olyan kislány, aki a kutyafuttatón odajött hozzánm hogy szerintem ő elbírná-e a kutyámat. Hát mondom talán. 3 perc múlva elfordulok és már látom, hogy próbálja felvenni a kutyámat. Kb. 10 éves volt.

2015. ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 A kérdező kommentje:

Az hogy mindenkinek ez jutott eszébe az égvilágon nem bizonyít semmit. Mint mondtam, itt minden kérdés kapcsán azok írnak kb, akik nem értenek egyet a kérdezővel, és jól kioszthatják kb. Ebből nem az egyetértés hiánya zavaró, hanem a kiosztás. Ebből a húszon valamennyi válaszból meg ne vonjunk le messzemenő következtetéseket.

Ha félreteszed a gombás kutya problémáját, akkor azért be lehet látni, hogy ha egy kutya feléd néz, húzza a gazdáját hozzád, esetleg megnyalja a kezedet a villamoson, akkor annyira nem bánná ha megsimogatnád. Ha csak sétál melletted, rád se hederít, akkor nagy eséllyel az embereket sem érdekled annyira. Azért a legtöbben azt szeretik ha a kutya is akarja az adott embert, nem csak fordítva.

Megértettem hogy számodra, és sok más ember számára is a kutyája a telefonja, ruhája stb. De rámtukmálni nem kell a véleményedet. (Én eleve egy szót sem szóltam volna, ha nem bántott volna az a stílus, amiben nekem írtak páran. Egyszerűen kíváncsi voltam csak.)

2015. ápr. 3. 10:20
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

"Megértettem hogy számodra, és sok más ember számára is a kutyája a telefonja, ruhája stb. "

Kár, hogy ezt értetted meg, nem pedig azt, amit mondtunk.


És még egyszer: ne az legyen a lényeg, hogy a kutya akarja-e, hogy megsimogasd. A kutya akarata a mi világunkban másodlagos, különben kirohannának a hatsávos autópályára, szart ennének és macskát üldöznének egész nap, feltúrnák a házat és felugrálnának idős nénikre. Nem a vadonban vagyunk, ahol az a jó, amit a kutya szeretne, ezt vegyük észre, mert intelligens, értelmes emberek vagyunk. A kutyáért a gazdája felelős, ezért had döntse már el ő, hogy ki mit művel a kutyájával, akkor is, ha az egy ártatlannak tűnő simogatás.

2015. ápr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!