Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemsokára lesz egy kiscicánk....

Nemsokára lesz egy kiscicánk. Utána olvastam az alapvető dolgoknak, nem idegen nekem a macska tartás amúgy sem. Van egy kistestű kutyánk is, de ő szereti a macskákat. A kérdés inkább az volna, hogy ki hogyan szoktatná össze őket?

Figyelt kérdés

Kicsi a lakás, szóval sokat lesz együtt a két állat. Tudom, hogy először hagyni kell a macskát a szállító boxban, hogy a kutya megszokja és fordítva...


No de első nap, első alkalommal mégis hogy kéne indítani pontosan?


Tudtommal ki kéne engedni pisilni a cicát, ha haza érkezünk vele. Addig a kutyát zárjuk el, majd a macska vissza a boxba és ismerkedés?



2013. máj. 8. 16:22
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:

Oké, írj majd. :)

Igen a cicák, ha félnek fújnak meg hadonásznak, karmolhatnak.

Jól csináljátok, mert látni lehet, hogy mikor mennyire lehet közel engedni őket, nem kell siettetni.

2013. máj. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:
Nem is akarok sietni, egész jövő héten itthon leszek szerencsére. Örülök, hogy más is úgy látja, nem rontjuk el a dolgot. :D Amúgy is kiélvezem minden percét, ügyesnek érzem magam. :D
2013. máj. 11. 14:18
 13/34 anonim ***** válasza:

Hajrá! :)

Egy hét az lazán elég lesz.

2013. máj. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

Azzal mit kezdjek, hogy a kutya hisztizik? Ha nem figyelek rá és kimegyek, csak jobban csinálja. Ha rászólok, csak akkor hat, ha nem nagy a hiszti. Ha lenyomom, az sem a legjobb.


Amikor nagyon-nagyon hisztizik, akkor semmit nem tudok vele kezdeni. Most jött haza párom, most azért féltékeny.

2013. máj. 11. 16:21
 15/34 anonim ***** válasza:

:DDD

Én tényleg csak a saját tapasztalataimat tudom írni, de azért szerintem van némi hasonlóság.

Az én nagyobb cicám szinte fuldoklott, annyira rosszul volt attól, hogy már nincs egyedül. Ha megsimiztem "hisztisen", panaszkodóan nyavalygott, ha ránéztem és a kicsi ott volt, akkor is tette magát meg sértődött fejet vágott. Én eleinte nagyon megijedtem, hogy basszus rossz döntés volt, mert alapból a cica miatt lett másik, hogy ne legyen egyedül. Nagyon sokat voltam velük és nekem "sietnem" is kellett az összeszoktatással, mert csak pár napig tudtam itthon maradni velük. Szóval nagyon sokat cseszegettem őket azaz nem hagytam, hogy külön legyenek, pedig elég nagy a házunk megtehették volna kényelmesen. Mindig játszottam velük és egymás szeme láttára simogattam őket. A nagy sokáig hisztizett, háttal ült a kicsinek és a válla felett leste, de egy idő után elkezdte normálisan figyelni a kis hülyét, ahogy produkálja magát. Aztán lassan oda is ment, de akkor macsolt meg fújt és elfutott, de ez a 3. nap reggelén megváltozott és a 4. naptól már egy nyugtalan mondata (mert dumagép), mozdulata nem volt.

Idővel a kutyád is abba fogja ezt hagyni. Szeress mindenkit egyformán és látványosan, abból nem lesz baj. :)

2013. máj. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 A kérdező kommentje:

Mint írtam, volt a hiszti, hogy az ember hazajött. Na az kicsit kiakasztott-pontosabban, hogy semmi nem használt ellene, pedig tudok rá hatni mindig. Felöltöztem, cicát be a boxba, levittük sétálni Bogyót. Nem sokat jártunk, úgy fél órát. Kint játszottunk meg szaladgáltunk vele. (tök nyugodt volt és boldog, mint mindig) Hazajöttünk, nyugi volt.

Megint kezdtük, hogy kutyával leültünk 2-3m-re a cicától. Megint Zokni fújt de csak úgy egy percig. Aztán mindenki csendben volt Úgy 5 perc után közelebb toltam Zoknit, megint ugyan ez volt.

Most az ember kiment Bogyóval a konyhába főzni, én meg kiengedtem Zoknit a szobában. :)


Szóval így nincs gond, csak ha egy légtérben vannak úgy, hogy Zokni kint van.

2013. máj. 11. 17:48
 17/34 anonim ***** válasza:
Pedig Zoknancsnak sem lehet túl jó a boxban, biztos szívesen mászkálna ő is. Kíváncsi vagyok hogy fogtok aludni. Azért éjszakára csak nem zárjátok őt be a boxba, nem? Vagy hogy van ez? Sokat van ott?
2013. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Akkor van ott, amikor alszik. Bár most nyivákolt, hogy még nem akar aludni (de mi igen) és kiengedtem. Bogyó hisztizik, Zokni fúj rá. Aztán a hosszabbító mögött Zokni most elaludt, Bogyó meg fel-fel kel nyüszíteni. De ha mi megyünk aludni, Zokni is megy a boxba.
2013. máj. 11. 22:42
 19/34 anonim ***** válasza:

miúgy szoktattuk össze, hogy ketten simogattuk külön a kutyát, és külön a macskát,

és egyre közelebb ültünk egymáshoz.


úgy engedtük szaglászni egymást, hogy mindkettőt fogtuk.


kutya jó fej volt, a végén már bújócskázott a macskával.


sajnos a cica elveszett, a kutya most 16 éves.

2013. máj. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem...

Kivittétek a cicát?

2013. máj. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!