Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is sok a párom...

Szerintetek is sok a párom anyukája?

Figyelt kérdés
A párom 26 éves, anyukájával mindennap telefonál, naponta többször is, meg írogatnak egymásnak messengeren is, szóval kb. mindenről beszámolnak egymásnak. Nekem az is fura, hogy a párom kereső ember, mégis az anyukája veszi neki a ruháit, a fehérneműtől kezdve a kardigánig mindent kb. Én amúgy tök szívesen elkísérném a párom vásárolni, mert nyilván a férfiaknak ez kevésbé buli,de mire elmennék vásárolni addigra anyuci megveszi neki. Ja mert párom bármit mond, hogy szüksége van valamire, mármint nem úgy, hogy valaki vegye meg neki,hanem majd szeretne venni ezt meg azt, az anyukája mindent megvesz neki, még kérnie sem kell. Párom sajnos autoimmun beteg és gyógyszert kell rá szednie, na ezeket a gyógyszereket is az anyukája váltja ki neki(nem is értem) és kéthetente odaküldi a 10 doboz gyógyszert,amire nincs a páromnak szüksége. Mert nem kell ennyit szednie,szóval van már nálunk 40 dobozni gyógyszer,ha nem több. A másik, hogy ő szeret sütni meg főzni és folyton odaküldi a dolgokat, ami mind szép és jó,de senki nem kérte. Én is szeretek főzni és szeretném,ha az én főztömet ennénk. Kicsit rosszul esik amikor a párom azt mondja, hogy de anyukája főztje a legjobb és ő már megszokta az otthoni kosztot. Emiatt van, hogy kritizálja is az ételt,amire persze mondtam már neki, hogy akkor menjen haza és egy az anyja főztjét. A másik, hogy mivel ennyire a kisujját se kell semmiért mozdítani kb. bármi problémája van egyből anyukáját hívja pl: elakadt egy receptnél a főzésben, munkaügyi dolgok. Én biztos először megnézném a neten, aztán ha nagyon nem jövök rá a dolgokra akkor segítséget kérek, de így hogy fejlődjön az ember,ha mindenre mindig megkapja a választ egyből? Szóval kicsit kezdek besokallni, hogy a párom anyukája egyszerűen nem hagyja, hogy a fia önálló legyen. Hogy lehetne ezt szépen megbeszélni? Már próbáltam a párommal, azt is mondtam neki, hogy szerintem eléggé anyuci pici fia, de ezen megsértődött.Azt is mondtam neki, hogy beszéljen anyukájával, de eddig nem történt változás.

2021. dec. 9. 20:48
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
17%
Ma mindenkinek az anyóssal vagy anyósjelölttel van gondja? :O
2021. dec. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
93%
De hiába mondod kérdező, akkor is a párod a lúdas ebben az egészben. Miért osztja meg az anyjával hogy kell gatya. Ezt akkor is a pasidnak kell megmondani, hogy miért használja ki az anyját.
2021. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
96%
Értjük, hogy ő nevelt belőle óriáscsecsemőt, de te meg azt értsd meg, hogy nem fog kilépni ebből a szerepből, amíg kényelmes neki.
2021. dec. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
83%
Óriásbebit talaltál magadnak...
2021. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
78%
Nézd, ez a te sarad kérdező: minek álltál össze valakivel aki az anyja csecsén lóg? Az meg természetes hogy a megszokott ízeket szereti. Ilyenkor nem pukkadni kell, hanem odaállítani a hapsit a tűzhely mellé, hogy mutasd már meg hogy kell. Jobb is ha a csávó is főz, már persze csak akkor ha nem élvezed a csicskaszerepet.
2021. dec. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
92%

A probléma forrása valószínűleg a párod betegsége. Nem tudom mióta ismert a dolog, de ha gyerekkorától, akkor az megmagyarázza mindkettejük viselkedését.

A párodnak kell felnőnie, benne kell, hogy kifejlődjön az igény az önállósodásra.

De szerintem ezzel a dinamikával ez még nehezebb, mint egy sima mami-picifia kapcsolatban.

2021. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek, ha a páromnak ez így jó és nem akar változtatni, akkor mégis mit kellene tennem? Kérlek ne azt írjátok, hogy hagyjam a fenébe, valami mód csak van arra, hogy kicsit önállóbb legyen.. :(
2021. dec. 9. 21:40
 18/56 anonim ***** válasza:
93%
De, hagyd a fenébe. Mert nem fog felnőni, az anyja meg nem fogja elengedni a kezecskéjét.
2021. dec. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:
Nekem ennél a főzös témánál inkább az zavar, hogy az én főztömet hasonlítja az anyukájáéhoz, nyilván mindenki másképp főz, és elfogadom,ha a főzésben sokkal tapasztaltabb anyukája ügyesebb,csak ezt ne hangoztassa. 3 éve van ez a betegsége
2021. dec. 9. 21:46
 20/56 anonim ***** válasza:
86%
Komolyan mondtam: Állítsd oda a tűzhelyhez, mutassa meg hogy kell, azzal a címszóval hogy szívesen főznél neki te is olyat. Egyből vissza fogja majd a megjegyzéseit, csak ne neki kelljen a kajáról gondoskodni. Ismertem egy csajt, a férje mindig leszólta hogy fele idő alatt is meg lehetne csinálni a reggelit. Na, a csaj odaállította a konyhába a pasast, mondván mutassa meg, ne csak a szája járjon. A csávó tényleg fele idő alatt megcsinálta a kaját. A csaj meg mondta neki, hogy tényleg ő az ügyesebb, úgyhogy ezentúl mindig készítheti ő a reggelit, legalább nem neki kell álladóan főzni. Azóta is a pasija felel a reggeliért.
2021. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!