Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Szerintetek is sok a párom...

Szerintetek is sok a párom anyukája?

Figyelt kérdés
A párom 26 éves, anyukájával mindennap telefonál, naponta többször is, meg írogatnak egymásnak messengeren is, szóval kb. mindenről beszámolnak egymásnak. Nekem az is fura, hogy a párom kereső ember, mégis az anyukája veszi neki a ruháit, a fehérneműtől kezdve a kardigánig mindent kb. Én amúgy tök szívesen elkísérném a párom vásárolni, mert nyilván a férfiaknak ez kevésbé buli,de mire elmennék vásárolni addigra anyuci megveszi neki. Ja mert párom bármit mond, hogy szüksége van valamire, mármint nem úgy, hogy valaki vegye meg neki,hanem majd szeretne venni ezt meg azt, az anyukája mindent megvesz neki, még kérnie sem kell. Párom sajnos autoimmun beteg és gyógyszert kell rá szednie, na ezeket a gyógyszereket is az anyukája váltja ki neki(nem is értem) és kéthetente odaküldi a 10 doboz gyógyszert,amire nincs a páromnak szüksége. Mert nem kell ennyit szednie,szóval van már nálunk 40 dobozni gyógyszer,ha nem több. A másik, hogy ő szeret sütni meg főzni és folyton odaküldi a dolgokat, ami mind szép és jó,de senki nem kérte. Én is szeretek főzni és szeretném,ha az én főztömet ennénk. Kicsit rosszul esik amikor a párom azt mondja, hogy de anyukája főztje a legjobb és ő már megszokta az otthoni kosztot. Emiatt van, hogy kritizálja is az ételt,amire persze mondtam már neki, hogy akkor menjen haza és egy az anyja főztjét. A másik, hogy mivel ennyire a kisujját se kell semmiért mozdítani kb. bármi problémája van egyből anyukáját hívja pl: elakadt egy receptnél a főzésben, munkaügyi dolgok. Én biztos először megnézném a neten, aztán ha nagyon nem jövök rá a dolgokra akkor segítséget kérek, de így hogy fejlődjön az ember,ha mindenre mindig megkapja a választ egyből? Szóval kicsit kezdek besokallni, hogy a párom anyukája egyszerűen nem hagyja, hogy a fia önálló legyen. Hogy lehetne ezt szépen megbeszélni? Már próbáltam a párommal, azt is mondtam neki, hogy szerintem eléggé anyuci pici fia, de ezen megsértődött.Azt is mondtam neki, hogy beszéljen anyukájával, de eddig nem történt változás.

2021. dec. 9. 20:48
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
81%
Érdekes módon a pasas azóta nem kritizálja hogy mit hogyan csinál a csajszikám 🤣
2021. dec. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
95%
Röviden: menekülj.
2021. dec. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
81%

Én ezt nem bírnám. Én is kapok ételt és nem értik meg, hogy nem kell.

Mások meg nem értik meg, hogy ez nem kedvesség hanem erőszak.

Próbáltam már mindenhogy, az egyetlen amit el tudtam érni, hogy kevesebbet kapok. Ha más nem leteszik az ajtóm elé. Jó része a kukába megy mert megromlik. Mielőtt ötleteket kapok: Nem fogok magamnak még azzal is programot csinálni, hogy hajléktananokat keresgessek és ételt osszak.

Nincs megoldás, valszeg elköltözök amúgy messzire, az fogja ezt megoldani.

.

2021. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
68%

Amit megpróbálhatsz, bár nem tudom mennyi sikerrel, hogy ráveszed a párodat különböző dolgokra, és mikor látja, hogy ez mennyi feladat, arra hivatkozol, hogy nem terhelhetitek túl a Mamát, ha annyira szeretitek.


Talán könnyebb, ha külföldre költöztök, vagy az ország másik felébe, legalább egy-két évre. Akkor nem fogja tudni ő kiváltani a gyógyszereket és magától oldódik a probléma.

2021. dec. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
92%

Itt nem anyuka a hunyó, hanem az ocvis szinten maradt pasikád, aki képtelen volt leválni a melléről.


Maradj vele, ha akarsz de te örök harmadik leszel ebben a háromszögben.


Én kidobtam az exemet, mert nem kértem ebből. Elvileg felnőtt ember, és igen, még arról is elbeszélgettek, hogy milyen vagyok az ágyban. WTF?

2021. dec. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudsz mit csinálni, kérdező. Kb az lenne, hogy az anyjától most te veszed át a fickó nevelését. Akarsz egy óriáscsecsemőt életed végéig? Ha igen, hajrá. Nem lesz önállóbb, nincs rászorulva, és nem is érdekli, nem ő az, aki ezen agyal.
2021. dec. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor gondolom ne szamitsak arra,hogy a párom majd valtozni fog...? :(
2021. dec. 10. 08:23
 28/56 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem ne számíts rá,sajnos. Kéne neki egy pszichológus, talán csellel rá tudnád venni, hogy menjen el, hogy pl. a betegsége miatt vagy valami. Bár úgyse menne el.

Ahogy írták, a helyzet javulására jelen helyzetben csak úgy van esély, ha te lépsz a mama helyébe,de ahhoz a maminak ki kell kerülni a képből. Gondolom erre nem sok esély, és egyébként sem lenne előrelépés a boldogság felé.

2021. dec. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
89%

Sok. És nagyon szomorú, hogy így nevelte. Ezek párkapcsolatban élnek, fogadok, hogy az anyjának, ha egyáltalán van, rossz a párkapcsolat.

Ha a párod partner erre, nem nagyom tudsz mit csinálni.

Mióta vagytok együtt?

Az elején lehet szépen fokozatosan munkálkodni a függetlenedésén.

Az én párom élt is külön, meg ő nem is igényli, de az ő anyja is ezt csinálná. Egy éve mennek a hisztik, hogy miért nem hívja többet, meg írogat messengeren. Közben az anyja se hívja, hanem kéreti magát. Kaját is küldött hozzánk egy ideig, de annyit, minátha éhezne nálunk a párom. Párom meg hordta haza. Egyszer besokalltam, és megmondtam, ha mégegyszer haza hoz bármit, legközelebb amikor az anyjához megy, ugyanekkora adagot küldök a főztömből. Azóta nem hozza:D Anyuka kiakadt, de pont letojom, ahányszor meglátogatja, bőven főzhet neki.

De ha a te párod otthon is ragaszkodik anyuka főijéhez...

Tényleg fontos, hogy mióta vagytok együtt, mert nem mindegy, mikor kezded azt, hogy változtatni akarsz a dolgokon.

Párom anyja fél évre rá, hogy összeköltöztünk, kezdte a nyomulást, meg állandóan haza rendelte a párom. Én már akkor elkezdtem felvázolni a páromnak, hogy ez hogy fog kinézni a jövőben és nekem ez sok. Hajlott rá, csak nem merte a meghúzni a határokat. Mára már jobban kialakult.

Azonban ha a párod maga ragaszkodik ennyire anyucihoz, akkor az gáz.

2021. dec. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
94%
Ne számíts rá. Mi motiválná erre? Te? De hiszen vele vagy. Ha meg elhagyod, már mindegy, ugye, akkor meg azert nem változik. Az ilyenekkel sajnos nem lehet mit tenni.
2021. dec. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!