Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nemsokára lesz egy kiscicánk....

Nemsokára lesz egy kiscicánk. Utána olvastam az alapvető dolgoknak, nem idegen nekem a macska tartás amúgy sem. Van egy kistestű kutyánk is, de ő szereti a macskákat. A kérdés inkább az volna, hogy ki hogyan szoktatná össze őket?

Figyelt kérdés

Kicsi a lakás, szóval sokat lesz együtt a két állat. Tudom, hogy először hagyni kell a macskát a szállító boxban, hogy a kutya megszokja és fordítva...


No de első nap, első alkalommal mégis hogy kéne indítani pontosan?


Tudtommal ki kéne engedni pisilni a cicát, ha haza érkezünk vele. Addig a kutyát zárjuk el, majd a macska vissza a boxba és ismerkedés?



2013. máj. 8. 16:22
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Na akkor leírom még egyszer:

Lakásban vagyunk, egy szoba van. Első nap meg talán a másodikon is a macska este a boxban aludt. Aztóta viszont már a szobában csak úgy.

Azt csináltuk, hogy semleges terepen mutattuk be őket egymásnak. Csináltuk bent első nap, hogy kutya pórázon, cica boxban.

Aztán volt úgy, hogy a macskát megszagolhatta a kutya. (a macska akkor fújt rá)

Azóta meg úgy van, hogy kutya pórázon, macska mászkál össze-vissza. Általában bemászik a konvektor mögé és onnan puffog, a kutya meg hisztizik mert játszana.

Most is épp a kutya helyén fekszik a macska (kijött a konvektor mögül), a kutya pedig egy méterről figyeli. Most akar odamenni a cicához és kicsit hisztizik, a cica meg fúj rá.


Már vagy 3x a macska totál közel ment a kutyához, de aztán mindig elkezdett rá fújni. Szóval én a kutyában több hajlandóságot látok egyelőre, de picit tartok is attól, hogy nehogy megharapja a cicát.


No így érthető? :)


Szóval tegnap óta kb.ez megy. Rászólok a macskára és a kutyára is, ha nem kívánatosan viselkedik. De ennyi. Figyelik egymást sokat, itt tartunk. :)

2013. máj. 13. 18:41
 22/34 A kérdező kommentje:
Ja igen. Ezt a simizős taktikát is csináljuk. Az előbb a konyhában párom ölében volt a cica, én meg simiztem a kutyát. Persze mindkettőt csak akkor, ha szépen viselkedtek. :)
2013. máj. 13. 18:42
 23/34 anonim ***** válasza:

Azé' nem vagyok gyp-s. :D

"sajnos a cica elveszett, a kutya most 16 éves."

Ennek a mondatodnak az első felét nem értettem, hogy hogyhogy elveszett...

amúgy jól haladtok, nagy lesz a haverság. Hagyjátok hadd szórakozzanak egymással és lehetőleg csak a durva dolgoknál avatkozzatok bele vagyis akkor ha látszik, hogy eldurvulna. Én baromi engedékeny vagyok velük a pici még azt sem érti mi az, hogy sicc. :D

Én ma meg kicsit beparáztam, mert lehet meleg a nagy macskám. :D Annyira megszerette a picit, hogy ma reggel már kanosan elkapta... pedig ivarérés előtt lett ivartalanítva a pici még nem is férfi csak kisfiú (remélem ezt nem tudja érzékelni), de majd most utána olvasok, mert nem akarom, hogy ebből probléma legyen.

Na jó, nem regélek. Nektek jó cicázást, kutyázást és sok-sok boldogságot!

2013. máj. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Nem azért írtam le ilyen részletesen, csak lehet, hogy nem mindig fogalmazok egyszerűen. Ebből adódhat, hogy nem tiszta valami valakinek. :D


Képzeljétek, tegnap este már elég fáradt volt mind a két jószág. Este... hajnalban! És Bogyó meg tudta szagolni Zoknit 3x is. De Zokni akkor is fújt rá... oda tettem a feje elé a kezem, hogy véletlenül se tudja bántani a kutyát.

Bogyó nagyon ügyes és kitartó volt. Aztán amikor szaglászta, meg fellökte az orrával a macska kis picsukáját. :D

Este jól haladnak... de nappal! El kéne engedni lassan Bogyót is de abból szerintem kergetőzés lesz... és rumlis lakás. :D

2013. máj. 14. 13:03
 25/34 A kérdező kommentje:
Ja meg azt akartam írni, hogy az idősebb macskád tuti a dominancia miatt csinálja. Oké, hogy ivartalan de attól még ő az idősebb, ő került hozzátok korábban. Ezzel csak ezt fejezi ki a kisebbnek szerintem. :) Hogy "héé, tudd hol a helyed öcskös".
2013. máj. 14. 13:06
 26/34 A kérdező kommentje:
Már szabadon vannak felügyelettel. Bogyó egyáltalán nem bántja a cicát, játszani akar vele csak kicsit heves. Zokni még mindig fúj rá meg puffog... remélem hamar elmúlik ez nála. Nem akarom, hogy sérülés legyen. :S
2013. máj. 14. 19:00
 27/34 anonim ***** válasza:

Most már azért lassacskán csak összeszoknak. Arik lehetnek. :)

Igen, megkérdeztem a tenyésztőt, hogy ez milyen viselkedés, aztán írta, hogy ezzel nem kell foglalkozni, náluk ez teljesen normális viselkedés.

2013. máj. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

"sajnos a cica elveszett, a kutya most 16 éves."

én nem a Kérdező vagyok!

Mi simogatással szoktattuk össze. A cica kinti cica is lett, és két év múlva elveszett, nem jött haza. A kutya, akivel anno összeszoktattam azt a cicát, most kb. 16 éves (menhelyes volt).

Mellette 13 évig volt kaukázusi kutya barátja is, és miután a kau meghalt, 3 éve van új kutya barátja.

2013. máj. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
Ja... most vettem csak észre, hogy tényleg nem is a kérdező írta, ne haragudj, azt hittem kettecskén csevegtünk itt. Annyira megszoktam, hogy nem is néztem már semmit, csak a választ. Legalább azt észrevettem, hogy valamit nem értek. :DDD
2013. máj. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Láttam videót, hogy egy jány tigris két nagytestű kutya mellett volt egy udvaron. o.O Mindjárt be is linkelem. Szóval nincs lehetetlen!. :D


Mit kezdjek azzal, hogy a kutya sokat nyüszít meg hisztizik? :S Az a baj, hogy a cica még mindig nem hagyja magát, Bogyó meg persze megy utána... szóval kicsit kergetőzés van, amíg a cica be nem megy a konvektor alá. Akkor meg hol "harc" hol csend.

Rászólok én a kutyára de kezd nem hatni a dolog... -.- Visítozást meg nagyon nem szeretnék egész nap.

2013. máj. 15. 11:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!