Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jan Fennel módszerének lényege...

Jan Fennel módszerének lényege pár mondatban? Amire épül, leírná vki röviden, meg hogy milyen módszereket alkalmaz? Vélemények róla? Pozitív, nagtív is érdekel, csak normális.

Figyelt kérdés
megvettem és olvasni kezdtem a tökéletes kutyagazdis könyvét, a módszert ugye nem abban írja le, de nekem eddig úgy tűnik túlzásba vitte az aggódást a kutyáiért. Nem akarok addig dönteni róla amíg a másik könyveit is el nem olvastam, de nehogymár legyen egy kutyám és egész életében merev udvariassággal kelljen vele szemben viselkedni. A nagy kutyás sztorira célzok itt(50 kg-os kutya, gazdik fejére nőtt, ha átnéznek rajta és csak egy simi+jól van ritkán, akkor nyugis, de amint játszanak vele újra durvul, de rávette a gazdikat h a kutya egész élete alatt úgy bánjanak vele-később visszament és a gazdi bevallotta h működik a módszere, de nem tudják soha többet élvezni a kutyával az együttlétet, mert nem játszhat vele, nem ölelheti meg...Jan fennelnek nem jutott eszébe h akkor most köv. lépésként a játékban is lefektessék a szabályokat, akkor lehet h mégsem olyan tuti a módszere, vagy legalábbis még erősen hiányos.
2010. febr. 23. 15:29
1 2
 11/14 Akiteki ***** válasza:
100%

Az életben kevés dolgot lehet egyetlen vagy két-három könyvből megtanulni. Szerintem ezeken a trükkökön kívül, amiket leír, igen sok gyakorlati tapasztalat és főleg a kutyák viselkedésének megfigyelése szükséges.

15 éve van kutyám és tavaly olvastam el a könyvet. Meglepődve tapasztaltam, hogy akár én is írhattam volna, mert a leírtak nagy részét naponta alkalmazom. Néhány dolgot azért én is tanultam, például a felugrálást semmilyen módszerrel nem tudtam eddig elkerülni. Kipróbáltam a hátatfordítós megoldást és másnap simán besétáltam a kapun két szatyorral a kezemben, senki nem döntött le a lábamról.

Én hiszem, hogy csak a jólnevelt kutya lehet boldog. Ha folyton rosszalkodik és a gazdi meg veszekszik vele, az egyiküknek sem jó.

2010. febr. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
A felugrálás nekem is gond, csakhogy már a hátatfordítóst is próbáltam hiába..
2010. febr. 24. 17:47
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem tudtam meg a lényeget, így megvettem a könyveit és elolvastam:)
2010. márc. 31. 10:10
 14/14 anonim ***** válasza:

Nah itt nagy a kavalkád..:)

Kezdjük ott, hogy aki nemtud figyelmesen elolvasni egy ilyen könyvet az inkább ne is olvassa:)

Jan Fennell nem azt írja hogy a kutyának te emberi lényként olyan vagy mint egy másik kutya..

Ő azt írja le , hogy az embert falkatagnak tekinti a kutya(jobb esetbe vezérnek) és ugyan azokat a szokásokat követi ,amit a farkasok tesznek a falkájukban.

A kutyábol azért mert nem ugrálhat rád nem lesz 'karót nyelt sznob' !

Jan F. semmi olyat nem ír , hogy te sose ölelheted meg a kutyádat, nem simogathatod.. Pontosan (amit már előttem leírtak) az a lényege , hogy amikor TE akarod akkor teszed a dolgokat!

A kutyások 90%-a azt se tudja mit miért csinál a kutyája, van pár aki még a tetjébe 'okosságokkal' tömi a többi fejét, hogy ez biztos így meg ugy van..

lefirkálják a módszert azt mondják hülyeség.. Közben eljár az ' okoska' a kutyaiskolába ahol havi 20-30 ezrekért megmutatják, hogy kell a kutyát megtanítani arra hogy " ül meg ' fekszik..

Én a kutyámnak 5 perc alatt tanítottam meg a feladatokat amiket meg kell csinálni a kutyasuliba a kutyának 1 órába :D

Ebbe is igaza van Fennelnek, mikor mondja " kutyakiképző".. (nem véletlen az idézőjel)

Ez a nő különben egy olyan módszert dolgozott ki, ami az alapja egy jó kötődésnek ember és kutya között..


Kérdezőnek: Fennel ilyet nem írt hogy te sose játszhatsz a kutyáddal..

Ő a szabályokat írja le , amik nélkül a falka nem létezik.. a korlátok kellenek..

Magyarán : Ha a kutyus odacipeli ajátékot és neked nincs kedved játszani de azért játszol vele mert jajj de édi bédi hogy idehozta azzal ott vagy mint lúzer.. a kutya kiosztja a lúzerlapot és ez egyre csak durvulni fog..

Miért történnek a kutyatámadások? Ott bztonság van, az ember a falkavezér?? Nem!

Mert ha a vezér ott van, akkor akutya nem meri megcsinálni azt, amit sajnos sok esetben megtesz (kivételt képeznek itt természetesen az olyan támadások, ahol a gyereket egyedül hagyták a kutyával)

Ugyhogy tessék olvasni és olvasni Fennelt akár többször is ,, és a nyakamat ráteszem, hogy az olvasó észrefogja venni a kutyáján, hogy mégse olyan hülye az a Fennel?! :)

2013. júl. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!