Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jogos volt ez a szemrehányás...

Jogos volt ez a szemrehányás anyósomtól? Más is így látja?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy 6 hónapos kislányunk, de jövőhéten szeretnénk elmenni férjemmel kettesben egy wellness hosszú hétvégére. Mióta megvan a gyerek nem voltunk sehol, nem hogy kettesben, sehogysem utaztunk még. Szeretem, imádom a lányunkat, ettől függetlenül viszont kimerítő az anyaság, nagyon jó lenne már kicsit feltöltődni. Nincs sok segítségem a gyerekkel, mert férjem sokat dolgozik, úgyhogy ő maximum munka után tud vele foglalkozni, anyósék meg viszonylag messzebb laknak, úgyhogy csak néha-néha szoktak/tudnak besegíteni. Lebeszéltük anyósékkal előre, hogy 4 nap erejéig vigyázzanak a picurra, amíg mi távol vagyunk, természetesen levisszük hozzájuk a gyereket mindenestül, hogy nekik az utazásra gondjuk ne legyen. Lelkesedtek az ötlet hallatán, látszott rajtuk, hogy szívesen vállalják, viszont anyósom tett egy elég szemrehányó megjegyzést, ráadásul tök bunkó hangnemben odaszúrt valami ilyesmit: “...egy ilyen pici babát azért nem kéne még magára hagyni, hogy lábat lehessen lógatni a medencében”. Bevallom nagyon rosszul esett tőle, mert anyósomat kedvelem, úgy éreztem jó a viszony köztünk, és hogy megkérhetjük egy ilyen szívességre. Férjem kiállt mellettem, mondta anyósnak, hogy rengeteg munkám van a babával, valamint a gyerek születése előtt megbeszéltük, hogy ugyanúgy fogunk kettesben is időt eltölteni. Ez utóbbihoz csak annyit fűznék hozzá, hogy valóban szó volt róla köztünk, hogy a gyerek születése után nem fogunk megszűnni férj és feleségként létezni. Szükségünk van a közös időtöltésre, hogy a kapcsolatunk harmonikus maradjon és ne fásuljunk bele a szülői szerepbe. 6 hónap eltelte után nem gondolom, hogy akkora bűn lenne elmenni kettesben egy 4 napos hosszú hétvégére, hogy kicsit kipihenjük magunkat gyerek nélkül (valójában péntek délután mennénk és hétfő délután érkeznénk, úgyhogy kb 72 óra fog eltelni, ami azért nem teljesen 4 nap, sőt).

Jogos volt ez a beszólás anyósom részéről és tényleg nem kéne másra hagynom a kislányunkat? Őszintén szólva, kicsit elgondolkodtam, hogy vajon én látom-e rosszul a dolgokat, vagy ő. Mit gondoltok?



2022. júl. 3. 20:32
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/132 anonim ***** válasza:
38%
70, amit leírtál, az mennyire életszerű már, hogy nagymama tologatja a hajnalban is még a babát mert nem alszik. Éppen ezt írtam én is, hogy dehogy hagynék én ott egy ekkora gyereket, több napra, ki tudja, hogy nélkülem fog-e rendesen enni,aludni szegényke. Nem tudnám jól érezni magamat egy percre se. Ha muszájból el kell menni ügyet intézni, az megint más, van olyan hogy az ember nem tudja magával vinni a gyereket, de hogy napokra lelépni nyaralni, a gyerekkel meg lesz ami lesz, az nekem egy agyrém.
2022. júl. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/132 anonim ***** válasza:
21%

73-as, nyilván, gyerek nélkül is lehet àtélni örömet meg szeretetet, de nem azt a fajtát, amit a gyerek ad, azt meg nyilván gyerek nélkül nem éled át.


Természetesen, engem nem zavar, ha valaki nem vágyik erre, nem akarja, nem is kell mindenkinek gyerek, mint látszik a kérdésből, de én úgy értelmezem, te arra céloztál, azért nem akarsz gyereket, mert akkor félévesen nen lehet elmenni mellőle napokra. Na, hát erre mondtam, hogy ez a szülők nagy részének nem is probléma amúgy, nem is akarnak 6 hónapost otthon hagyni napokra.


Aki akat gyereket, és szereti, annak nem teher egy kicsit kibírni, hogy nem mennek wellnessezni apukávak egy ideig kettesben

2022. júl. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/132 anonim ***** válasza:
44%

Nos, ha a gyakori népének nem hiszel, mert nagyon úgy fest, tessék, itt egy gyermekpszichológus örök érvényű tanácsa erre az esetre:


[link]

2022. júl. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/132 Kései Sirató ***** válasza:
61%

Max 1 éjszak/2 nap wellnessre mennék először.


Egyébként én is voltam, amikor 6 hónapos volt a gyerekem, de csak 2 napra, második nap, délben már otthon voltam. Van ennek előnye is a gyerek és a nagymama szempontjából is, illetve nálam volt , mert 2 hónappal később kórházba kerültem 3 hétre, így nem akkor volt először ma mamára hagyva a kicsi, hanem már képben volt mindennel.

És nekem rengeteg tejem volt, lefagyasztottam , a nagyi azt vette elő a fagyatóból és adta cumisüvegből. Amúgy ő gyerekosztályon ápolónő, szóval nekem ilyen szempontból is egyszerűbb volt, mert nagy szakértelme van.

A válaszolók többsége azért nem tudja ezt elképzelni, mert annak idején ő ezt nem tehette meg. Ezért vannak annyira ellene.

2022. júl. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/132 anonim ***** válasza:
44%

Nem volt jogos a nagyi részéről ez a beszólás, mert lett volna lehetősége arra, hogy azt mondja, hogy nem vállalja a gyereket, ne menjetek el. Én vagy vállalok valamit örömmel, vagy nem vállalom. Szóval nem érthető ez az undok megjegyzés a részéről.

Amikor korábban beszéltetek róla, akkor semmilyen problémája nem volt, nem volt ellenvetése, most meg beszól, ez nem valami szép.


Én az elutazást, kikapcsolódást jónak és indokoltnak látom, mert egy anyuka bizony éjjel-nappal szolgálatban van és nincs semmilyen ünnepnap, amikor kicsit pihenhetne, ez az egyetlen esélyed a pihenésre, ha egy családtag vállalja a babát.


Az előző hozzászóláson elgondolkodva (és egyetértek az előzővel, 78-assal) jó, hgy nem kórházba kell menned és a nagyi is tudja, hogy jó helyen vagytok addig és nem egy plusz stressz és idegbaj, hogy műtenek, vagy ilyesmi.

2022. júl. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/132 anonim ***** válasza:
37%

"A válaszolók többsége azért nem tudja ezt elképzelni, mert annak idején ő ezt nem tehette meg. Ezért vannak annyira ellene."



Ez hülyeség. Én simán megtehettem volna, mert közel a nagyi és rendszeresen vigyázott is 1-2-3 órát a babámra. Az a válaszoló vagyok, aki írta, hogy 5,5 hónaposan elment egy lagzira, akkor is mondta anyósom, hogy nyugodtan maradjunk hajnalig, neki nem gond.


De én nem éreztem jól magam, arra gondolva, hogy a gyerek otthon sír egész éjszaka, mert a nagyanyja, bármennyit is van vele amúgy, nem én vagyok. EgSzerűen 6 hónaposan annyira pici, hogy szívem nem lett volna ott hagyni 2-3 napokra, nem is éreztem, hogy emiatt tönkremenne a házasságunk. Amikor gyereket vállaltunk, elfogadtuk, hogy egy kis ideig másképp kell élnünk, a gyerek igényeit figyelembe venni.


Most 15 hónapos, most már igen, azt mondom, belefér, hogy elmenjünk 1-2 napra, bár igazság szerint nem akarunk, mi szeretünk a gyerekünkkel lenni. Esti programokra szoktunk járni kettesben, de nincs rá igényünk, hogy nélküle menjünk el több napra, megjegyzem, abban sem látok problémát, ha valakinek igen. Csak azért egy 6 hónapos az 6 hónapos, nem 1,5 meg 3 éves, na.


Pont most megyünk el egy programra majd, akkor is a nagyi fog rá vigyázni éjszaka, mi hajnalban érünk haza. De ezt 6 hónaposan én nem tettem volna meg.

2022. júl. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/132 anonim ***** válasza:
54%
8 hónapos volt a lányom, mikor a férjemmel és vele elmentünk wellnessbe. Hát ne tudd meg, a kicsi mennyire élvezte. Úsztunk sokat, játszóházba mentünk, sétáltunk, étterembe mentünk. Nekem ez nagyon durva, hogy már 6 hónap után simán ott hagynád. Na de a sok celeb is ezt csinálja, lásd Sáfrány Emese, az is feszt lepasszolja a gyereket.
2022. júl. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/132 Savlekotő ***** válasza:
57%
Van gyerekünk de nem szülő függő életképtelen re nevelt tizenévesen eletkepesebbek voltak mint ma sok felnőtt de nem is neveltuk szerencsétlennek tutujgattuk folyamatosan aki egy szendvicset se tud össze hozni még 12 évesen se mint a mai generáció aki lélegezni se tud mer momzilla majd jön meg lehet nézni nyugaton itt mennyivel életre valóbbak már a 10 évesek is otthon meg egy harmincas helyett mindent meg kell csinálni tesze Tisza tedd ide rakd ide óriás csecsemők meg full elhanyagolt hát középre kívánt fej pénzes gyerekek .. Előbb kell át gondolni hogy a gyerek mivel jár.. Sok az irigy itt aki nem tehetett semmit a kolke miatt akit nem is akart de kelett és irigy arra aki megtehet valamit akkor is ha van gyereke
2022. júl. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/132 anonim ***** válasza:
62%
Én bevezetném itthon is, hogy max fél év, indokolt esetben 1 év a gyes. Kicsit önállóbb lenne a baba, mama, apuka is.
2022. júl. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/132 anonim ***** válasza:
56%
Igen, 91-es, hiszen egy 6-10 hónapos babának, aki szinte még magáról sem tud, feltétlenül szükséges lenne önállóságot tanulnia :D
2022. júl. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!