Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is sok a párom...

Szerintetek is sok a párom anyukája?

Figyelt kérdés
A párom 26 éves, anyukájával mindennap telefonál, naponta többször is, meg írogatnak egymásnak messengeren is, szóval kb. mindenről beszámolnak egymásnak. Nekem az is fura, hogy a párom kereső ember, mégis az anyukája veszi neki a ruháit, a fehérneműtől kezdve a kardigánig mindent kb. Én amúgy tök szívesen elkísérném a párom vásárolni, mert nyilván a férfiaknak ez kevésbé buli,de mire elmennék vásárolni addigra anyuci megveszi neki. Ja mert párom bármit mond, hogy szüksége van valamire, mármint nem úgy, hogy valaki vegye meg neki,hanem majd szeretne venni ezt meg azt, az anyukája mindent megvesz neki, még kérnie sem kell. Párom sajnos autoimmun beteg és gyógyszert kell rá szednie, na ezeket a gyógyszereket is az anyukája váltja ki neki(nem is értem) és kéthetente odaküldi a 10 doboz gyógyszert,amire nincs a páromnak szüksége. Mert nem kell ennyit szednie,szóval van már nálunk 40 dobozni gyógyszer,ha nem több. A másik, hogy ő szeret sütni meg főzni és folyton odaküldi a dolgokat, ami mind szép és jó,de senki nem kérte. Én is szeretek főzni és szeretném,ha az én főztömet ennénk. Kicsit rosszul esik amikor a párom azt mondja, hogy de anyukája főztje a legjobb és ő már megszokta az otthoni kosztot. Emiatt van, hogy kritizálja is az ételt,amire persze mondtam már neki, hogy akkor menjen haza és egy az anyja főztjét. A másik, hogy mivel ennyire a kisujját se kell semmiért mozdítani kb. bármi problémája van egyből anyukáját hívja pl: elakadt egy receptnél a főzésben, munkaügyi dolgok. Én biztos először megnézném a neten, aztán ha nagyon nem jövök rá a dolgokra akkor segítséget kérek, de így hogy fejlődjön az ember,ha mindenre mindig megkapja a választ egyből? Szóval kicsit kezdek besokallni, hogy a párom anyukája egyszerűen nem hagyja, hogy a fia önálló legyen. Hogy lehetne ezt szépen megbeszélni? Már próbáltam a párommal, azt is mondtam neki, hogy szerintem eléggé anyuci pici fia, de ezen megsértődött.Azt is mondtam neki, hogy beszéljen anyukájával, de eddig nem történt változás.

2021. dec. 9. 20:48
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó, nálatok ez azért nem gond, mert kölcsönösen igénylitek ezt.

Kerdező esetében csak az a0nyuka meg a fia igénylik ezt, kérdező viszont az önállóságot szereti

2021. dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó előtti, szép dolgok amiket írtál,de én nem igènyelnèm,hogy konkrétan egy falu nevelje a gyerekem. A segítség nyilván jól jön (kinek nem amúgy),de hogy folyton együtt legyen minden mozzanatnál a nagy család az nekem sok lenne. És nem azért mert olyan szar körülmények között szocializalodtam,hogy nem tudom mit jelent a törődés vagy a szeretet,mert hál Isten szerető és boldog családban nőttem fel. Engem is tamogattak a szüleim,de nem telepednek ilyen szinten rám az életemben. És igen jól írta az utolsó én nem igenylem ezt ilyen mértékben és ez szerintem nem bűn..
2021. dec. 11. 14:44
 43/56 anonim ***** válasza:
89%
40-es,én örülök, hogy jó így nektek, nekem is hasonló a család, de el kell fogadni, hogy másnak ez már sok és zavaró.
2021. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 anonim ***** válasza:
80%

Nézd Kérdező! Ha valamiben benne élsz, már hosszú idő óta és nem figyeled annyira a környezeted, akkor az lesz a természetes. Ezt a párodra írom, ebben élt évek óta, ezt szokta meg, így nem is furcsa neki, hogy lehetne máshogy is.

Ha szereted, akkor neked kell óvatosan felhívni a figyelmét, hogy ez így nem jó. Finoman nem vádaskodva, hanem olyan oldalról megközelítve, hogy ez neked hosszú távon nem kellemes, esetleg alátámasztva, hogy miért (ha érdekel keress rá az asszertív kommunikációra). Szeretnéd hogy az életét veled ossza meg, szeretnél főzni neki, ruhát egyedül válasszon magának esetleg közösen, stb. Én talán úgy próbálnám meg, hogy keresnék cikkeket és megmutatnám neki, ahol leírják, hogy nem egészséges az ilyen viszony. Itt jöhet, hogy ha nem hisz neked, akkor kérjétek pszichológus segítségét, hogy Ő milyen módon látja.

Ez azért is lenne jó, mert gyorsítja a leválás folyamatát és nem Te leszel (egyedül) az Anyuka szemében a hibás, mert a fia a mostani állapothoz képest eltávolodok tőle. Mert sajnos nagy valószínűséggel az Anyuka nem fogja jól fogadni.

Hogy megéri-e ez? Nem lesz egyszerű az biztos. Mindenkinek vannak jó és rossz tulajdonságai. Neki az az egyik rossz tulajdonsága, de ha szeretné tud rajta változtatni.

2021. dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
70%

40-es vagyok.


Azt értem, hogy ő nem igényli és nem bűn, ezt elkell fogadnom és nyílván mindenki másnak is.

Te rád nem "telepednek" ha hívhatjuk annak, a szüleid, és ez neked jó.

Viszont a párodnak az a normális, ha ennyire közel állnak hozzá a szülei.

Szerintem ülj le a pároddal és beszéld meg vele, hogy ne hasonlítgassa a föztödet, mert rosszul esik neked, hisz te is szeretetből csináltad azt az ételt.

Törődjön veled többet, és akkor biztosan nem éreznéd az anyukájától ilyen rosszul magad.

Az viszont biztos, hogy arra nem kérném a férjem ha a helyedben lennék, hogy a kapcsolatán változtasson az anyjával, vagy a szokásaikon. Csak, mert úgy látom hogy ők így fejezik ki szeretetüket, és nem állnék ennek az útjába.

Én elfogadnám így ahogy van, csak arra kérném hogy ettől még ne kritizálja azt amit én teszek, velem is törődjön, és legyen teljes értékű férfi mellettem. Amúgy, mellékesen megjegyzem ha a kapcsolatunk elején én megakartam volna változtatni a kapcsolatunkat, nem hiszem hogy manapság együtt lennénk, pedig az én anyósom durvább volt, mert neki viszont a férje meghalt, és egyedül nevelte fel a fiait.

Emlékszem hogy mennyire félt amúgy tőlem, hogy majd tönkreteszem a fiát, mert őt is tönkretették. Persze nem mondta ezt így nekem akkor, most mondta el nem rég. Azóta eltelt jó pár év, tulajdonképpen nem tudnám az anyósom nélkül elképzelni az életem, nagyon nagyon szeretem.

Nyilván mégegyszer mondom, hogy nem várható el tőled, hogy úgy érezz és láss mindent ahogyan én látok, csak leírom azt amit én gondolok erről. :)

2021. dec. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
93%
Neked nem esne rosszul, ha nem te lennél az a nő, aki gondoskodik róla úgy, ahogy amúgy a feleségnek kell? Vagy, hogy a párod nem tud felnőtt férfiként funkcionálni, meg sem próbálja megoldani a problémáit mielőtt anyukát hívná? Azért szerintem van az a pont, amin túl ez már nem egészséges.
2021. dec. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
80%
A gyogyszeres dolog tulzas. Recept nelkul hogy venne olyan surun?
2021. dec. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
90%

Aki szerint akkora nagy segítség az állandó kaja hordás, akkor nyugodtan egye 3 napig az állott rántott húst anyóstól meg a fasírtot, ha nincs igénye soha a saját maga által készített ízekre, újfajta ételekre stb.

Ha valamit nem kérsz de folyton tukmálják az igenis erőszak.


Igazából mindent leírtak előttem, én mindenképp a párom puhítanám, hogy felnőtt párkapcsolatra vágysz, mást nem nagyon lehet tenni.


Értelmes férfi társasága nincs, vagy egy másik, “normálisan” élő pár a haveri körben, aki esetleg rá tudna világítani, hogy ez gáz?

2021. dec. 13. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 A kérdező kommentje:
Az egyik legjobb haverja ugyanilyen, szóval kb. ellenem volt amikor megtudta, hogy én le anyu pici fiáztam, mert, hogy én irigy vagyok az ő kapcsolatukra. Hát minden vagyok, de irigy pont nem :D
2021. dec. 13. 09:16
 50/56 anonim ***** válasza:
100%
Nos ez megváltozni nem fog. (Tapasztalat. Nekem van egy ilyen anyósom, sőt ilyenebb. Eleinte engem nem zavart még huszonévesek voltunk. Mára 50-es éveink elején járunk, más nagyon zavar, de max elválhatok vagy veszekedhetek, de változni nem fog. Mondjuk az biztos hogy egy ilyen típusú nem ezt nem látja át egy cseppet sem. Nem rosszindulatból teszi amit tesz, hanem mert elengedni képtelen a fiát.) Vagy elfogadod, vagy elmenekülsz a kapcsolatból. A kérdésedre válaszolva igen sok. Csúnya mait írok, de a anyós halála fog ezen változtatni csak. Mindig vesztésre fogsz állni az anyóssal szemben.
2021. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!