Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kéne tennem a kutyámmal?...

Mit kéne tennem a kutyámmal? Már borzasztóan idegesít.

Figyelt kérdés
Szóval az egyik gond hogy folyton rosszkor jut eszébe hogy neki most játszani van kedve. Pl megyünk a kb 1 méter széles járdán, suhognak mellettünk az autók ő meg elkezd ugrálni meg tépi a pórázt... ilyenkor tiltom és olyan rövidre fogom hogy ne érje el. Viszont mikor elérünk a mezőre szabadon engedem de nem hogy játszana vagy szaladgálna elmegy ásni és szaglászik....ha nem rángatnám el szerintem egész nap ott ásni(amúgy sem szeretem ha ás épp e-miatt van kezelés alatt a füle) Hiába "hergelem" pl lögdösöm, ugrálok, hangokat adok ki, szólongatom, eldobok valamit nem figyel....mindig akkor jut eszébe hogy ő most játszana amikor nem lehet aztán mikor én játszhatna akkor meg leszarja így nem lehet rendesen lefárasztani...a másik hogy ha épp szaladgál is (ritkán de van) akkor nem jön ha hívom, minimálisan sem behívható. Úgy csinálom ahogy a nagy könyvben meg van írva de még csak rám sem néz, ha mégis akkor is leszar...aztán persze egész nap szomorú mert nem mozogja ki magát....nekem meg már vörösödik a fejem az idegtől...hullik a hajam...Mégis mi a frászt kezdjek vele? A kutyaiskolások kíméljenek, járunk kutyaiskolába de egyenlőre nem a behívással foglalkozunk, viszont ahhoz hogy a mostani problémákat megoldjuk nem jó ha teli van energiával....ördögi kör...

2016. dec. 22. 16:42
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
néha próbálok vele kocogni, vagy futni de nincs valami jü kondim így ez nagyon maximum 4-5 perc szokott lenni de ettől általában nem lesz játékosabb. Olyankor van kedve játszani amikor épp neki nem érdekes vagyis se ásni nem tud se szaglászni, amikor ez a kettő megvan akkor meg a játék nem érdekli...szóval ez a kettő üti egymást, van egy hely ahol szeret játszani mert ott földes viszont nem merem oda vinni mert sűrűn járnak arra kutyával...csak ha ketten vagyunk és mind a kettő bejáratot tudjuk figyelni akkor engedjük ott el.
2016. dec. 22. 17:49
 12/13 A kérdező kommentje:
kutyaiskolába még mindig járunk de mint mondtam egyenlőre nem a behívással foglalkozunk hanem mással. én is jól tudom hogy az ásás jó elfoglaltság de mindig föld megy a fülébe és nincs annyi fölös pénzem hogy emiatt havonta járjunk állatorvoshoz, sőt neki sem tesz jót. Áshat de csak amíg túlzásba nem esik. Én is gondolkodtam hogy új gazdi kéne, de túlságosan szeretem ahhoz hogy csak úgy félre dobjam mert nem olyan mint az elképzeléseimben.
2016. dec. 22. 17:52
 13/13 anonim ***** válasza:

És miért nem játszik más kutyákkal? Az valószínűleg lefárasztaná. Nincs futtató a környéken? Nem ismersz más kutyást? Az enyém is sokszor csinálja, hogy kimegyünk a kutyatársaságba, és nem foglalkozik a többiekkel, de azért az esetek többségében legalább birkóznak vagy futnak pár kört. Ha nagyobb kutyával hadakozik, pár perc után liheg.


Egyébként ahogy a többiek is írták, ne idegeskedj, mert csak rosszabb lesz. A kutyával muszáj mozogni, ha nem vagy jó kondiban, akkor majd jobb kondiban leszel, ha futkorászol vele (fokozatosan egyre többet). Persze, ha betegség miatt nem tudsz vele az más, illetve az idő se kedvez a kinti futásnak, de egyre növelheted a futás idejét, és tavaszra már egész jó kondiban leszel, és talán élvezni is fogod. Láthatnál egyelőre sporttársat benne, ha mást nem tudsz az engedetlensége miatt. Aztán a suli majd csak meghozza az eredményét, addig meg próbálj türelmes lenni vele. Labda? Kötélhúzás?

2016. dec. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!