Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz új kiskutyám, szerintetek...

Lesz új kiskutyám, szerintetek milyen nevet adjak neki vagy milyen név illik rá?

Figyelt kérdés
Német fehér spicc,fiú és még nem született meg kb. még 1hét amire megszületik és 6hét után hozhatom el szval 7-8hét után lesz a miénk...ezt csak azért,hogy még van időm dönteni:)
2010. márc. 28. 18:21
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/79 A kérdező kommentje:
Igaza van az utolsó kommentelőnek:) amúgy köszíí:) és am sztem ia tök mind1 az a lényeg,hogy a miénk lesz és lesz egy jó kis neve ha mindenki ír egy párat és nem mindenki veszekszik meg hasonlók:)
2010. márc. 28. 19:10
 22/79 Bogyigazdi ***** válasza:
83%

Szia!

Nekem2 fiú kutyim van, az egyik Beni a másik Rexi. De most hoztam menhelyről egy 12 hós kislányt, Ő Molly. De van egy kedvenc nevem a Rudi, ő a cicám, aki fél éves ivartalan perzsa mix kandúr.

Szerintem is csak akkor válassz nevet, hamár nálad van, hogy meglásd milyen személyiségű, és úgy válassz.


Nem akarok vitatkozni, de a többieknek igaza van. Én is 6 hetesen hotam el annó a Benit, aki pincsi , és egy szocializálatlan kis dög lett belőle, akit anyumék szépen el is rontottak...szval, ha tehetitek akkor várjátok meg a 8hetet, és 6 hetesen adassátok be az első oltást. Ha nem, akkor nem, de rögtön vigyétek oltatni, mert külömben nagy az esélye, hogy elpusztul. Régen volt egy szukánk, és mindig voltak kölykei, és a legutolsó alomban 3kicsi volt, és 6 hetesen adtuk oda őket, egyet meg megtartottunk. A 2 kiskutya 3 napon belül elpusztult parvóban, pedig 2nappal előtte becvoltak oltva...

Persze mostmár z összes állatom ivartalanítva van, és menhelyen önkénteskedek:).

2010. márc. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/79 anonim ***** válasza:
68%

Látom kaptál hideget-meleget.

Egy tipp kutyanevekhez: [link]

Itt rengeteg név közül válogathatsz.

Sok sikert a kiskutyádhoz. :))

2010. márc. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/79 anonim ***** válasza:
77%

Pont az ilyen buta emberek miatt van ennyi kivert és beteg kutya, mint te vagy "kedves" kérdező! Olvass utána és aztán szapuld a tőled jobban hozzáértőket akik csak segíteni akarnak rajtad, meg azon a szerencsétlen kutyán akit elakarsz hozni. Az a bácsi is csak egy szaporító, akármilyen aranyos és szerinted hozzáértő.. A kutya gondolom nem lesz törzskönyves ergo nem minősül fajtatisztának.. Lehet beteg lesz, sőt ha ilyen fiatalon hozod el akkor szocializálatlan is lehet!


1. válaszoló voltam..

2010. márc. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/79 anonim ***** válasza:
94%

Ha kicsit egyszerűsítjük a kölyökkutya fejlődését, akkor azt mondhatjuk, hogy annak egyik fontos szakasza 6 hetes korig tart. Addigra megtanul önállóan enni, elkezdi a testvéreit felfedezni, de játékot még nem vesz észre, a hangokkal sem igen törődik, az egyetlen kapcsolata a világgal az, hogy a tenyésztőt kétlábon járó éléskamrának nézi. A következő 2 hét alatt fog kinyílni a környezetére és ilyenkor félnaponta tanul és produkál új dolgokat.


Megtanul teljesen stabilan járni, futni, játékokkal játszani, „mindenevővé” válik. Egyre többet játszanak a testvérek, birkóznak, verekszenek, tanulják egymás visszajelzéseit és hogy ők hogyan jelezhetnek ha valami nem tetszett. Ez a legértékesebb idő amit az alomban tölt és ott kell töltenie. Most tanulja meg azt amit úgy hívunk, hogy gátolt harapás. Ha a kölykök játszanak és nagyot harapnak egymásba az persze hogy fáj. Ha anyjuk játszik velük és megharapják, az is fáj. A megharapott fél reakcióiból megtudja, mennyire szabad a fogait használni ahhoz, hogy ne legyen verekedés vagy büntetés az eredmény. Ennek a tudománynak nagy hasznát veszi majd amikor be kell illeszkednie családjába. Vagy évek múlva amikor idegen fajtárssal találkozik.


Szerencsés esetben tenyészetben született, tehát felnőtt kutyák is vannak körülötte. Azt is meg kell tanulnia, hogy a felnőtt kutya komolyan nem fogja bántani, de ezzel nem élhet vissza. Tehát hogyan utasít rendre, ha útban voltam neki? Miért fekszik a hátára a fiatal felnőtt rokonom anya előtt, ha ő felé indul?


Ilyenkor nagyon fontos szerepe van a tenyésztőnek, ő gondoskodik arról, hogy a kiskutyák „jól szocializáltak” legyenek. Jó esetben sokat van közöttük, egyenként foglalkozik velük, beszél hozzájuk és biztosítja, hogy az emberek hangjait, jövés-menését láthassák-hallhassák. Ettől egyre több tapasztalatot és magabiztosságot szereznek.


Eközben anyjuk is sokszor egyenként játszik velük, meg lehet figyelni, hogy egyet-egyet kiemel a csapatból és csak vele játszik, birkózik, játékosan gyúrja, verekedni tanítja. Ha ez kimarad a kölyök életéből, pótolhatatlan veszteség éri. Ilyen élményben soha nem lesz része. És nem fogja tudni, hogyan védekezzen vagy támadjon vissza ha felnőtt korában erre szüksége lesz.

Ezalatt oltásokat, féreghajtókat kell kapnia, állatorvossal találkozni, tisztálkodni, fésülködni ha a fajtajelleg megkívánja.

Ez a két hét élete legfontosabb időszaka, mire 8 hetes lesz, készen áll arra, hogy a lehető legkönnyebben élje meg a családjától való elszakadást. Ekkor kezdődik egy újabb szakasz,. Ideális esetben ilyenkor kerül gazdához

8-12 hetes kora között a legnyitottabb. Most a legalkalmasabb arra, hogy képes legyen beilleszkedni egy új környezetbe és megkezdje önálló életét. Utána ismét bezárul és ha nem volt olyan szerencséje, hogy 12 hetes koráig valaki hazavigye, megint nehéz dolga lesz, de azok már más természetű gondok lesznek.

Sajnos sok olyan helyen lehet kutyakölyköt vásárolni, ahol minden előkészítés nélkül eladják a 6 hetes kiskutyát. Hiszen már eszik, nem kell az anyja. De bizony kell! Viszont a”tenyésztőnek” nem kell tovább gondoskodni róla. Nem eszik, nem kell takarítani, stb.

És sajnos sok olyan gazdijelölt is van, aki úgy gondolja, hogy minél fiatalabb a kutya, annál jobban hozzá fog nőni, legjobb ha nem is emlékszik az életére, csak onnantól, amikor hazavitte. És nem tudja, hogy a kölyök mindent elraktároz amit már átélt, és anyja helyett mi nem taníthatjuk. Ha ő még éretlen az elszakadásra,

ez a lehető legrosszabb amit véthetünk ellene. Csak akkor indokolt, ha a körülményei olyanok, hogy menteni kell onnan a kölyköket


Bocs, a hosszú írásért, de remélem azért elolvasod, és tanulsz belőle!

amúgy szerintem a kiskutyádnak nagyon jó név lenne a Kevin:)

2010. márc. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/79 anonim ***** válasza:
77%

nekem a legjobban a sanyi név tetszik.

én úgy nevezem el a kutyáim/macskáim hogy mindíg jön valami becenév ami épp ráillik és könnyű megjegyezni...mindeggyik állatomnak tök furi neve van.

2010. márc. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/79 A kérdező kommentje:
A Hosszú szöveges kommentálónak csak annyit,hogy elolvastam:) és am köszíí a nevet de am visszavihetjük,hogy játszon az anyjával vagy az apjával,mert itt 3utcával arrébb laknak a gazdák:) és am az uccsó kommentálónak...én is már gondoltam a Sanyíí-ra,de lemondtam róla,mert a szomszéd fiút is Sanyíínak hívják...nem ám a kutya helyett ő szalad xD
2010. márc. 28. 21:02
 28/79 anonim ***** válasza:
82%

Kerdezo, te egy idiota tudatlan kislanyka vagy!

A kutyat 8hetesnel fiatalabban NEM szabad elhozni! Nem azert, mert maguktol esznek mar, vagy nem maguktol! Nem az evesen van a lenyeg, hanem a szocializacion! A kutyanak pont az a legkenyesebb idoszaka, amikor te ki akarod tepni az anyjatol! Mikor es kitol fogja szerinted megtanulni, hogyan kell kutyaul viselkedni? De ezt nem fogom reszletezni, mert ugysem fogod fel.

Aki pedig 6hetesen oda adja neked a kutyat, az igenis szaporito, nem pedig tenyeszto! Szegyellje magat veled egyutt! Olvasgass inkabb kutyas konyveket, vagy oldalakat a neten! Fizetek neked 100ezer forintot, ha akarmilyen szakirodalomban ilyet latsz, hogy 6 hetesen el lehet hozni, mert mar tud egyedul enni :)

Szanalmas, hogy olyan akar kutyat venni, aki nem ert hozzajuk. Nem akkor kell megtanulni kutyazni, mikor mar ott van, hanem elotte kell felkeszulni!

Sajnalom azt a szegeny kiskutyat, pedig meg meg sem szuletett!

2010. márc. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/79 anonim ***** válasza:
34%

egyáltalán nem ez volt a kérdés az nem a ti dolgotok hogy mikor hozza el így úgy se segítetek neki.

legfeljebb tanul belőle...

az én kutyimat Műzlinek hívják olyan cuki^^

sajna még csak lány kutyáim voltak...fiúnévben nem tudok segíteni.

2010. márc. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/79 A kérdező kommentje:
tegnap 22:43: senki sem kérdezett...-_- még mondjam el 123456789ezer x ,hogy nem tenyésztőtől és nem szaporítótól vesszük??????? Sima emberek... ennyit a ti felfogásotokról senki nem kíváncsi rátok és ha csak okoskodni tudtok akk húzzatok innen mielőtt nyomot hagynátok...inkább gondolkozzatok el azon,hogy minek jöttetek ide és forduljatok vissza-____-*
2010. márc. 29. 15:09
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!